Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 09:37:32
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI III - Terijeri
| |-+  Sekcija terijera (Moderator: elf)
| | |-+  Njemački lovni terijer
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 3 4 [5] Dolje Ispis
Autor Tema: Njemački lovni terijer  (Posjeta: 56451 )
KIKILA
User
**

« Odgovor #60 : Prosinac 31, 2009, 02:23:42 »

Nada umire zadnja  icon_biggrin icon_biggrin icon_biggrin icon_biggrin icon_biggrin
-->
Evidentirano
Lilymur
Mini user
*

« Odgovor #61 : Veljača 11, 2010, 03:46:55 »

jA IMAM nlt, ŽENKU.
Jako jako pametan pas, dosta tvrdoglav.
Sad što se tiče drugih pasa, dobro se slaže s drugom kujom koju imam, ali ne voli ostale pse. Nije i da dajem šansu za kontakt!
U dvorište mogu samo "stalni gosti" a čim je neko novi, ne pušta, idemo po njega i onda nema problema kad vidi da je sve okej.
Šta se tiče djece, od sestre 2 klinke trpi, al najmlađeg klinca nebi samog ostavila kraj nje. Živim kraj škole pa ju klinci maltretiraju, gađaju isl kad idu iz škole, pa vjerojatno zato.
Šta se tiče gazde, to sam joj ja, ja i samo ja!
Pas je nevjerojatno pametan, ali tvrdoglav.
Vidi se da je lovački jer nema te ptice koju ne ulovi, i nemogu joj to izbiti iz glave jer je ona takva. To joj je u krvi.
Za stan ju nebi preporučila jer taj pas bi ********o da je stalno unutra i da nemože slobodno trčati.

najbolji pas kojeg sam imala, moja velika ljubav, obozavam ju!!!!!!!!
-->
Evidentirano
deteljica
New user
*

« Odgovor #62 : Rujan 14, 2010, 10:23:13 »

skalar-pet evo sad je moj cucak stariji i ide na socijalizaciju...mogu ti reći da je puno bolji...
no ipak i dalje kad vidi macku krene na nju icon_rolleyes .Drugi ljudi su mi govorili da to nikad necu moci "izbaciti iz njegove glave" no jel ipak postoji nada?
ako ti več ganja macu,onda si u nevolji. Ja nemam problema sa time, ali sam bila veoma pažljiva, da nikad nije došla do iskustva, da mace mogu bit pljen.
Pokušaj prvo sa psom na lancu in jednu macu koja se ne bolji psa, pa prodi mimo na razdalji koja mu još ne smeta in zahtjevaj za te sluša.
Onda se igraj punos psom na toj razdalji.
Trebaš puno trenirati z arazličitim macama in polako smanjivati razdaljo.Treba doči kod psa do refleksa,da kd vidi macu  to njemu znači igro sa tobom in za sigurno još disciplina
U fazi školovanja  ne idi nikad sa prostim psom kdje ima močučnost da stretneš macu.
-->
Evidentirano
njofra
New user
*

« Odgovor #63 : Siječanj 06, 2011, 03:39:33 »

Imam NJLT starog ćetiri mjeseca. Mislio sam da će biti ljut i oštar kakvi su mi bili i prije ali ovaj je blag uopće ne laje i samo bi se igrao. Jućer sam ga izveo u šetnju i naišli smo na jednog štenca od nekog križanca i moj pas je pobjegao. Šta da radim sa njime inaće mi je preko dana u boksu a noći ga pustim u dvorište.
-->
Evidentirano
deteljica
New user
*

« Odgovor #64 : Siječanj 07, 2011, 08:02:30 »

Imam NJLT starog ćetiri mjeseca. Mislio sam da će biti ljut i oštar kakvi su mi bili i prije ali ovaj je blag uopće ne laje i samo bi se igrao. Jućer sam ga izveo u šetnju i naišli smo na jednog štenca od nekog križanca i moj pas je pobjegao. Šta da radim sa njime inaće mi je preko dana u boksu a noći ga pustim u dvorište.
Nije to ništa strašno ako je pobjegao od psa. Ako ima puno pljena in dobro se igra bit če u redu. Možeš pričekati na oštrinu neki su kasni. Ali ne samo čekati, nego raditi sa psom. Puno se igraj sa kožama in mrtvom divljačinom. Vodi ga sa sobom svugdje . Uči ga samo preko motivacije. Neče pas dobro izrasti ako je preko dana u boksu in preko noči na dvoroštu.
Kod nekih strah pretvara u agresiju kad odraste. Možda pa če odrati u psa koji se čuva, što nije ništa strašno. Neče bit za šminkiranje ali če dugo živjeti in neče imat puno ozljeda od lova.
-->
Evidentirano
GOGA.L
New user
*

« Odgovor #65 : Prosinac 30, 2011, 02:51:59 »

Dobar dan svima,
do sada nisam ni znala za ovj forum. Saznala sam na tužan način tražeći po oglasima svoju omiljenu nlt mezimicu. Imenom Linda, trenutno stara 2g.i 2 mj. odgajana kao član obitelji,u stanu-kući sa dvorištem. Ljubimica troje djece, nestala u doslovce 5 minuta .
S obzirom da je naučena na vožnju automobilom, vjerujem da je uskočila nekom u auto, živimo u susjedstvu trgovačkog centra i ona se provukla kroz rupu u ogradi i  icon_cry.
Sve smo pretražili, stalno ju vodimo sa sobom, odlično poznaje sav okolni teren , jako nam je privržena i nikad ju se nije moralo zvati, uvijek nas je pratila, prošla je cijeli Velebit sa nama,slobodna i nije odlutala.
Kao mala je pila mlijeko sa janjetom iz iste posude, kad su narasle ako ih nađe na livadi malo ih mora poganjati, ali samo da ih pospremi u tor i tu staje: ovčar icon_cool, mačke naravno 4 vlastite igračke za pometanje poda lgh, ali njima nije smetalo, ako je bila 1 zdjelica znalo se tko je prvi jeo  icon_evil, tuđe ako bježe onda i ona za njima, ako su mirne dođe ponjuši i ode , ako napadaju  slap , . Uglavnom više bi sličila ponašanju bilo koje dr.pasmine nego onome što ste sve napisali za nlt-e   icon_rolleyes
Spavala je na fotelji cijelu noć ko top, jao onom tko dira lava dok spava i jao onom tko drugog "gnjavi" icon_evil                 Sad se molimo da ju je uzeo pametan čovjek i da nije na lancu i da će ju vratiti icon_cry icon_cry icon_cry LPsvima
Spavala
-->
Evidentirano
Eliza
User
**

Eliza

« Odgovor #66 : Prosinac 31, 2011, 08:59:07 »

Dan Goga, čitala sam te i jako mi je žao što ti se je dogodilo ( vam se je)... Jedino nisam razumjela kada??? kada je Linda nestala i da li ste je pronašli?  Nadam se da je već sa Vama , a ako slučajno nije da će se naći dobri ljudi da Vam pomognu u traženju i njenom povratku kući?! Pozdrav i želim Vam da ste u Novoj cijelokupna sretna obitelj sa Vašom mezimicom  Lindom !
-->
Evidentirano

GOGA.L
New user
*

« Odgovor #67 : Siječanj 07, 2012, 06:09:49 »

icon_biggrin  icon_biggrin heart, Draga Eliza, i svi ljubitelji NLT-a, Lindu su vratili kući. Da se ispravim ,nestala je 28.12., a vraćena 05.01.2012. Svi smo presretni.
Stan je bio totalno pust bez nje. Svi oni oglasi, plakati, radio, nije bilo uzalud, ali mi nikad neće biti jasno kako je otišla 15 km od kuće . Javljalo se puno ljudi, čak smo i našli jednu mladu terijerku, čistokrvnu, oko godine dana staru, isto izgubljenu, ali bez čipa. U dva kupanja je shvatila da se to "mora" icon_rolleyes,i uspjeli smo se riješiti cijele vojske buha koju je jadnica uzgajala u svom krznu. Tražili mi i njenog gazdu, radio,oglasi ali ništa. lmao
Naravno, icon_twisted kad se gazdarica vratila kući  slap,morali smo pod hitno pronaći dobre udomitelje  heart, bili smo to predvidjeli pa smo unaprijed rezervirali i imali sreću da su ju uzeli dobri ljudi isto za kućnog psa i sad ima svoj kauč lgh. Sretna sam zbog obadvije. icon_lol
-->
Evidentirano
vlados
New user
*

« Odgovor #68 : Prosinac 29, 2015, 09:51:56 »

Pozdrav,

prije nešto malo manje od dva mjeseca pronašao sam psa mužjaka i udomio ga, uredno je cijepljen i čipiran. Veterinar je nakon pregleda ustanovio da se radi o mješancu, ali dominantno njemačkom lovnom terijeru i da je star oko godinu i pol dana. Na ime se još prilagođava, nekad se odaziva nekad ne. Jede uglavnom pseću hranu, no zna jesti i ostatke hrane koju mi jedemo.
Evo par slika psa:

http://i.imgur.com/GL08LyE.jpg

http://i.imgur.com/0IzKJdX.jpg

http://i.imgur.com/LWjBnt7.jpg

http://i.imgur.com/MfAw3EE.jpg

http://i.imgur.com/F4nWJIs.jpg

http://i.imgur.com/9p6h8fc.jpg

http://i.imgur.com/mqdcIvs.jpg

http://i.imgur.com/tTgF3nR.jpg?1

Pas je izrazito umiljat sa ljudima, pomalo je zbunjen jer je promijenio okolinu što je i razumljivo jer je pronađen u prirodi a sada je kod nas u kući u gradu.

Posjeudje sve karakteristike njemačkog lovnog terijera, problem je što je agresivan prema muškim psima, ženke ne doživljava, no čim vidi muškog psa, mačku, postaje strašno razdražljiv i ako je na lajni strašno se otima i želi u borbu što zna biti nezgodno i neugodno zbog vlasnika tih istih pasa. Svakodnevno provede u prirodi samnom sat i pol do dva vremena u čemu uživa. Slijedi trag fazana, zeca, divlje svinje i ulazi u jamu lisice. Trči za automobilima i kad ga prestigne, ako auto ide sporije, trči ispred automobila

Nedavno je doživio još jednu traumu, upao je u rupu uskog promjera (nekakav bunar) vijajući fazana pa su ga vatrogasci izvukli, bio je 40ak minuta u vodi. Nakon par dana je došao k sebi, srećom nije imao teže ozljede.

Većinu vremena je umiljat no kada mu nešto nije po volji reži i postane agresivan što je u svakom slučaju nezgodno jer postaje nepredvidiv i ne znam kako će reagirati u određenim situacijama i samnom i sa drugim ljudima.

Ima li netko sličnih ili istih iskustava sa ovom vrstom psa te možete li preporučiti da li psa dati na dresuru, ili kako ga uopće socijalizirati ?

Hvala i pozdrav,
-->
Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu