Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 18, 2018, 12:39:08
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI VIII - Retriveri, šunjkavci i psi za vodu
| |-+  Sekcija španijela
| | |-+  Sekcija španijela - Slike naših pasa (Moderatori: surefire, max)
| | | |-+  kokerica erna- pomoć
« natrag naprijed »
 Str: [1] Dolje Ispis
Autor Tema: kokerica erna- pomoć  (Posjeta: 2710 )
roberta
New user
*

« : Oľujak 06, 2010, 09:21:53 »

pozdrav svima,
prije dva mjeseca
nabavili smo malu crnu kokericu. Preslatka je , ali i jako zločesta. Odnedavno je počela strašno režati na nas kad joj damo jesti. Moram reći da nimalo ne izgleda bezazleno. Pokušavamo je smiriti lijepo, pokušali smo vikati, naravno još gore. Kad je hranim iz ruke se ok. Čim se zdjelica spusti dolje postaje malo čudovište. Istu situaciju imamo i kad legne spavati. Čim prođeš pored nje začuje se tiho režanje, a ako joj se obratiš , festival režanja i lajanja. Inače je razigrana, mazna je. Pomalo nas griska, ali uglavnom je nježna. Kad je bila manja mogla sam joj ruku staviti u zdjelicu i sve je bilo ok. Odjednom se promijenila . Možda smo mi negdje pogriješili. Ne znam , ali baš mi ije ugodno moram priznati davati joj jesti. Ona sjedne i čeka da spustimo zdjelicu, ali već počne režati kad vidi da zdjelica ide prema podu. Dva mjeseca je nismo nigdje vodili iz stana, po savjetu veterinara, tako da je u šetnje krenila tek prošli tjedan. Naravno sad imamo problem, jer neće vršiti nuždu vani, već u svom "WC" u stanu. Trpi cijelo vrijeme i tek kad dođe kući popiški se. Ne znam da li je moguće da je i taj problem oko režanja povezan s problemom socijalzacije, jer je ona jadna dva puna mjeseca bila u stanu. Možda smo ipak pogriješili slušajući veterinara. Ne znam, ali stavrno moramo riješiti problem tog režanja, jer djeca je se boje.Jako su željeli psa i sad im baš nije svejedno što njihov ljubimac "kesi" zube i reži na njih. Molm Vas za savijete i pomoć.
-->
Evidentirano
sunshine01
Mini user
*

« Odgovor #1 : Oľujak 08, 2010, 07:46:56 »

a kolko je stara i zasto je vet.rekao da mora bit doma 2 mjeseca ,jel bila bolesna il sta?
-->
Evidentirano
Marie
Developer

« Odgovor #2 : Oľujak 08, 2010, 08:05:13 »

roberta, pogledaj u topice pod http://www.ljubimci-forum.com/index.php?board=17.0

Dosta se tamo pisalo o sličnim problemima i mislim da će i ovu temu negdje pripojiti koji od modova ili admina.

Ono što ti mogu reći iz osobnog iskustva, ta situacija nije nikako za zanemarivanje jer kasnije postaje još teže. Slično smo prošli s našim psom, i bilo je teže korigirati neke stvari što je bio stariji.
falilo nam je iskustva, foruma, današnjih dobrih vetova i instruktora, savjeta i sl.

Zbog takvog iskustva, s današnjom sam prasicom išla korak po korak, od trena kad je došla doma. Čekala bih da joj dam znak za jesti, nekoliko puta sam petljala oko zdjelice, na sekundu uzela zdjelicu i premjestila koji cm dalje, čisto da vidi kako moja ruka oko njene hrane je nešto najnormalnije...  icon_wink

Ne znam zašto ste toliko morali čekati i s koliko ste ju tj/mj dobili.

Za režanje i kesenje, pa i onaj cvilež...nagrada nikako ne smije biti maženje i tepanje. Jer, tipa "malena, to nije u redu" s milim glasom i maženjem ne smiruješ ju nego ju samo pohvaljuješ.

Rookie neka uskoči ako gdje griješim, ali to je moje iskustvo.

Primjerice, moja je ko štene skakala kad bi vidjela keksić i ne bi ga dobila dok se nije smirila i sjela, bili u kakvoj obiteljskoj dresuri ili u šetnji. I dan danas ispravljam ljude i branim im da joj daju išta dok se mene ne pita i dok ona ne sjedi mirno i čeka.  icon_rolleyes

Danas je curka 2 godine, zarežala je u igri s nama jednom, s nekih 3mj, grickanja nije moglo biti ni malo ni puno. Ja bih se oglasila s cijukom kao štene i ona bi odmah uzmaknula.

Ste probali pridržati zdjelicu i pustiti ju da uzme dio?
Jel zarežala i tada?
-->
Evidentirano

iserek
Manager

Spol: Ženski

There's a love that lingers always...

« Odgovor #3 : Oľujak 09, 2010, 11:18:36 »

uh...
ima li šta novoga : roberta   lucky lucky lucky
jako smo zabrinuti
-->
Evidentirano

"Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."
Temy
Developer

<3

« Odgovor #4 : Oľujak 09, 2010, 11:28:19 »

forumasi..mislim da ce to biti uredu.. cula sam se sa gospodom robertom simpaticna zenica  icon_mrgreen
jako se zaljubila u tu svoju kokericu.. ah mi kokeroljubci..
al ono sta mi je ispricala je cisto temperament male i potreba da ona preuzme vodstvo sto oni naravno nesmiju dopusiti..
i slicno..
ja se nadam da ce sve biti oke  lucky
 pusica
-->
Evidentirano

Temy&Dolly&Šurlica&Blondy <3

----> http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=5664.495 <----
roberta
New user
*

« Odgovor #5 : Oľujak 11, 2010, 03:34:17 »

hvala svima na odgovorima. ovih dana nisma imala puno vremena, pa nisam ni stigla pogledati forum,
Vidjeti ćemo. mala je zaista jako temperamentna. Za sada je suprug uspio ju natjerati da na naredu mjesto ode na svoj ležaj i tu sačeka dok joj ne dozvoli da krene jesti. ali kad se približava zdjelici odmah počinje režati i još uvijek se ne da približiti koliko god joj suprug vikao fuj ona još jače vraća.Iskreno i da joj hoćemo uzeti zdjelicu kako bismo joj pokazali tko je gazda , ne znam kako bismo to izveli. Stvarno bih voljela da to riješimo nekako, ali čini mi se da će biti dosta teško. Pročitala sam dosta postova o tome i stavrno ne znam da li smo mi tako nesposobni da odgojimo psa ili je naš pas izrazito tvrdoglav. Inače na sve ostalo regira na naredbu fuj, tj. kad nešto nesmije i kad viknemo fuj, ona se odmah okrene.
U savkom slučaju biti ćemo u kontaktu.
-->
Evidentirano
Temy
Developer

<3

« Odgovor #6 : Travanj 01, 2010, 11:53:42 »

roberta je bolje sta?
-->
Evidentirano

Temy&Dolly&Šurlica&Blondy <3

----> http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=5664.495 <----
Marie
Developer

« Odgovor #7 : Travanj 06, 2010, 03:05:09 »

nadam se da stvari idu na bolje  lucky
-->
Evidentirano

roberta
New user
*

« Odgovor #8 : Travanj 10, 2010, 09:40:04 »

pozdrav svima, nije nas bilo jedno vrijeme na forumu, ali bila nam je ludnica od posla i gužve.
stavri idu malo na bolje. kad skužimo kako staviti slike, poslati ćemo vam da vidit ernu. Napreduje svaki dan, i mislim da će biti dobro. Smanjili smo režanje kod jela. Možemo slobodno oko nje hodati kdad jede. Koš uvijke nije sretna kada je diramo i gunđa u sebi, ali puno je bolje nego prije. Izlazimo van koliko god možemo, i nekolko puta dnevno smo u šetnji. Puštamo je bez povodca, da se dobro istrči. Strašno je zavoljela igre s drugim psima. U početku se dosta bojala, ali sada .... nije šetnja ako ne sretnemo nekoga i ako ne protrči par rundi.
Pozdrav svima
-->
Evidentirano
Temy
Developer

<3

« Odgovor #9 : Travanj 10, 2010, 03:04:24 »

Roberta super super  lgh
ici ce to jos bolje  lucky
 pusica
-->