Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Lipanj 24, 2018, 02:07:47
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Naše autohtono blago
| |-+  Pastirski i ovèarski psi (Moderatori: bubica, Rijeka)
| | |-+  Braca-Kike i Bingo
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 ... 10 Dolje Ispis
Autor Tema: Braca-Kike i Bingo  (Posjeta: 18524 )
Meri
User
**

Spol: Ženski

« : Rujan 19, 2005, 09:22:46 »

Pozdrav,
ima nas dvojica. Trenutno imamo skoro 10 mj.  i jaaaako smo zaigrani. Mi bi da nas nase gazde predstave jer nam kazu da su tu ljudovi koji vole Tornjake, a mi smo ti!
E sad, idu sa slikama, ali ako ih pokudite mi se necemo ljutiti jer ionako i oni s nama ponavljaju naredbe po 10 x i na to smo navikli icon_lol
I sad bi mi sebe rado promovirali iako nemamo sponzora i gazde imaju minuse na tekucem da boli glava icon_rolleyes

I sad gazde spremaju novi film jer smo im valjda porasli iako se nama i ne cini jer zuta micovina je i dalje gazda teritorija i mi ga slijedimo ...

P.S. Pitanje prije spavanja: Ima li nesto djelotvorno protiv ceskanja nase stare brak jazavcarke (misung, cisti)? Stara je 12 g., dobila je prva ampulu protiv svih nametnika i dalje se cese, pa nas malkice nervira. I k tome njoj je vet. praznio analke!!! Kaj joj je?? Ima li neki uzrok tome (cese se ispod trbuha, koza joj je cista, nema ogrebotina ili slicno. ) icon_redface
-->
« Zadnja izmjena: Veljaa 26, 2007, 11:37:47 Rijeka » Evidentirano
Meri
User
**

« Odgovor #1 : Rujan 19, 2005, 09:42:50 »

Ovako, ja sam jedan od gazda, drugi njonja jer se rano ustaje, ali ga ipak stignemo istabati prije nego dodje do garaze iako smo preko noci na lancu u predivnim kucicama..no njih cete viditi drugi puta kad razvijemo film...
Ovako, ovi Tornjaci poticu kako su nam rekli od nekog Tipa zvanog Tarzan i kazu taj osvaja sve sto vidi pa i njihovu majku, a ona nema papre jer su gazde bile lijene napraviti ih...i tako nastanu ova dva bestijanera icon_wink
Sto su "stariji" to se vise vole maziti i tu se dijelimo..ukucani paralelno maze jednog i drugog inace nastaje rat.
Slikica ima jos, ali moramo prvo nauciti sto smo prvi puta zahebali da nas ne ispravljaju dobre duse icon_redface  icon_lol
-->
Evidentirano
bubica
Moderator
Developer

Ziko i Zlo

« Odgovor #2 : Rujan 19, 2005, 09:48:05 »

Tata je Trazan??A koji Tarzan ako se smije pitati??Malci su predivni,mi bi još slika iz kojih se bolje vide!! Pozdrav i samo pišite!!
-->
Evidentirano

Meri
User
**

« Odgovor #3 : Rujan 19, 2005, 09:55:22 »

Ljudi koji su nam ih dali su nam rekli da je majka dovedena kao beba iz Donjeg Lapca i da je parena prvi i drgi pua koliko cujem, a leglo je razgrabljeno sa Tarzanom..a odakle je on, a koliko znam on je negdje u okolici Karlovca..no ne znam detalje...A je li to neko cudo od momka? Ma mora biti, jer majka im je divna (uzimali smo joj stence u ruke dok je ona bila uza nas, nikada nije bila na lancu .....) a po ocu sudimo po ovom manjem koji lezi na ledjima da je tajo veliki zavodnik jer kad napravi kakvu nepodopstinu sve radi, cak i dubi na glavi kako bi se umilio gazdama:icon_smile)))
-->
Evidentirano
bubica
Moderator
Developer

Ziko i Zlo

« Odgovor #4 : Rujan 19, 2005, 10:02:32 »

Ja sam mislila možda da to nije tata od moje pesice,ali nije..Isto se zove Tarzan ali je on iz Osijeka..
Malci su stvarno ,medeni..Nego jesam ja to dobro povezala,jesu oni kastrirani?Bilo bi lijepo kad  bi napisali nešto više o tome,svoja iskustva, razloge kastriranja,promjene ponašanja ukoliko ih je bilo i tako..
Osobno bi voljela nauèiti malo više,a vjerujem i ostali.. icon_smile
-->
Evidentirano

Meri
User
**

« Odgovor #5 : Rujan 19, 2005, 10:04:31 »

laku noc svim ljubiteljima Tornjaka iako bi nas trebali zvati mazulje, jer volimo se jakooo maziti kako idem k nekom "ozbiljnijem" dobu  icon_lol
I gazda ide sutra na put prema Slavoniji pa treba se rano ustati icon_rolleyes
I hvala Vam ljudi, svima na dobrodoslici, a osobito osobi koja je ispravila pocetnicku gresku (kojih ce sigurno biti jos, ma se nece imat' srca jedit' na nas icon_wink )...
laku noc, ljudi! icon_smile

Nema nikakve lose promjene u ponasanju vec samo na bolje..no kako je zaista kasno ja cu sad morati stati, ali cu vam objasniti kako i zasto je do toga doslo i sto je to polucilo. U svakom slucaju, obzirom da zivimo uz vrlo gusti promet di svakodnevno uz aute, kaminone , idu i dica, prolaznici (neki dobronamjerni a ima ih necete virovati i puno ludih koje valjda rajca kad skuze da im pas ne moze nista jer je visoka ograda pa guraju kisobrane, letve i sto im se nadje pod ruku samo da ih izazovu icon_twisted )..e to su samo od nekih razloga..
I ovo nam nisu prvi sterilizirani psi..a definitivno zive duze od nesteriliziranih (osim ako se ne umijesa covjek.otrov, auto, bolesna ruka isl.).

U svakom slucaju javim se kad stignem s puta (bar se nadam..)...I hvala za pomoc, jos jednom.
Laku noc! icon_smile
-->
« Zadnja izmjena: Veljaa 26, 2007, 11:38:25 Rijeka » Evidentirano
mirko
User
**

« Odgovor #6 : Rujan 20, 2005, 10:54:04 »

Bravo Meri, napokon!  dance

Ispravi me ako griješim, Bingo sjedi na stolici, a Kike je u provom planu!

Pozdrav,
-->
Evidentirano

.........
mirko
Meri
User
**

« Odgovor #7 : Rujan 20, 2005, 09:20:48 »

Mirko, ma od prve! icon_biggrin
Pozdrav ljudi. Ajme kako je tesko putovati kad je ovakav dan, ali sve se nadoknadi kad se vracam s puta, eh samo da mi je sacuvati odijelo od capa kad me vide icon_rolleyes  icon_biggrin

Ne, oni nisu na lancu osim kad idu skolarci (a to je cca pola ure) jer ih na zalost provociraju i uzivaju kad vide da oni do njih ne mogu i tada ih draze kisobranima, vicu, reze, laju...eee ponekad si kazem uzeti cu zracnicu i ako pop**** poceti cu ih ganjati skupa s njima! Ma ne mogu vjerovati da ti mladi ljudi imaju u sebi toliku kolicinu mrznje spram pasa za koje vide da su mirni ako oni samo prolaze, a reagiraju ako ih se drazi icon_rolleyes
I tako, decki moraju na zalost na lanac samo kad idu djeca iz skole i navecer (jer iz iskustva i straha je ta mjera- otrovan nam je divan pas) ali to i ocekuju i samo dodju na poziv "laku noc" icon_smile
Mrzimo lanac za psa i ako ih bas iz ovih razloga moramo vezati to traje kratko i oni znaju  i mirno cekaju..cak su i susjedi ostali frapirani kako oni laju samo ako netko ide put imanja inace su tihi icon_wink
-->
« Zadnja izmjena: Veljaa 26, 2007, 11:39:04 Rijeka » Evidentirano
Gibb
Moderator
Manager

Anðeo & Zvijer

« Odgovor #8 : Rujan 20, 2005, 09:32:28 »

Preeeedivni su love3 love3 love3
-->
Evidentirano

Meri
User
**

« Odgovor #9 : Rujan 20, 2005, 09:46:43 »

Hvala Mr. Gibb icon_wink
E sad, ostali smo duzni za informaciju kakvi su nakon kastracije...
Ovako, mi smo sve svoje pse bili prisiljeni kastrirati/sterilizirati (bilo je tu i zenkica icon_wink ) i svi ali bas svi su se pokazali boljima. Zasto? Nisam veterinar i unaprijed se ispricavam ako iznosim samo nasa iskustva. Prvo, zivimo kao sto sam rekla uz vrlo gusti promet di i coviku treba petlja od zivaca da ne poludi od buke, saobracajki i svega sto nosi zivot uz cestu. Iz iskustva, znali smo uz ogromni plac svih ukucana boriti se do kraja za zivot stradalog ljubimca koji ej zbog tjeranja potkopao ili preskocio ogradu i zavrsio pod kotacima...A da ne govorim da smo bili svjedoci nebrojeno puta di su ljubimci u ljubavnom zanosu znali stradavati na cesti, a jednu kujicu njemackog ovcara smo jedva spasili uz nadljudske napore i srecom smo joj pronasli vlasnike kad se bila oporavila (bila je kod nas 1 mj i taman kad smo odlucili da cemo ju posvojiti javili se vlasnici na oglas koji smo dali na radiju-no koliko znamo ona je u boksu i nadalje ju nekontrolirano pustaju u doba parenja :? ). I nakon svega toga dojadilo nam je gledati kako te jadne zivotinjice stradavaju pod kotacima u vrijeme parenja i odlucili smo se na taj zahvat.
Ovi decki koje sada imamo su se nakon operacije poceli ponasati 500% bolje. Naime, taman prije nego su poceli dizati nogicu kod pisanja pocelo je naskakivanje jednog na drugog sto bi zavrsavalo rezanjem jednog na drugog i u konacnici sukobom koji smo mi morali rastavljati (vikom, vodom, sibanjem po podu i sl.). U setnji su bili nepodnosljivi- lajali su na sve i svakoga, a kod kuce svako malo tucnjava. I bio je to signal da se nesto napravi. Na Vet. faksu su operirani i ranice su bile male i brzo su zacijelile.
Danas su to decki koji ne jedu nista vise nego uobicajeno (2 mala obroka-jedan je juha sa mesom i knedlima, navecer suhi hills s kiselim mlijekom) i nema vise onog naskakivanja, a rezanje je samo ako onaj drugi ima veci komad drveta nego onaj drugi icon_lol
Eto, za sada toliko! Malkice umor uzima danak..
Pozdrav  icon_smile
-->
Evidentirano
Gibb
Moderator
Manager

Anðeo & Zvijer

« Odgovor #10 : Rujan 20, 2005, 09:53:17 »

Nisam Mr.  icon_redface icon_wink
Male zloèestoæe ha? Sa radom se sve postigne i to se tu jako dobro vidi!
-->
Evidentirano

Meri
User
**

« Odgovor #11 : Rujan 20, 2005, 10:03:25 »

E sad je red na mene da se  icon_redface  icon_redface ..a isprika je kod nasih decki tipa daj da ti vidimo kaj imas u dzepu i skok na ledja, pa ak' moze takva pomirba, a?! icon_lol  icon_lol
I da, rad i samo rad, dnevno s njima se mora raditi i samo jedan dan ako ne idu u setnju drugi dan je to stampedo..ali sad je to setnja uz gledanje prolaznika, okoline i ostalog..i sad cuju naredbe..
Ali ono najvaznije ne smijem izostaviti, setnje moraju biti odvojene, dakle svi koji imaju dva ili vise Tornjaka (vjerujem da znaju, ali nije naodmet reci) MORAJU ih izvoditi u setnje odvojeno inace uzalud trud. Oni onda komuniciraju medjusobno i vas ne cuju, a ako nesto vide reagiraju kao copor, a tad' nastaje muka
-->
Evidentirano
Rijeka
Moderator
Manager

mudrica Vaja & crno-bijela flekava kokošarka Lili

« Odgovor #12 : Rujan 20, 2005, 10:21:24 »

hvala na izvjestaju...lijepo je cut iskustva drugih ljudi! mozda ces ih nakon nekog vremena moci setati zajedno-evo Mirku to ide jako dobro s Medom i Donom...
-->
Evidentirano

tferari is my special friend
mirko
User
**

« Odgovor #13 : Rujan 20, 2005, 10:56:36 »

Citat: Rijeka
evo Mirku to ide jako dobro s Medom i Donom...

Potpisujem i :hvala
-->
Evidentirano

.........
mirko
moon
Super user
**

A ovako je poèelo...

« Odgovor #14 : Rujan 20, 2005, 11:16:38 »

S jednom malom razlikom , oni su još bebe i to suprotnog spola  icon_wink
Meri pohvalno je što ste riješili situaciju kako ste najbolje znali. I mislim da ste dobro napravili.
S obzirom da su to dva kastrata zanimljivo æe biti pratiti njihovo ponašanje dok ne odrastu. Jer i oni su u neku ruku još uvijek bebe , veliki izgledom a s leptirima u glavi  icon_wink
-->
Evidentirano

Str: [1] 2 3 ... 10 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglaavanje na forumu