Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 09:50:31
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI III - Terijeri
| |-+  Sekcija terijera (Moderator: elf)
| | |-+  Krađa u bullterier klubu
« natrag naprijed »
 Str: [1] Dolje Ispis
Autor Tema: Krađa u bullterier klubu  (Posjeta: 5599 )
kally
Mini user
*

« : Svibanj 17, 2011, 03:03:11 »

Poštovani ljubitelji pasa, a posebno moji dragi ljubitelji bull terrier vrste!
Moram vas obavijestiti o krađama u bull klubu koje se događaju već godinama, ali, nažalost, nitko ne reagira. Predsjednica kluba, gđa. Švelić, već dugo zakida bull klub, a tako i njegove članove te ih svojim postupcima sramoti.
Situacija koja je prelila čašu bila je slijedeća:
Početkom godine je plaćena obiteljska članarina (kraj prvog ili početak drugog mjeseca) i to na sastanku kluba (koji se redovito održava u birtiji gdje dotična predsjednica radi). Dakle, već se odavde može vidjeti da ne postoji nikakav zapisnik, niti nikakva službena dokumentacija koju bi klub kao takav trebao imati i uredno voditi.
Početkom trećeg mjeseca u HKS sam na nostrifikaciju predao poljsku rodovnik od Johnnia, koji sam došao podići nakon mjesec dana, kako su nas i uputili u HKS-u. Djelatnica u HKS-u mi je tada rekla (početak četvrtog mjeseca) kako rodovnik ne mogu podići jer nije uplaćena članarina. Dok smo o tome raspravljali par minuta, u razgovor se uključila još jedna djelatnica HKS-a te pitala o kojem se klubu radi, nakon čega je komentirala kako  već sa dotičnom gospođom predsjednicom ima problema vezanih za otvaranje računa kluba koji nije otvoren!
naravno da sam bio bijesan i htio nekome (kome???) „otrgnuti glavu“, no proradio je bullovski zen u meni, te sam odlučio pričekati sa svime.
Danas sam došao u HKS uplatiti upisninu za natjecanje i provjeriti je li ta članarina više uplaćena. Doznao sam da ne samo da članarina nije uplaćena za ovu godinu, već mene nema niti u njihovoj bazi podataka jer nije uplaćena članarina niti 2009. kada sam uzeo prvog psa, a članarinu kulturno uplatio gospođi Švelić na njezinom radnom mjestu (slastičarna u City Centru).
Nije li nisko od predsjednice kluba bull terriera da svojim članovima krade članarine? Kako takva osoba uopće može biti predsjednik kluba i voljeti pasminu kao takvu kada se bavi najobičnijom krađom?
Naravno da nije potrebno posebno isticati kako to nije usamljeni slučaj i da su problemi te vrste jako poznati svima koji su vezani uz bull terrier klub, ali ja sam to osjetio na svojoj koži i morao podijeliti svoje doživljaje sa vama.
Budući da je ovo novi topic, molim sve članove foruma da iznesu svoje mišljenje i svoja saznanja o bull terrier klubu i svim nepravilnostima u istome, a naravno, vezanim za dotičnu gospođu predsjednicu (ili njezinu uzgajivačnicu, u kojoj stanje nije nimalo bolje).
-->
« Zadnja izmjena: Svibanj 18, 2011, 12:48:19 surefire » Evidentirano

Achromatic
Super user
**

Spol: Ženski

« Odgovor #1 : Svibanj 17, 2011, 04:17:32 »

Moram se nadovezati. Upravo imam jednu situaciju.
Moj pesonja je kupljen od doticne, ali s obzirom da ja nisam prvi vlasnik nisam ja bila ta koja je uzela papire.Naime papiri glase na drugog covjeka, iz srbije, i rodovnik nije nostrificiran, i samim tim moj sada sedmogodisnji pas nema tetovazu.
E sada svari stoje ovako da je meni veterinar rekao da moram to rijesiti inace mi moraju kastrirati psa i upisati ga kao opasnog. icon_twisted
Ne mogu doci dod doticne jer joj niti jedna telefon ne radi a niti mail.
Naravno morat cu se uclaniti i u klub i dati njoj novce.
I da se razumijemo da joj je prvi vlasnik za papire sjedio za vratom 2 godine svakodnevno skoro, da bi dosao do papira.
Moja saznanja su od svih vlasnika pasa iz njene uzgajivacnice da je jako neprofesionalna i svi imaju neku vrstu problema s njom.
Mene jedino tjesi cinjenica da imam predivnog, umiljatog, zdravog pesa lucky, jer sto sam cula da i po tom pitanju ne stoje stvari bas najbolje.
I muka mi je sto moram sada opet imati s njom posla  malj
-->
Evidentirano

My goal in life is to be as good a person as my dog thinks I am.
kally
Mini user
*

« Odgovor #2 : Svibanj 18, 2011, 01:44:08 »

no krasno ako ti dotična treba znam gdje radi pa te mogu odvesti tamo , molim sve koji su imali problema bilo koje vrste sa njom da se jave i podjele iskustva sa svima. možda necete rješiti svoj problem , ali cete spasiti nekoga novog i naivnog da upadne u probleme s njom. znam za dosta slucajeva tako da me baš interesira koliko ce se ljudi javiti ... icon_smile
-->
Evidentirano

zeljka01
User
**

« Odgovor #3 : Svibanj 20, 2011, 08:21:28 »

Od kada smo članovi kluba, od 2007. koliko se sjećam samo je jednu godinu plaćena članarina na vrijeme iz razloga što sam sama otišla do gđe.Švelić, dala pare i sama otišla do HKS-a jer nam je trebao dokaz uplate radi Top Ten-a (2009.).
Kod nas je slučaj da se članarina plati kada Moj pas prestane stizati na kućnu adresu, pa je se nazove, priupita zašto nije plaćena, i ona plati, što obično bude negdje sredinom godine, a primi novac početkom iste.
Obzirom da ove godine nismo mislili izlagati u HR, a nemamo ženku da bi mi radi legla trebala članarina za HKS, nismo niti platili članarinu preko BTK. Ipak smo odlučili istu platiti preko Terijer kluba, iako sam uredno platila i redovnu članarinu BTK.
Tako da mi je poznata ova situacija i u svakom slučaju vrlo nekorektno kako u odnosu na članove kluba, tako i na rad kluba općenito.
Nije da baš pratim rad ostalih klubova, ali obzirom na pasminu, predrasude, Pravilnik, mislim da bismo trebali imati barem nekakvu podršku u klubu, prvenstveno u smislu edukacije, zdravlja, adekvatne pomoći na samom početku i svih ostalih bitnih činjenica, pogotovo za buduće i nove vlasnike bulla.
Klub nema stranicu, što je danas jako loše, sastanci kluba su na radnom mjestu predsjednice, što isto tumačim manjkom vremena za rad kluba i obaveze koje predsjednik ima. Da ne govorim o tome da smo i suprug i ja došli 2 puta na sastanak da se nitko pojavio nije  icon_eek, a kamoli da smo obavješteni o održavanju sastanaka na drugoj lokaciji. I na koncu se svelo na to da smo jednostavno prestali dolaziti uopće (what's the point), osim početkom godine uplatiti članarine....  icon_wink
A sve što smo naučili, naučili smo preko dragih prijatelja ovdje i vani!
Stvarno se ne trabam pitati iz kojeg razloga klub ima u prosjeku 5 članova, bolje da ga onda niti nema, kad se ništa ne može riješiti uopće ili na vrijeme! 

I za kraj, da nema ovog foruma, pokojeg iz susjedstva i ponajviše frendice koja ih uzgaja već dugi niz godina, ne bismo niti znali koliko vlasnika bullova ima ovdje, što je žalosno. Čitajući post od Achromatic, nije niti čudno  icon_evil

@Achromatic - držim fige da središ stvar! Prema sadašnjem Pravilniku ti zaista imaš problem, niti kriva niti dužna, za to da te zakonodavac tjera na provedbu zakona, a da odgovorni prstom ne miču već godinama!!

-->
Evidentirano

joe ljubljana
New user
*

« Odgovor #4 : Svibanj 21, 2011, 10:14:28 »

podrav svima:)
 evo kally, kao sto sam obecala..
 ..da i ja kazem par rječi o gospodji Švelić, i njenim tako zvanim vrhunskim bullterrierima!
 28.5. 2009 od gospodje Švelic kupila sam malog bullterriera joeya icon_smile   bio je mali  dečko bjele boje, sa kafenom flekom na oku.. prekrasan momak.. bilo je to sve uredu, mali je brzo rasto razvijao se fino.. izgledo je bas super..   imao je 8 eseci kada se je sve pocelo.. jedno vece igrao se na krevetu, od jednom pao na leđa, ostao brez daha i poceo da se trese.. jedva je dosao sebi.. drugi dan ga vodim kod veterinara, sumjao je da je epilepsija... par dana nista, pa onda opet , znao je gubiti svjest i po 10 puta na dan. narucili smo se kod kardiologa...i šta je bilo.. tamo sam ga odvela sa ocekivanjem da ima neku blagu epilepsiju, dobice tablete i bice sve ok..  da kada bi bar bilo tako... posle ultrazvuka srca otkriveno je da ima prirođenu srcanu manu..( pre kratke su mu srcane sklopke)  nisu znali rei koliko mu jos zivota ostaje .. jedan dan. mjesec ili nekoliko godina.. o tome sam svemu obavjestila dotičnu gospodju švelic od koje sam ga kupila.. i tu su sljedile optužbe da njeni psi nisu bolestni. da je to dobio kod mene.... i tako dalje.. sada znam i da nije jedini iz legla sto ima tu bolest. gospodja nije htjela ništa da cuje o tome, tvrdila je svoje...

sada dobiva 14 tableta na dan, nema nikavih fizickih napora, cak nesmije ni da trci..
tolko o dobrim uzgajačima! mogu samo da kažem svaka  cast njoj i njenom worriors kennelu !
 da ne govorim o razni obtuzbama i sve....

zanima me oceli ikada njoj doci kraj, kraj proizvodnji bolestnih psa??
pitam se koliko ima bolestnih bullterriera iz worriors kennela?

a ona jos i dalje prodaje bolestne bulove i zaradjiva pare na ljudima koji svoje pse vole i trpe zbog njih i njihovih bolesti..
-->
Evidentirano
kally
Mini user
*

« Odgovor #5 : Svibanj 22, 2011, 04:06:05 »

@ željka,  hvala sto si podjelila sa nama svoje iskustvo ... icon_smile
@ joe ljubljana, hvala sto si podijelila svoje iskustvo sa nama, koje je moram reći najžalosnije do sada izneseno, nadamo se da će ubuduće bolesni decko biti što manje bolestan i da ce dugo dugo biti uz svoju obitelj.
Drži se joe   kiss
-->
Evidentirano

A N N A
Developer

« Odgovor #6 : Svibanj 25, 2011, 08:35:44 »

Pozdrav!

moje probleme svi već jako dobro znate. mali Joey je od Bibice brat iz legla, dakle problemi su nam podjednaki, da se ne ponavljam  u sekciji terijera slike naših pasa je topic gdje možete pročitati sve detaljno u vezi njenog stanja.

sestra iz legla od Joeya i Bibi već je imala štence, NEPROVJERENA naravno, i sa 15 mjeseci icon_sad ne moram dalje.. ne da mi se opet otvarati to poglavlje pošto nitko za takve stvari očito nema sluha...

problem je mnogo veći od neplaćanja članarina!

-->
« Zadnja izmjena: Svibanj 26, 2011, 03:39:05 max » Evidentirano

Achromatic
Super user
**

« Odgovor #7 : Lipanj 11, 2011, 02:31:49 »

@Achromatic - držim fige da središ stvar! Prema sadašnjem Pravilniku ti zaista imaš problem, niti kriva niti dužna, za to da te zakonodavac tjera na provedbu zakona, a da odgovorni prstom ne miču već godinama!!

Hvala na podrsci.Angazirala sam se i pokusavam rijesiti situaciju.jer sam mi pisu iz HKS-a da moram psa na testiranje socijalizacije.
I nije problem, apsoluto je socijaliziran, i jos je i zavrsio 1. stupanj u KOSPPU, ali je frustrirajuce jer moj pas je s rodovnikom, i nebi trebala doživljavati ovakve stvari zbog nesposobnosti i pohlepe pojedinaca.

Isprike svima,a li je situacija podosta frustrirajuca.
 icon_twisted
-->
Evidentirano

Achromatic
Super user
**

« Odgovor #8 : Lipanj 11, 2011, 02:32:34 »

problem je mnogo veći od neplaćanja članarina!

Ovo je apsolutno točno!!!!
-->
Evidentirano

kally
Mini user
*

« Odgovor #9 : Lipanj 16, 2011, 09:12:43 »

da s vama podjelim novosti , doticna predsjednica kluba bt ... švelicka vratila mi je tristo kuna koje sam joj dao 2009 godine za clanarinu a ona ih je zadržala za sebe , te me nije uclanila u klub i HKS , sve to nakon dosta natezana ... icon_sad
-->
Evidentirano

Krilnik
Mini user
*

« Odgovor #10 : Lipanj 17, 2011, 11:29:54 »

Nikad nisam bio clan ovog kluba.
Cuo sam svakakvih prica unatrag 14-15 godina o doticnoj gospodji.
Uglavnom losa iskustva...kako nisam imao kontakta s njom ne govorim iz osobnog iskustva.
kaj taj klub nema neki statut?
postoje sigurno pravna sredstva kojima se treba sluziti u ovakvom slucaju.
To je barem moje, laicko misljenje.
Znaci, angazirati odvjetnike kojima su takve stvari struka i gas.
Nitko nije nedodirljiv. Niti BT klub, niti gdja.
Udruge i klubovi nicu ko gljive, prema tome uhvatit se posla.

-->
Evidentirano
Achromatic
Super user
**

« Odgovor #11 : Lipanj 17, 2011, 03:43:32 »

da s vama podjelim novosti , doticna predsjednica kluba bt ... švelicka vratila mi je tristo kuna koje sam joj dao 2009 godine za clanarinu a ona ih je zadržala za sebe , te me nije uclanila u klub i HKS , sve to nakon dosta natezana ... icon_sad
ma strasno. icon_sad
A ja sam zbog njenog nemara pozvana na test socijalizacije i hoce mi sedmogodisnjeg psa kastrirati jer nema tetovazu, sto ona nije obavila. icon_sad
Luda sam
-->
Evidentirano

Krilnik
Mini user
*

« Odgovor #12 : Lipanj 17, 2011, 06:06:58 »

Ne znam jel se ti zakoni mogu primjenjivati retroaktivno.
treba se dobro raspitati kod nadleznih tijela.
Nisam doduse upoznat s tvojim slucajem tak da ne znam.
p.s.
procitao sam ovo gore o tvom psu i cini mi se da ti doticna sigurno ima prste u tome.
a kaj se tice ovog zakona, to je trebalo odavno rusiti.
to sto osoba ima nesto na papiru nista ne znaci u praksi.
mozes imat psa sa svim mogucim papirima, sa i bez jaja da se tak izrazim i opet se moze dogodit sranje.
problem s ovim kao i sa vecinom zakona u HR je taj sto su ih donosili totalno nekompetenti ljudi.
nije ih donosila struka i to je to.
-->
Evidentirano
 Str: [1] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu