Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Rujan 21, 2018, 05:00:35
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Naše autohtono blago
| |-+  Pastirski i ovčarski psi (Moderatori: bubica, Rijeka)
| | |-+  Hrvatići - Lotos (Buco)
« natrag naprijed »
 Str: [1] Dolje Ispis
Autor Tema: Hrvatići - Lotos (Buco)  (Posjeta: 2203 )
Lotos
Mini user
*

« : Rujan 02, 2003, 01:25:31 »

Da ne zauzima previshe mjesta, klikajte na lnkove za slikom

bebe

-->
Evidentirano
Hyla
Moderator
Manager

Spol: Ženski

« Odgovor #1 : Rujan 02, 2003, 02:01:10 »

Super su ti hrvatski ovčari. Mi smo ljetovali na Dugom otoku i tamo čovjek ima 4 HO. čuvaju mu ovce (čudno, jel'da). I to dva po dva. Jedni rade, drugi odmaraju, i tako iz dana u dan. Ali krasni su.
-->
Evidentirano

Money will buy you a pretty good dog, but it won't buy the wag of his tail...
Lotos
Mini user
*

« Odgovor #2 : Rujan 02, 2003, 05:43:48 »

Ma nekima se vjerojatno dugo učitabaju slike pa sam zato stavio samo linkove
-->
Evidentirano
alma311
User
**

Spol: Ženski

« Odgovor #3 : Rujan 03, 2003, 08:04:04 »

Svida mi se njihova zivahnost,
uvijek su dobri za igru,
 mogu trcati do besvjesti.
-->
Evidentirano
Lotos
Mini user
*

« Odgovor #4 : Rujan 04, 2003, 02:37:55 »

a bome znadu itekako lajati do besvijesti, to me najvishe izludjuje kod njih
-->
Evidentirano
Doajen
User
**

Spol: Muški

Lion, Lion...

« Odgovor #5 : Oľujak 25, 2008, 08:49:58 »

Zar je moguće da baš nitko nema nikakvu zanimljivost vezanu za bujtare?
Enivej, pala mi je na pamet jedna ideja. Zapravo mi je na pamet palo puno ideja, ali malo pametnih:-))) A ova je najsvježija... Dakle, pa vrlo slobodnim procjenama, u svijetu trenutno živi između 1000 i 2000 bujtara svih uzrasta sa rodovnicom, dok je broj jedinki bez rodovnice višestruko veći.
Mada se ne može reći da je pasmina ugrožena, postoji bojazan da će se negativne posljedice incesatnog uzgoja (a hrvatići se praktično jedino tako i uzgajaju) razultirati degradacijom pedigrirane populacije. Kako je za autohtone pasmine opet omogućeno otvaranje HUR-a, mislim da bi bilo zgodno da se ovdje stave podaci ili fotke pasa koji se pojavljuju na terenu, a čiji su vlasnici zainteresirani za HUR.
Nije neki rad; svi mi šetamo sa svojim psima, svi nosimo mobitele, pa nije valjda frka porazgovarati sa vlasnikom. Ako se na ovaj način u uzgoj vrati koja stara kujica ili zanimljiv mužjak koji nisu u rodu sa glavninom pedigrirane populacije, bio bi to mali korak naprijed.
A napredak se ipak ne postiže revolucijama, nego umijećem činjenja malih koraka...
-->
Evidentirano

ALL THOSE WHO BELIVE IN PSYCHOKINESIS, RAISE MY HAND...
Buco
Super user
**

Spol: Muški

OKO MOJE GARAVO

« Odgovor #6 : Oľujak 29, 2008, 05:36:31 »

Dobar kinolog nije onaj koji od dva vrhunska psa uzgaja dobre pse već onaj koji od dva loša znade izborom naglasiti i pojačati vrline u potomcima a zanemariti nedostatke takvih pasa, i uzgaja uvijek odlične pse, dakle - ja dajem prednost autohtonom uzgoju ali - na terenu!

Sad sam nedavno bio u gornjem slatniku i ljudi imaju prolema sa čagljevima. Ovce im čuvaju hrvatići a ovce i hrvatići - tornjaci!
-->
Evidentirano

Str: [1] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu