Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 15, 2018, 09:58:01
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI IV - Jazavčari
| |-+  Sekcija jazavčara (Moderator: Iv@n)
| | |-+  JAZAVčAR
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 28 29 [30] 31 Dolje Ispis
Autor Tema: JAZAVčAR  (Posjeta: 96082 )
baguette
User
**

Spol: Ženski

« Odgovor #435 : Siječanj 31, 2007, 05:58:11 »

Pozdrav svima na ovom topicu. Bilo bi mi drago kad bi mi neko mogao pomoci. Imam nekoliko pitanja u vezi sa jazavcarima. icon_biggrin
Prvo... Da li su ove boje (harlekin i slicno) priznate kod nas u Europi in da li se ovakvi psi moze voditi na izložbe? Vidjela sam, da imaju Amerikanci svašta ali oni uvijek imajo posebne boje kod puno rasa. icon_wink Gdje bi bilo "sigurno" (zdravi jazeki lucky) potražiti takvog pasa. Patuljastog ili kuničara u dugi dlaki.
A drugo...Kako je sa uzgojno dozvolo? Mora pas imati radni izpit ili ne? Konkretno me zanima za patuljaste jazavcarje i kuničare. Prijateljica ima curicu koju bi željela pariti i zanimala se kod nekog slovenskog kluba ali nije dobila odgovora. Puno hvala za pomoć.  pusica
-->
Evidentirano
Pacifika
Our special friend

LoVe is in the air :)

« Odgovor #436 : Veljača 01, 2007, 09:13:44 »

Na FCI-ovim stranicama postoji službeni standard gdje su navedene priznate boje, ali da ti ukratko kazem koje su boje priznate.
Klasicne : Crna s palezom i Crvena(Zuta se tolerira)
Malo manje uobicajena : Smedja s palezom
Za nas neobicna : Harlekin crna ili smedja s palezom (na slici harlekin crna s palezom kuja)...ima i crveno harlekin, ali se ne kuzi kod zrelih pasa da su harlekini (zgledaju potpuno crveni)

I sad potpuno egzoticna boja : Tigrasto crvena

Nisam sigurna da li minici moraju polagati IPO za uzgoj, bilo bi najbolje da nazovete HKS

!!ne smiju se pariti 2 harlekina ili harlekin i tigrasti!!

-->
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2011, 08:54:51 Iv@n » Evidentirano

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown
baguette
User
**

« Odgovor #437 : Veljača 01, 2007, 05:02:17 »

Hvala Pacifika. Ovo je s FCI jevih stranica:

COLOUR :
a)   Whole-coloured : Red, reddish yellow, yellow, all with or without interspersed black hairs.  A clear colour is preferable and red is of greater value than reddish yellow or yellow.  Even dogs with strongly interspersed black hairs are classed as whole-colour, not as other colours.  White is not desired but single small spots do not disqualify.  Nose and nails black. reddish-brown is also permissible but not desirable.
b) Two-coloured : Deep black or brown, each with tan or yellow markings (« Brand ») over eyes, on sides of muzzle and of lower lip, on inner edge of leathers, on forechest, on inside and rear side of legs, also on the feet, round the vent and from there reaching to about one third or one-half of the underside of the tail.  Nose and nails black in black dogs, brown in brown dogs.  White is not desired but single small spots do not disqualify.  Tan or yellow marking (« Brand ») too wide spread is undesirable.
c) Dappled (Tiger-brindle, brindle) : The basic colour is always the dark colour (black, red or grey).  Desired are irregular grey or beige patches (large patches not desired).  Neither the dark nor the light colour should be predominant.  The colour of a brindle Dachshund is red or yellow with darker brindle.  Nose and toenails are the same as with the whole- and two-coloured.

Ali ne pise harlekin ili merle boja, pa zato nisam bila sigurna. Sada znam šta znači "dapple". icon_biggrin

I Tigri i ova harlekin kujica su baš zlati.  pinklove1 Stavit ču i ja neke slike od kujice moje prijateljice. Mala je prava ljepotica. pusica lp
-->
Evidentirano
Amalka
Our special friend

« Odgovor #438 : Studeni 08, 2008, 07:46:23 »

Evo pogledajte ovaj link

http://home.pacbell.net/jcreitz/Andouille_Dachshund_Page1.html

I tko je sve od poznatih imao jazavcare i kako su jazavcari tjecali na povjest i povjest na njih!!

John Wayne

Napoleon  icon_confused - ovo mi je malo sumnjivo

Kraljica Viktorija

Kraljica V.Britanije - Elizabeta (poslije ima corgije)

Pablo Picasso

Najseksi muskarac svih vremena - Marlon Brando

Christian Slater

Brigitte Bardot

-->
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2011, 08:55:50 Iv@n » Evidentirano

Manja-Tanja
Manager

"Little Dranatanja"

« Odgovor #439 : Studeni 08, 2008, 08:00:33 »

icon_lol Belgijska kraljica ima tri dugodlaka jazavčara. Jazavčari su super psi u svim varijetetima, ako se može reći, vrlo praktični psi  icon_biggrin
 I mi vlasnici jazeka, ovdje na forumu, smo svi znimljivi  lmao lucky , ako ništa za posmatranje  hehehe
-->
Evidentirano

Amalka
Our special friend

« Odgovor #440 : Studeni 08, 2008, 08:17:15 »

I mi vlasnici jazeka, ovdje na forumu, smo svi znimljivi  lmao lucky , ako ništa za posmatranje  hehehe

Definitivno ekipa za promatranje!! lmao lmao lmao lmao

Rekao mi je jedan vlasnik jedne moje kujice - uvijek sam mislio da vlasnici jazavcara izmisljaju kako su to specijalni psi - ali nakon rotweilera, retrivera... ovo je jedini pas koji me moze izbaciti iz takta.
-->
Evidentirano

Emporio Palace
User
**

« Odgovor #441 : Studeni 13, 2008, 08:32:15 »

Rekao mi je jedan vlasnik jedne moje kujice - uvijek sam mislio da vlasnici jazavcara izmisljaju kako su to specijalni psi - ali nakon rotweilera, retrivera... ovo je jedini pas koji me moze izbaciti iz takta.

Ja samo mogu reci da sam imao beagla i sada imam i boxera i moj jazavcar je za njih anđeo.Kika je tako dobra i mirna da je to za nepovjerovati pinklove1
-->
Evidentirano

culinovic A
User
**

Spol: Muški

« Odgovor #442 : Oľujak 23, 2009, 11:41:46 »

Pozdrav svim vlasnicima i ljubiteljima nasih jaza. Ja sam nov na ovoj adresi i voleo bih malo menjati iskustva sa Vama. Imam 4 jazavcara i nameravam krenuti u ozbiljan rad. Uskoro krecem na izlozbe sa mojom cupavom devojcicom, a od druge  dve kratkodlake ocekujem prinove. Nadam se da cemo lepo se druziti.
-->
Evidentirano
Amalka
Our special friend

« Odgovor #443 : Oľujak 24, 2009, 01:33:08 »

Drago nam je pozdraviti novog clana icon_smile
-->
Evidentirano

beth
User
**

*

« Odgovor #444 : Srpanj 12, 2009, 03:52:56 »

ah, jučer je bila najbolja emisija kućnih ljubimaca ikad! toliko prekrasnih jazića! love3 love3 love3 love3 love3 love
-->
Evidentirano

beth
User
**

*

« Odgovor #445 : Veljača 19, 2010, 02:27:12 »

imam pitanje za sve vlasnike jazavčara. već par godina razmišljam o nabavci jazavčara. imam volje, vremena i prostora te bih ovo ljeto htjela ostvariti svoj san heart. zanima me koliko mjesečno izdvajate za svoje jazavčare?   
-->
Evidentirano

Amalka
Our special friend

« Odgovor #446 : Veljača 19, 2010, 04:14:41 »

Oko 150 kn za 3 kile najbolje hrane - znaci Purin Pro Plan, Hills ili Eukanuba
Oko 20 kn za različite žvakalice i to je to

Po psu, naravno.
-->
Evidentirano

beth
User
**

*

« Odgovor #447 : Veljača 19, 2010, 10:25:37 »

hvala na odgovoru!  xyxthumbs nadam se da ću biti u prilici da vam postavim još koje pitanje icon_wink
-->
Evidentirano

beth
User
**

*

« Odgovor #448 : Lipanj 26, 2010, 12:23:40 »

stvari postaju ozbiljne icon_biggrin molim vas, recite mi kojih dimenzija treba biti transportni box za jazića?
-->
Evidentirano

Amalka
Our special friend

« Odgovor #449 : Lipanj 26, 2010, 12:45:17 »

Zasurfaj i pogledaj, Atlas 3 velicina minimalno (ako govorimo o standardnom jazeku).
-->
Evidentirano

Str: 1 ... 28 29 [30] 31 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu