Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 10:15:47
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI III - Terijeri
| |-+  Sekcija terijera (Moderator: elf)
| | |-+  Jack Russell
« natrag naprijed »
 Str: [1] Dolje Ispis
Autor Tema: Jack Russell  (Posjeta: 6265 )
M_Player
New user
*

« : Siječanj 07, 2011, 01:44:31 »

Pozdrav svima!

Imam malo štene jrt-a, staro 2 mjeseca, nabavio sam ga prije 3 dana. Pošto ništa ne znam o psima, tek ulazim u taj svijet zamolio bih Vas za savjet. Zanima me da li postoji neki link o bolestima koje se prenose sa čovjeka na psa i da li je to uopče moguče?
Imam upalu pluća pa da ne bi njega zarazio.

Unaprijed hvala
-->
Evidentirano
jazzrussell
New user
*

« Odgovor #1 : Siječanj 27, 2011, 01:09:24 »

za bolesti ne znam, ali sto se maloga jrt-a tice ..ja imam jackija koje ce iduci mjesec napuniti godinu dana...jako energican,privrzen i pametan..zahtjeva jako puno pažnje i rada...setnje najmanje 3 puta na malo duze staze(kad je mali, malo cesce na kratke rute)...ima jako puno energije koju mora ispucati, dok su mali jako puno piškaju, i moj nije odmah dok je bio beba skuzio da ne smije piskiti po stanu...ali i to smo rjesili...negdje sa 9,10 mjeseci skuzis kako pocinju upijati kao spuzve i traze non stop nesto novo da ih naucis...znaju bit teski sa ostalim psima, ali tu si trebas dati truda da se socijalizira..od malih nogu ga uciti na druge zivotinje....jako privrzen gazdi..jako,jako..moj zavija ako ja udem u trgovinu i nema me 3 minute...moj voli djecu..loptice,štap,igranje povlacenja uzeta...ugl.divna stvorenja pinklove1 heartako te sto zanima slobodno pitaj
-->
Evidentirano
m3ow
New user
*

« Odgovor #2 : Veljača 24, 2011, 02:46:58 »

Pozdrav

Imam ženku Jack Russell Terriera staru skoro 4 mjeseca. Kod mene je pet dana.
Jako je znatizeljna i sve mora staviti u usta. Unistila mi je sve kablove u kuci i dosta računalne opreme.
Mislim, nije  mi to toliko bitno, ipak je mala i ne zna te se navikava na novi prostor no zanima me da li oni nauce s vremenom da ne grizu i potezu sve?

Ja kad sam doma pazim stalno na nju i cim nesto pocme gristi kazem NE i lagano je odmaknem drzeci je za vrat za onaj dio gdje je mama nosi...
Neki put iz prve, neki put nakon par micanja skuzi da nije to za nju. Medutim cim odem npr. u kupaonicu na 2min ona zaboravi sve sto ne smije i opet pocme okolo grickati.
Tako da ono, ako nije netko uz nju kad se probudi krene u pohod.
Ima hrpu igracaka, sve najbolje ali uvijek je nesto novo zanima.

Drugo pitanje je kada nauce kontrolirati mjehur? Ja sam s njom vani i ona nis ne obavi, uredno dojde doma i nakon 2min se popiski.
Kupio sam kapi i stavim na pelenu medutim to joj nije fora, jednostavno hoda, odjednom joj se piski i pocme njuskati i u roku od kada spusti njuskicu dolje ne projde ni 3sekunde i vec pocme piskiti. Tako da nije izbirljiva za mjesto za pišanje u stanu!  icon_biggrin

Uglavnom zanimaju me Vaša iskustva sa tako malim štencima JRT-a i da li se ti psi "poprave" kad narastu?
Planiram je sada upisati i u malu školu za pse pa valjda će nešto i naučiti icon_biggrin

Molim Vas za odgovore i savjete. icon_smile
-->
Evidentirano
surefire
Administrator
Manager

Spol: Ženski

Istina iznad svega

« Odgovor #3 : Veljača 24, 2011, 03:13:15 »

Na forumu imamo podforume o zdravlju, njezi, prehrani i ponašanju, pa tamo možete pročitati više o onome što želite znati, jer to nisu pitanja striktno vezana za pasminu, već su zajednička za sve pse.
-->
Evidentirano

Str: [1] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu