Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Rujan 21, 2018, 05:00:50
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Naše autohtono blago
| |-+  Pastirski i ovčarski psi (Moderatori: bubica, Rijeka)
| | |-+  Brik King-Tor Croatia JCh "RONI"
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 4 Dolje Ispis
Autor Tema: Brik King-Tor Croatia JCh "RONI"  (Posjeta: 11709 )
marko
Mini user
*

« : Lipanj 02, 2004, 10:16:45 »

Pozdrav svima.
Evo došlo je vrijeme da i mi izađemo iz sjene.
Pa da se kratko predstavimo: Mi smo Kristina i Marko, a na slikama je Brik King-Tor Croatia iliti jednostavnije RONI.
Decko je skoro 3 mjeseca star sin Rege i Binga.
Star tri tjedna

Tek stigao u novi dom - 8 tjedana

Već sam se sasvim udomaćio - 10 tjedana

Dosta za večeras, obzirom da je već kasno, a sutra slijedi kanonada pitanja za vas.
-->
« Zadnja izmjena: Veljača 12, 2007, 05:54:45 Rijeka » Evidentirano
marko
Mini user
*

« Odgovor #1 : Lipanj 04, 2004, 08:37:35 »

Ljiljana, mislim i ja da bi bilo bolje da se prebaci u gornji podforum.
Hvala.
-->
Evidentirano
marko
Mini user
*

« Odgovor #2 : Lipanj 04, 2004, 08:41:08 »

I sada kao sto sam obećao da ću vas maltretirati jedno pitanje (ako to vec ima negdje, odmah me uputite):
Kojim ste postupkom (metodama) učili vaše štene na vožnju autom. Znači da bude miran, da ne povraća i radi ostale potrebe u autu. I da jednom riječju zavoli vožnju autom?
-->
Evidentirano
Maja
User
**

« Odgovor #3 : Lipanj 04, 2004, 10:03:20 »

Jedini lijek ti je voziti ga čim više i to spojiti sa njemu dragim aktivnostima kao npr. odlazak na livadicu ili k njegovom psečem prijatelju.  I neka te vožnje u početku budu kratke. Poslije ih postepeno produžujte.
Naravno neka slastica za ulazak u auto je dobrodošla kao i omiljena igračkica koju mu ostavite uz njega.
Mi smo imali s Hogarom takvih problema kad je bio beba no, on nije reagirao na slastice i igračkice jer mu je sama činjenica da mora u auto bila grozna. Zato smo prakticirali ostale gore navedene metode i sada imamo psa koji sa zadovoljstvom uskoći u auto i, kak se meni čini, voli se voziti. No, to ne možete postići preko noći već će vam trebati tjedni ili mjeseci no, mislim da rezultat neće izostati. Oni na kraju shvate da to nije ništa strašno i malo po malo zavole vožnju.

Inaće, Roni je prava slatkica i nadam se da ćemo i dalje uživati u njegovim slikicama i dogodovštinama.
-->
Evidentirano
Niko
Mini user
*

« Odgovor #4 : Lipanj 05, 2004, 08:07:57 »

Bas tako kako je Maja rekla: voziti ga nekud na igru, nagraditi ga nakon voznje kolacicem i slicno... Ovaj nas cim cuje zveket lajne nezna kud bi prije, prema lesi ili autu :-)
Mi nazalost nismo imali neku postepenu prilagodbu za voznju jer mu je prvo bilo tura od Zg do Vz, pa odmah drugi dan od Vz do Minhena. Gore kad smo zivjeli auto je znacio da idemo na izlet, nekud u posjet gdje ce ga paziti i maziti ili u Pet shop :-)
-->
Evidentirano
marko
Mini user
*

« Odgovor #5 : Lipanj 11, 2004, 05:50:17 »

Htio bih ovdje podijeliti s vama svoje jučerašnje iskustvo i prokomentirati jednu pojavu.
Jučer smo u sklopu Ronijeve socijalizacije (a i ne samo zbog toga) otišli na šetnju u Samobor - tamo postoji jedno prelijepo šetalište uz šumu od centra do bazena na Vugrinščaku. Naravno, blagdan poslije podne, prekrasno vrijeme i ljudi ko u priči.
Ne moram Vam ni pričat, tko je imao štene tornjaka zna to dobro (a vrijedi i za sve ostale štence) Roni je bio totalni hit. Svi bi se mazili s njim, on bi se igrao sa svima i tako skoro 2 sata. I svi od reda (osim jednog histeričnog djeteta) komentiraju kak je pesek prekrasan, kak je divan i raspituju se koja je to pasmina. Svega oko deset posto ljudi (ili čak koji postotak manje) pita odmah u startu je li to tornjak. Inače i svima ostalima kad kažeš koja je pasmina, i dalje ne znaju ništa, pa pitaju koliko "to" naraste, pa je li to onaj pas za ovce (ili vukove) i takva i slična pitanja.
Ne mislite li da je tragično da manje od 10% Hrvata poznaje autohtonu hrvatsku pasminu? I da bi pod hitno trebalo početi malu agresivniju (i sustavnu naravno) kampanju za promociju pasmine?
-->
Evidentirano
goc
Mini user
*

Spol: Muški

« Odgovor #6 : Lipanj 20, 2004, 11:31:14 »

Za početak pozdrav Vama i Roniu,a učinilo mi se zanimljivim vaša zamjedba za manjkavost ljudskog znanja u vezi ove pasmine.Naime ovo što se  vama dešava isto  se i meni događa gotovo svaki dan.
npr. šetnja, bilo gdje i onda pitanja i potpitanja naravno poslije hvale kako je sladak,meden,a pitanja: jeli to šarplaninac,bernardinac itd,također koliko će to biti velik pas,i naravno  sa smijehom kako mu trebam nabaviti stado ovaca da čuva i slično.
Da ne bi moja poruka ostala samo na dijeljenju mišljenja moram i pohvaliti Vašeg Ronia jer zbilja zaslužuje.
Pozdrav i do čitanja xyxthumbs  icon_biggrin  icon_biggrin
-->
Evidentirano

životinje ja volim
marko
Mini user
*

« Odgovor #7 : Lipanj 20, 2004, 12:32:00 »

Ova moja primjedba bila je zapravo skrivena provokacija na koju se eto skoro nitko nije upecao, i zapravo posredna pokuda svima nama vlasnicima, ljubiteljima i uzgajivačima Tornjaka da očito ne radimo dovoljno i/ili dobro na promociji pasmine. Ako smijem to komentirati....
-->
Evidentirano
surefire
Administrator
Manager

Spol: Ženski

Istina iznad svega

« Odgovor #8 : Lipanj 20, 2004, 12:38:44 »

Marko, ne odnosi se sve to samo na tornjaka, nego i na mnoge druge pasmine. Ljudi koji su iskreno zainteresirani, lakše prepoznavaju pasmine, pa bile one i rijetke, a onima kojima je svejedno, e, njima možeš i rotvajlera proturiti pod retrivera, chow chow je chihuahua i slično. Od naših autohtonih pasa svima je najlakše prepoznati dalmatinera, što je i razumljivo s obzirom na snimljene filmove, ta je pasmina svojevrsni brand.
-->
Evidentirano

Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #9 : Lipanj 20, 2004, 04:21:13 »

Citat: marko
Da Ljiljana, kad ce tvoje bebe?

Evo već za koji mjesec, nadam se da će se Mara protjerati krajem srpnja, pa bi parenje moglo biti u kolovozu ....

Inače Marko radi odlaska u Novigrad (imaš gore topic u podforumu o izložbama) nisam bila on-line dva dana .... tako da se tek sada javljam na temu medijske promidžbe tornjaka.

Evo kod mene u šibeniku sada nakon desetogodišnjeg držanja tornjaka mogu reći mirne duše da sigurno barem 70% svih ljudi (i djece) prepoznaje tornjaka u hipu.

Unatrag desetak godina taj postotak nije bio niti 2% .... ali svakodnevne šetnje - pa moji brojni medijski istupi (radio, TV i novine) .... - u međuvremenu je šibenik postao jedan od dva državna centra (drugi je Gospić) za reintrodukciju tornjaka među ovčare ..... tako da je sada zaista vrlo teško i rijetko sresti čovjeka koji u startu ne bi prepoznao tornjaka.
No van našeg okruženja situacija jako varira .... i ovisi i o ljudima, kao i o zastupljenosti tornjaka u nekom okruženju ....
Očigledno da ja će tebe zapasti pionirska dužnost koju sam ja već odradila ..... a to je da promoviraš pasminu čim više i čim šire u svojem okruženju.
Dakle u šetnju, u kupovinu, u kafić - lajnu u ruku i Ronija sa sobom .... nikud bez njega i za koju godinu će većina ljudi ipak već znati da TO nije ni šarac, ni bernardinac, već da je tornjak i uostalom znat će već i puno više od toga, ovisno o tome koliko ti budeš htio i volio pričati o tornjacima .... a inače koga bude više zanimalo uvijek može potražiti knjigu o njima  icon_lol  icon_lol

Goc to se odnosi naravno i na tebe!
-->
Evidentirano
goc
Mini user
*

Spol: Muški

« Odgovor #10 : Lipanj 20, 2004, 05:37:10 »

Ma, meni je najjače kad ljudi pitaju koja je to vrsta a ja kažem Tornjak a oni ostanu paf think i onda zašute,e onda slijedi usmena reklama Tornjaka,naravno sa moga laičkog gledišta koliko sam dosad u ovom kratkom vremenu naučio. icon_redface  :book  :coffee .Pozdrav icon_biggrin
-->
Evidentirano

životinje ja volim
marko
Mini user
*

« Odgovor #11 : Lipanj 25, 2004, 08:21:52 »

Ekipa: danas sam otkrio tajnu bjeline Ljiljaninih Tornjaka !!!
Kupanje u moru !    icon_lol  icon_cool
pa to je tak komotno, em si ga okupao, em se brzo osuši, em mu je dlaka prekrasna nakon tretmana.
-->
Evidentirano
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #12 : Lipanj 25, 2004, 08:44:19 »

Citat: marko
Ekipa: danas sam otkrio tajnu bjeline Ljiljaninih Tornjaka !!!
Kupanje u moru !    icon_lol  icon_cool
pa to je tak komotno, em si ga okupao, em se brzo osuši, em mu je dlaka prekrasna nakon tretmana.

Khm, khm ... tajne se ne otkrivaju tako elegantno khm ... khm ... Bucak se ne voli kupati i ako i uđe u more to je samo da pokvasi noge ... Mara se istonekupa nikako - jer je ko beba otišla i nije se s morem nikad upoznala, a sada je malo prekasno za kupanjac.

Kupa se Dolly, Bamby, Tessa (ali ona je posljednju godinu u Delnicama) ... Flora se isto nešto baš ne voli kupati ...

Btw. čekam Maju da postavi slike Hogara u blatu, pa da vidite što je blato ...
-->
Evidentirano
marko
Mini user
*

« Odgovor #13 : Srpanj 19, 2004, 10:45:01 »

Ljiljana, zanima me tvoje mišljenje i iskustvo o jednoj mojoj observaciji.
Ovaj vikend smo bili s Ronijem na moru i zaključio sam da njemu uopće nije nešto vruće. Naime bili smo na plaži bez hlada oko 4-5 popodne, on se okupao na početku veći dio vremena (naravno nakon štoje istražio cijelu plažu) ležao. Niti je davao znakove da mu nešto ne odgovara, niti je dahtao, niti je bio vruć kad sam ga popipao. Pa sam zaključio da on kad miruje, kad ne radi, jako dobro podnosi vrućinu. Drugo je kad radi, onda se zagrije, isplazi jezik i na dodir je vruć po tijelu.
I još, faciniran sam kako dobro šiba po kamenjaru, ništa mu ne smeta.
-->
Evidentirano
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #14 : Srpanj 19, 2004, 11:03:30 »

U pravu si i više nego 100 % i po pitanju podnošenja vrućine i po pitanju hodanja po kamenjaru ..... i to je ono što mene svih ovih godina fascinira.
Kad je kažem za moje pse da su ko divokoze, većina mi ne vjeruje i kažu da to nije moguće ...
I nije to jedina stvar koja me kod tornjaka fascinira, ima toga kod njih ko u priči ....

Samo ti prati i piši ..... bit će toga još.
pusica ljepotanu i daj nam malo friških slikica!
-->
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 4 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu