Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 10:14:51
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Naše autohtono blago
| |-+  Pastirski i ovčarski psi (Moderatori: bubica, Rijeka)
| | |-+  All-Petrina's tornjaci
« natrag naprijed »
 Str: 1 2 [3] 4 Dolje Ispis
Autor Tema: All-Petrina's tornjaci  (Posjeta: 10501 )
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #30 : Rujan 08, 2004, 09:10:15 »

Flora je moja velika greška ...... naime, starija je točno dva i pol mjeseca od Roka ..... i bila je najbolja kujica u leglu mame Bamby i tate Bucka.
Evo jedna njena slikica iz mladih dana:

Danas je to vrlo krupna, visoka i snažna (ne previše snažna, točno koliko treba) kujica jako dobrog pigmenta, zubala, kutova, dlake i svega ostalog. Njena glava nije moj ideal glave tornjaka, ali lijepa je to i pravilna glava kujice tornjaka. Isključivo za odličnu ocjenu. Btw. do sada ima dvije odlične (od ukupno dva puta koliko je izlagana uopće).
No u čemu je greška?
U propuštenom vremenu za neophodnu socijalizaciju.
Kako sam s Rokom ostala malo dulje u rodilištu, radi njegove hiperbilirubinemije (povišen bilirubin tik po porodu) doma smo stigli kad je njoj već bilo tri mjeseca.
Naravno da se tih dana nitko nije njom stizao baviti, kao i sljedećih mjeseci.
Flora nije bila isključivo doma, išla je ona po vani, kad sam god stigla izvesti sve pse vani, ali Flora nije išla (kao što je bilo neophodno) sama sa mnom (ili kim drugim) u grad, u buku, među ljude i druge pse - nego u čoporu u šumu ..... u tišinu, bez drugih pasa, bez nepoznatih ljudi ..... prvih par mjeseci Rokova života proteklo mi je u trci oko bebe, Lovre koji je krenuo u prvi razred osmoškolke i Mate koji je završavao osmi ....., Flora je na žalost bila samo jedna od pet ukupno tornjaka u našoj kući (bile su tu još i Bamby i Tessa ....) ... Posla je bilo ko u priči, a i Roko me najviše držao vezanu za sebe .....
Kad sam istinski po prvi put primjetila kako je plahovita i kako neobično agresivno reagira na druge pse, bilo je već prekasno za nešto značajnije promijeniti. Flori je bilo već punih devet mjeseci.
Danas se ona šeta po vani isključivo na lajni (izuzev po prostorima na kojima zaista nikog drugog ne očekujem) ..... ali iako nije izložbeni pas, mislim da ću s njom ipak uzgajati, jer s par odličnih ocjena i zaista izuzetnim eksterijerom Flora može dati fantastične potomke s dobrim parnjakom ..... a to je tek ispred nas.
Stavit ću uskoro i neke njene slikice.
-->
Evidentirano
Hegy
Super user
**

Spol: Ženski

« Odgovor #31 : Rujan 09, 2004, 06:25:57 »

Pa meni se Flora sad još više sviđa!  icon_lol  love3
-->
Evidentirano

Volim DoT! srce
Zry
Developer

« Odgovor #32 : Rujan 09, 2004, 07:52:16 »

Uh i meni. Zašto smo uvijek na strani "slabijeg"?!
-->
Evidentirano

Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #33 : Rujan 09, 2004, 08:24:24 »

Imam njenih slikica, samo ih moram poskenirati ....
A da, visoka je u grebenu 67 cm. Moja najviša kujica ..... I inače po doma je i 'najbolja' (uvjetno rečeno, u svezi podnošenja ludorija naših klinaca), s Rokićem je apsolutno najtrpeljivija .... ona ga trpi čak i kad joj trpa prstiće u oči. Ja ju moram micati od njega, ona sama se neće pomaknuti, načisto ga obožava što god on radio ..... i tako je mazna, mazna, mazna ..... samo bi mi sjedila u krilu .... i davala pusica pusica

Evo jedna slikica glavice moje Florine s cca 11 mj. - sada je ljepše odlakana ..... budete je vidili uskoro ...

-->
« Zadnja izmjena: Travanj 28, 2006, 11:29:20 Rijeka » Evidentirano
surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #34 : Rujan 09, 2004, 09:30:01 »

Krasna je! Konačno da smo dočekali i Florin topic. clap clap
-->
Evidentirano

max
Administrator
Manager

« Odgovor #35 : Rujan 09, 2004, 09:42:59 »

Baš je lijepa Flora, ima predivne okice i pogled icon_biggrin
-->
Evidentirano

"Dogs are not our whole lives, but they make our lives whole!"
Zry
Developer

« Odgovor #36 : Rujan 09, 2004, 10:01:50 »

Ajme baš je lijepa. Hoćemo još Florinih sličica i priče o njoj.
-->
Evidentirano

Zeko
Maxi user

Mikula i Pegi su :rolleyes do ibera!

« Odgovor #37 : Rujan 09, 2004, 10:12:59 »

Pa Flora je izrasla u pravu ljepoticu, a ti si nam je do sada skrivala. pa pogledaj samo te okice i milu glavicu - pa ona je krasna  love
-->
Evidentirano

"There is no psychiatrist in the world like a puppy licking your face"
-Ben Williams-
Hyla
Moderator
Manager

« Odgovor #38 : Rujan 09, 2004, 11:04:55 »

Ljiljo, Ljiljo, pa kako si je mogla skrivati? Krasna je!
-->
Evidentirano

Money will buy you a pretty good dog, but it won't buy the wag of his tail...
Old Yeller
Moderator
Manager

Spol: Muški

Labrador never had a bad day

« Odgovor #39 : Rujan 09, 2004, 02:38:04 »

Flora pusica  knuddel krasotica
-->
Evidentirano

Lara
User
**

« Odgovor #40 : Rujan 10, 2004, 12:10:52 »

Koji mili pogled  pusica trpeljivoj  mazi Flori
-->
Evidentirano
Irena
User
**

« Odgovor #41 : Rujan 10, 2004, 10:01:00 »

Kakve krasne okice... Flora je prava ljepotica  love3  love3
-->
Evidentirano
Niko
Mini user
*

« Odgovor #42 : Rujan 12, 2004, 12:35:03 »

Ja moram komentirati da je meni Flora kao cijela pojava mozda najljepsa od sve tri tvoje kuje, Ljiljana. Velim mozda, jer mi je strasno tesko odluciti. Naravno ja nisam strucnjak, komentiram cisto subjektivno. Prvo, velika je (kao prosjecan muskic), dlaka joj je prekrasna i njena glava je meni fenomenalna. Bilo mi je jako zao sto je nisam mogla zmrljati  icon_cry kao recimo Maru, koja je strasno umilna... Mara je recimo tipicna dama, njezna - ne mozes fulati da je zenka, a Flora je ono - pas i pol...
-->
Evidentirano
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #43 : Rujan 12, 2004, 01:12:00 »

Ljuuuuuuuuuuuudi Hogar je danas dobio CAC, ovo je ovdje totalno off-topic, ali moram to negdje izraziti ....
Dobio je taj CAC i gotovo pa i BOB u vrrrrrrrrlo jakoj konkurenciji (bilo je uz naše hrvatske pse i nekoliko jako dobrih pasa iz Rame) ..... i to od suca specijalste kakav je g. Vibor Ježek.
U izboru za BOB sudac je ostavio samo Hogara na kraju i Tarzana - CAC psa iz razred šampiona i to zbilja izuzetnog psa g. Antona Vučka iz čepina i na koncu je dao Tarzanu, jer Hogar tek ima 19 mj., a Tarzan je iskusan i prekrasan pas od cca 5 godina.

čestitke Maji i Ninu i pusica Hogaru!!!!!!
I Antonu za BOB njegova Tarzana!!! Od takvog psa nije sramota izgubiti BOB!
-->
Evidentirano
Zeko
Maxi user

Mikula i Pegi su :rolleyes do ibera!

« Odgovor #44 : Rujan 13, 2004, 09:39:32 »

I ja ću biti  offtopic  ali samo tek toliko da izrazim čestitke Hogiju i pošaljem mu veeeeeeeeliku  pusica  za takav uspjeh  clap
-->
Evidentirano

"There is no psychiatrist in the world like a puppy licking your face"
-Ben Williams-
 Str: 1 2 [3] 4 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu