Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Rujan 24, 2018, 07:08:27
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI I - Ovčarski i govedarski psi (osim Švicarskih govedarskih pasa)
| |-+  Sekcija njemačkih ovčara (Moderatori: Frenchi, JANA)
| | |-+  podizanje uha
« natrag naprijed »
 Str: 1 2 [3] Dolje Ispis
Autor Tema: podizanje uha  (Posjeta: 34417 )
Mihaela
Manager

Spol: Ženski

« Odgovor #30 : Oľujak 18, 2008, 10:15:57 »

i to stoji - moj je Kai desno uho podigao sa 5 mj, spustio sa 6 i pol, pa opet (i konačno) podigao sa 7 i pol mj...
polako, kao i za sve ostalo - neki psi se razvijaju brže, a neki sporije ...
(Lotta je "stršala" k'o antena sa 2 i pol mjeseca - valjda joj je živac radio  lmao)
-->
Evidentirano

grga
Super user
**

Spol: Muški

Yago

« Odgovor #31 : Oľujak 26, 2008, 11:16:14 »

šta bi sa uhom  icon_rolleyes  jeli se podiglo  icon_wink
-->
Evidentirano

Samir Dobric
User
**

« Odgovor #32 : Oľujak 26, 2008, 11:35:49 »

Nek' mi neko doda Pips! lmao
Razumijem naravno vlasnike koji su dobili nešto falično a ono što mene zanima je:na šta bi sve trebalo dobit/dat garanciju?
Sviđa mi se tema  icon_biggrin

Hajmo malo o ovome sto je Lafica pomenula. Ima li ko sta da kaze? I kupci i odgajivaci.
-->
Evidentirano

Sto vise upoznajem ljude to su mi psi sve drazi
mp
New user
*

« Odgovor #33 : Oľujak 26, 2008, 12:12:43 »

MIslim da kupcu svakako treba izaći u susret .....pa da li sa novim psom ili nešto drugo .....
-->
Evidentirano
grga
Super user
**

Yago

« Odgovor #34 : Oľujak 26, 2008, 12:34:30 »

Ja sam znao jednog psa koji je osvojio sve sto se osvojiti moze u bivsoj jugi a i na zapadu.Nikad nije dao ni jedno dobro stene.Tu je bilo problema sa usima,kukovima a bogami isa zubima.Nemoguce da niko nije znao othraniti psa.znaci genetika!

ali to je izbor kupca u koga će i koje štene kupiti.po meni je u redu garancija,recimo od 15ak dana da se ne razboli ili ne ugine a za sve ostalo neka krive sebe(loša prehrana,loš smještaj) ili lošu sreću icon_wink
pas nije špaker kojemu je izgorio grijač u garantnom roku pa ćeš ga vratiti icon_wink
-->
Evidentirano

Samir Dobric
User
**

« Odgovor #35 : Oľujak 26, 2008, 02:16:28 »

Jasno da pas nije "spaher" ali...
Ipak mislim da je u redu garantirati da pas nece imati, recimo, diskvalifikacijskih mana. Ne moze se garantirati 5 za svako stene iz legla.
Onaj ko kupuje bi se trebao malo i obavijestiti o svemu. Displazija kuka? ne znam kako to garantirati, ja mogu garantovano reci da otac i majka nemaju displaziju (imaju HD nalaz uredan) ali sta ce biti sa stenetom to ne mogu, veca je vjerovatnoca da nece biti HD ali NIJE GARANCIJA.

Moja je praksa da ne dajem stene dok ne napuni minimalno 2 mjeseca starosti, uradjena mu je tetovaza i dobilo je prvu vakcinu (stenecak, parvo itd). Novom vlasniku objasnim za slijedece vakcine, kada, zasto i sl. Onima koji nisu bas upuceni previse (takvih je najvise) dajem i uputsvo (pismeno) sta treba dalje da rade sa psom, njega, ishrana, vakcine, smjestaj itd. Toliko mogu.
-->
Evidentirano

lafica
Our special friend

Spol: Ženski

« Odgovor #36 : Oľujak 27, 2008, 01:31:10 »

Onaj ko kupuje bi se trebao malo i obavijestiti o svemu. Displazija kuka? ne znam kako to garantirati, ja mogu garantovano reci da otac i majka nemaju displaziju (imaju HD nalaz uredan) ali sta ce biti sa stenetom to ne mogu, veca je vjerovatnoca da nece biti HD ali NIJE GARANCIJA.

Voljela bi da mogu sama sebi garantirat dobar HD za pse koji ostaju kod mene,nažalost nemogu,a nemam kome reklamirat  icon_lol.Kod mene je  garancija za HD samo za pse koji se nabavljaju za izlaganje/uzgoj.Bolje rečeno u slučaju lošeg HD-a (a i eventualno nekih drugih nepravilnosti) obavezujem se dati drugo štene približne kvalitete.I ove koji kupuju psa samo za kućnog ljubimca potičem da naprave snimak kukova,moram reć da to radim ipak iz sebičnih razloga radi svoje evidencije.Takvi podaci kao uzgajivaču su mi veoma važni.
Ovi koji žele Nj.O-a kao ljubimca u biti kupuju ono što vide,garancija ide samo na eventualno nedignute uši ali pod jednim uvjetom:a to je da ako uši nisu gore sa 6 mj. obavezno dođe sa psom!!Ako mu nemogu pomoći dala bi drugog psa,bilo je par takvih uspješnih intervencija a jedini kojem nije bilo pomoći je bio jedan ostavljen meni  lmao

A glede ovog boldanog dijela... ponekad ostanem zapanjena dokle ljudska mašta seže,zahtjevi i očekivanja koje postavljaju pred štene su nekad totalno van svake pameti!I šta bi ja trebala??..,za svako neispunjeno očekivanje(tipa zašto laje?,pa zašto nelaje?,zavrnut je pa dali su kukovi uredu  icon_rolleyes-snimite ljudi!nemam rengenski vid,velik je,previše mazan i bla-bla...) davati svakome drugog psa?
Općenito moji su se svi dobro uvalili  heart i ljudi su zadovoljni,samo im je trebalo vremena da shvate neke stvari kao što su da ih ja nevadim iz kalupa na traci  icon_mrgreen pa ni nemogu svi bit isti.
I svim novim vlasnicima apelujem da ako imaju bilo kakav problem ili pitanje uvjek prvo zovu uzgajivača,jer ljudi se zbune masom informacija koje u većini slučajeva dođu od usputnih "stručnjaka" pa neznaju kome više da vjeruju.A svaki uzgajivač samo želi da njegov pas bude sretan,a biće jedino ako mu je vlasnik zadovoljan.
-->
Evidentirano
Samir Dobric
User
**

« Odgovor #37 : Oľujak 27, 2008, 09:35:40 »

Onaj ko kupuje bi se trebao malo i obavijestiti o svemu.

Ne malo nego dobro se obavijestiti. Imao sam i ja zahtjeva svakakvih icon_eek.
Dodje tako jedan i trazi cuvara. Imas li ? Imam. Koliko? Toliko. Koliko je star? 18 mjeseci. Star je, ja bi nesto mladje, 2-3 mjeseca. Jadni su oni lopovi od kojih je stene od 3 mjeseca sacuvalo imovinu. Ne moze ni sebe braniti a kamo li tebe i tvoju imovinu.
 Uze on psa. Ja mu objasnio da treba proci odredjeno vrijeme da se pas navikne na novo okruzenje i nove ljude (vlasnike), da nikada nije bio vezan na lancu, da mu treba boks napraviti, pustati ga iz boksa kad treba da cuva  i tako to. On klima glavom, sve mu je jasno, imao je on i prije pasa.
Sutradan, zove on mene. Kaze pas nasrnuo na njegovog sina  icon_confused tu se ja malo zabrinem  icon_redface kontam, garant ga je i ujeo  icon_rolleyes. Odem ja kod covjeka kad tamo pas vezan na vratima dvorista lancem kao za brodove, radnici stoje ispred niko ne smije ni blizu. Sta je bilo? Radnici dosli u 7 sati, trebalo nesto raditi oko kuce (velika kucerina), pas im nije dao unutra (zato i jest tu icon_rolleyes). Izasao vlasnikov sin (zasto ga zaboga budi glasnim lavezom u 7 ujutro a on sinoc zaglavio s rajom) i izderao se na psa, ovaj ga nije ni konstatovao i sincic zamahne da psa nabije nogom. I tu se desi sto se desi, nije ga ujeo ali ce u buduce dva puta razmisliti da dize ruku (ili nogu) na psa cuvara. Tu ti ja lijepo uhvatim se za dzep, izvadim lovu, tutnem "gazdi" u ruke, odvezem psa i onako ga bez povodnika provedem kroz one radnike do auta. "Gazda" kaze: "Doci cu ja do tebe da kupim 2 steneta od 2-3 mjeseca kad budes imao". "Nema sanse", rekoh. "Kupi ti sebi plisanog (sto veceg) za tebe zivi psi nisu."
-->
Evidentirano

josip
User
**

« Odgovor #38 : Oľujak 27, 2008, 09:41:09 »

Slažem se gotovo u potpunosti sa Laficom.
Ako netko kupuje psa za izložbe ili uzgoj, a što ga pitam, uvažavam reklamaciju na diskvalifikacijske mane u vidu displazije i zubala jer se očito radi o genetskoj mani.
Za uši i testise se ne bi trebalo uopće garantirati. Testisi se mogu pregledati prilikom preuzimanja šteneta a uho može ostati dolje ili biti nepravilno nošeno iz raznoraznih razloga (upale, nepravilna ljepljenja, ozljede...)
Prodao sam dva psa za pregrizom ljudima koji su za to znali i uzeli pse za ljubimce, što im baš niti malo ne smeta.
U svakom slučaju prvo kontaktirati uzgajivača. icon_biggrin
-->
Evidentirano
pulasski
Mini user
*

« Odgovor #39 : Lipanj 19, 2008, 08:17:10 »

U leglu mi je jedna zenkica podigla usi na 45 dana ..Dali je to dobro i dali tu zenkicu zadrzim za sebe kao sto sam hteo? Molim savet iskusnijih odgajivaca jer meni je ovo prvo leglo.
Pozdrav!
-->
Evidentirano
Samir Dobric
User
**

« Odgovor #40 : Lipanj 19, 2008, 08:58:46 »

To sto je ona digla usi sa 45 dana ne odredjuje kvalitet. Moze ih ona i spustiti za 15 dana. Savjet? Tesko je dati bilo kakav savjet , jedino  mogu reci da podizanje usiju nije mjerilo kvaliteta.
Ja obicno posmatram i pratim stenad u leglu, ponasanje, igru, odnos sa drugim psima iz legla itd itd i onda mi se desi da najbolje stene prodam lucky. Za nekakvu "bolju" procjenu treba malo vise od dva mjeseca starosti. Barem ja tako mislim.
-->
Evidentirano

suman
New user
*

« Odgovor #41 : Studeni 17, 2012, 12:52:40 »

ovako prijateljica mi ima ovcara starog 8.mj. Jedno uho mu se diglo drugo nije...dali se moze tu sta napravit i sta??hvala puno
-->
Evidentirano
Dzenann
New user
*

« Odgovor #42 : Listopad 12, 2013, 12:15:56 »

Pozdrav svima, imam zenku njemackog ovcara stara je 2 mjeseca i 20-tak dana i zanima me kada se pocinju dizat usi, neki mi kazu da su vec pocele pa cu postavit koju sliku da cujem vase misljenje icon_biggrin hvala

-->
Evidentirano
trpimir55
New user
*

« Odgovor #43 : Rujan 19, 2014, 02:05:41 »

Kupio sam štenca Njemačkog ovčara iz uzgajivačnice sa izvrsnim papirima i Rodovnikom. Problem je ne podizanja ušiju. Tri puta sam pokušao sa ljepljenjem kalupa koje je postavljao veterinar ali uzalud. Uši su dosta velike premekane i tanke. Pokušao sam od uzgajivača saznati da li je to genetski nasljedna stvar na što se on više prestao javljati. Želim čuti vaše mišljenje jer znam da mnogi uzgajivači kojima je stalo do ugleda ili daju zamjensko štene ili vrše dio povrata novca. Ja sam nudio uzgajivaču da uzme psa kome ja sada sedam ipo mjeseci da riješi navedeni problem i ako uspije da ću mu sve novčano nadoknaditi.  On je jednostavno prekinuo komunikaciju, pa me sada zanima pošto je izuzetno bezobrazan dali imam neke mogućnosti za neku nadoknadu ili zamjenu šteneta.
-->
Evidentirano
Nextto
User
**

« Odgovor #44 : Listopad 16, 2014, 02:09:42 »

Jesi isao na snimanje? Mozda ste mu pogresno stavili pa ostetili..kod mog psa se i dan danas javi pojava da desno uho lijepo stoji, a lijevo uho spusti, pa sam digne, pa opet spusti..na pocetku me to zivciralo, stalno lijepi, namjestaj, sam skine, jednostavno mislim da je vise do prirode psa. S druge strane pas ti sigurno nece manje vrijediti ako slucajne NE bude imao podignute usi.
-->
Evidentirano

Moj život traje između 10 i 15 godina. Prije nego me kupiš imaj na pameti da će svako odvajanje od tebe, za mene bit bolno.
Daj mi vremena kako bi shvatio što od mene tražiš
Imaj povjerenja u mene – to mi je važno
Ja nikad ne zaboravljam. Zato pazi kako se ponašaš prema meni.
Ja imam zube kojima vrlo lagano mogu slomiti kosti na tvojim rukama. Ali ja to neću učiniti. Sjeti se toga svaki put kada me želiš udariti.
Prije nego vičeš na mene, jer smatraš da sam lijen i tvrdoglav zapitaj se dali me što muči?! Možda ne dobivam pravu hranu, možda sam predugo bio na suncu/hladnoći ili je moje srce preslabo.
Pazi na mene i kad ostarim. Svi starimo, pa i ti.
Kada mi je teško ne govori da to više ne možeš gledati ili da si umoran od mene. Zašto? Sve mi je lakše kad si uz mene.
Ne ljuti se na mene i ne kažnjavaj me zatvaranjem. Ti imaš posao, slobodno vrijeme i prijatelje. Ja imam samo tebe.
Pričaj sa mnom ponekad. Iako ponekad ne razumijem tvoje riječi, prepoznajem tvoj glas kad mi govoriš.
 Str: 1 2 [3] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu