Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 11:11:28
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI II - Pinčeri, šnauceri, molosi i švicarski planinski psi
| |-+  Sekcija pinčera i šnaucera
| | |-+  Sekcija pinčera i šnaucera - Slike naših pasa (Moderatori: Iv@n, elf)
| | | |-+  Way - početak priče
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 Dolje Ispis
Autor Tema: Way - početak priče  (Posjeta: 8117 )
alma311
User
**

Spol: Ženski

« : Kolovoz 22, 2003, 06:48:51 »

Citat: Aqua
Zdravo svima,

A da je tek vidis kad se umiljava... to nisam jos vidjela ni kod jednog psa osim kod bordera. Imaju specifican nacin, tako se znaju uvuci pod kozu da je to naprosto nevjerojatno. Znam je cesto pozvati kad sjedim na kaucu da je pomazim. Ona njezno dodje, stavi glavu na moje noge i postepeno se, mic po mic, penje tako da na kraju zavrsi sa nogama na mom ramenu, a glavu mi prisloni blizu vrata. Mozes misliti kako se tada osjecam - posebno i privilegirano na specifican nacin... a vec iduce sekunde, ako je zelim pozvati na igru, ona se preokrece iz tog njeznog raspolozenja u krajnje zaigrano i djetinje veselo, i tako svi borderi. Border je pas koji zivi da bi radio ili bilo sto drugo sto odgovara njegovom gospodaru.
Kada sretne dijete, Gunna umre od veselja, sva se iskrivi od onih smajhlajucih pokreta, ista je stvar i sa prima. Ona jednostavno sve voli i sve prihvaca sa najiskrenijom radoscu.

Moram priznati da to slicno i moja Way radi, vjerujem da bi se njih dvije lijepo slozile jer Way je zivi vrag, to nema minute mira, starci ne mogu doci k sebi kad im dodem s njom kazu da sam ludog pesa nabavila, stalno im ide pod noge, lize ih, sapama ih hvata, zaustavlja, cijelo vrijeme trazi paznju, a opet zna biti i tako njezna. U zadnje vrijeme joj je fora, kad god sam na telefonu, ona dode do mene i pocne se polako penjati na mene, smjesta mi se u krilu i obicno mi s glavicom zavrsi na vratu gdje mi daje pusice.
-->
Evidentirano
alma311
User
**

« Odgovor #1 : Rujan 03, 2003, 07:30:56 »

Hm, vidim netko je u moje ime zapoceo topik, na zalost nisam doma, fotke cu postaviti sljedeci tjedan, trenutno sam u "dogsittingu" na Kneziji, cure uzivaju ...

Way je naslijedila moju Atilu cije dvije fotke imate na topiku eutanazije tj. fotke iz zadnjih dana s Rokijem i Nikom.
Nije bilo proslo ni 2 tjedna od tog nemilog dogadaja, a ja sam dobila poziv od uzgajivaca kojeg sam prije kontaktirala za zenku snaucerku, ali sam bila odustala jer nisam bila previse pri financijama s obzirom da me je Atilino ljecenje zadnja 2 mjeseca financijski izmozdilo.
Ali tip je bio uporan i rekao da cemo se dogovoriti.

Normalno kad smo ju vidjeli, ne mozes odoljeti malom crnom vragu koji je tada btw. vec imao 3,5 mjeseca, a ja sam pak vise ljubitelj teorije da se stene uzme s 5 tjedana radi bolje dresure jer sta ja znam sta taj covjek radi s njima kad se odvoje od majke.
Bila je jadnicak sama u dvoristu jer je kao grizla namjestaj mu u kuci, a zamislite curicu na - 10 , u mraku, u dvoristu, gdje laje od straha na svakoga dok se ostale psice fino griju u kuci.
I tako smo se dogovorili za tu ogromnu kompenzaciju koja je i nedavno odradena sto mi je jako laknulo, uh...

Poslije sam saznala od njegove susjede da je pes imao upalu mjehura pa je zato bila vani, normalno, piskanje je nastavila kod mene doma jos sljedecih 5 mjeseci sta radi psihe, sta radi vaginitisa koji smo ljecili dobrih mjesec i pol s vaginaletama...
Nika i Way su se tada odmah skompale, Nika je bila malo dominantnija , ali Way nije previse inzistirala na tome, njoj je vazna samo igra.
Odmah prvo jutro u novoj  sredini, mala se  zaletila meni u krevet bez imalo pardona sto ja naravno odmah slijedila i Nika pa smo imali pravo jutarnje veselje.
Otkrili smo da je mazasta, ali da i ne moze minutu izdrzati na jednom mjestu sto se je jako svidjelo gosp. Grbcu sa psi-za neznalice sitea koji obozava temperamentne pse, ne voli mrtva puhala...
Normalno njemu je odmah isla uz  nogu bez navlacenja i sjela cim je rekao tako da je moja kuknava da mi je vec razvukla ruke ispala pretjerana, nisam ja kriva sto nisam neki autoritet, trebala sam reci da slusa ko iz puske, onda bi ga vjerojatno povukla ;-))...
Odmah smo ju vodili kod staraca da ju pokazemo, normalno kad je vidjela Rokija, popiskila se od uzbudenja, i trenutno ga pocela obradivati, upucavati mu se do besvjesti sto jadnicak nije dobro podnio.
I dan danas cim je vidi povuce se ispod stola i rezi na nju dobrih pola sata dok se ona ne smiri i ne prestane ga ugnjetavati svom opsesivnom paznjom.A sta ces, vec je i ostario plus sta je dosla na njegov teritorij.
Kavalir im cak dopusta da cure papaju iz njegove zdjelice i odmah im prepusta jelo, ali vani im nitko ne smije prici, odmah se postavlja, narocito na muske pese, vjerujem da je to u stilu ---> hej to je moj copor, nadite si sami svoje zenske...Inace vise voli Niku jer ona postuje njegov prostor, ne gnjavi ga, samo ga ponjusi i makne se od njega,a Way ga na silu hoce preodgojiti u svoju igracku;-))...

nastavak slijedi sljedeci tjedan kad stavim fotke...
-->
Evidentirano
alma311
User
**

« Odgovor #2 : Rujan 09, 2003, 06:51:23 »

Uslijedili su mjeseci zasebnog izvodenja van jer ja sama nisam mogla kontrolirati obje pa su se vec naucile da jedna ceka dok je druga vani.
Klasicno gombanje oko hrane sve dok Nika nakon 5 mjeseci nije presla u svoj novi dom. Tada je nastala velika praznina.

Way je bila u soku, pa koga cu navlaciti, grickati za uho, lizati ujutro ostatke jogurta po njusci, ostala mi je samo gazdarica.
Majko mila, nastupili su mjeseci da se nisam mogla maknuti od nje, totalno se priljepila za mene, gdje ja, tu i ona.

Ostavis ju malo samu, vratis se,  nades raskomadani zaslon od kauca u stilu zasto sam ju ostavila.Nisam bila naviknuta na takvu paznju, Atila je bila samozatajan pes ustvari da ju nisam izvodila van u setnju ne bi ni znala da imam psa. Njoj je bio samo vazan njezin krevetic ,toplina i igra s drugim pesima. Imala je vise karakter macke...

Ali zato kod Way sam upoznala i drugu stranu, uh...
Normalno kad je  Nika otisla,i nas dvije smo se ustvari pocele bolje upoznavati, dotle je Nika bila njen copor, a ja uglavnom automat za klopu i mazenje...

Nije bilo sve sjajno od pocetka, sve super ustvari, pes je hipersenzibilan, ali laje na strance, narocito starije i djecu, uh sta sad..
Setnje oko soping centra, uz autoput malo su smanjile tenzije, ali na neke osobe i dalje reagira.Ona ustvari kao da mene obavjestava da je neko u blizini, mada vise radi svoje zastite, svog straha.

Vjerujem da to ima veze s nemilim dogadajem koji se je odigrao drugi dan kad smo ju uzeli. Vracala sam se s njom iz soping centra gdje sam joj kupila novu ogrlicu, presli smo krizanje i odjednom lajuci doletili su iz mraka 2 ljuta pesa, s obzirom da su bez njusenja vec kretali u napad prepala sam se da su bijesni, a ona nije bila cijepljena.

Mislim da mi je srce zatrokiralo par puta. Digla sam ju u zrak u zadnji tren tako govoreci dok su zubi skljocnuli blizu njenog repa i razmahala se nogama verbalno se deruci na njih, manji se je povukao, ali ovaj drugi bas ie bio uporan dok ga nekako nisam uspjela maznuti nogom po njusci.
Nisam bas bila odusevljena svim tim jer sam u glavi vec imala sliku kako me zubima hvata za nogu, brrr...

Napokon su otisli pa sam malu spustila dolje, ona me me je jednostavno povukla i trceci navlacila do zgrade. Kad smo dosli, povukla se je ispod stola, ali nismo joj dali da se povuce nego smo ju stavili na krevet i mazili.
Ne znam ima li to veze s tim njenim lajanjem,ali to mi pada na pamet kad razmisljam o tome...

I za kraj evo malih novijh slika, digitalac mi je ocajan pa nisu previse ostre s obzirom da mu fokus odradi posten posao mozda na svakoj 30-toj fotki  s suncem iza leda,uh...

baka Zana

mama Oly
-->
« Zadnja izmjena: Oľujak 29, 2006, 01:58:05 Gibb » Evidentirano
Lara
User
**

« Odgovor #3 : Rujan 09, 2003, 03:16:52 »

Krasna priča, krasne slike ili da sve to pojednostavim divan pas srce

A tek ova plava kopčica ( nadam se da je kopčica) na prvoj slici.... slatkica  :lala

Očekujemo nastavak....
-->
Evidentirano
alma311
User
**

« Odgovor #4 : Rujan 14, 2003, 10:42:16 »

Kopcica za potrebe snimanja ;-))...
Koliko puta se moze pes tjerati? Mislim godisnje...
Way se je tjerala prije 2 mjeseca otprilike, i sad se opet tjera, malo je hormonalno ugrozena valjda, 2 lutalice su je nanjusili pa se motaju oko zgrade, uh, danas sam u pola pet ujutro izasla s njom van...
Ajme sto me davi, ne mice se od mene, samo bi se mazila, cim sjednem eto nje i pocne  naslanjati njusku na moju ruku, te normalno slijedi cohanje, muz ju potjera, ali cim okrene leda eto nje natrag.
Ocito jos nismo razjasnili situaciju tko je gazda u obitelji.
S obzirom da dosta krvari , sta je dobro dodavati u prehrani, pojacala sam malo svjeze meso,ali svaki put me je strah kad se sjetim clanka o nekakvoj toksoplazmozi, i o larvama koji su se razvili u crve po mozgu nekom pesu koji je bio na barfu, uh... icon_rolleyes
-->
Evidentirano
alma311
User
**

« Odgovor #5 : Rujan 15, 2003, 12:35:08 »

Grbac mi je napokon poslao fotku kad nas je slikao par dana nakon sto smo ju kupili, od te fotke je nastao avatar, bar mislim...

Tad je imala oko 3,5 mjeseca...

Usput hvala Grbcu i njegovom site-u  www.psi-za-neznalice.com  :pal ...
-->
Evidentirano
alma311
User
**

« Odgovor #6 : Rujan 17, 2003, 08:19:59 »

Ma nije skidala pogleda od Nenadove šnauci dok je pak ona imala onaj snob look, kaj se opet moram zezati s štenetom...
-->
Evidentirano
alma311
User
**

« Odgovor #7 : Rujan 17, 2003, 11:30:21 »

Way-in tata Gloris Over Much

-->
« Zadnja izmjena: Oľujak 29, 2006, 01:58:40 Gibb » Evidentirano
alma311
User
**

« Odgovor #8 : Rujan 21, 2003, 12:47:06 »

A evo i Waykinog surogat tate;-))...
Ta-taaaaaaaa ROki (puno ime ROCKY BALBOA)

čim je vidi na vratima bježi što dalje od nje, opcije:
balkon, ispod stola u kuhinji ili dnevni boravak s obzirom da Way čim uleti provjerava kuhinju i kupaonu ima li kakvih sočnih ostataka hrane u zdjelici...

Na žalost bradicu je izgubio u zadnjoj godini alias sezoni analki i alergija na hranu, grrrr...
-->
Evidentirano
Black Angels
Developer

~Mooolim??!!~

« Odgovor #9 : Rujan 22, 2003, 02:34:16 »

ja nista nisam razumila od cijele priče
-->
Evidentirano

Black Majesty-english cocker spaniel & grand basset griffon vendeen kennel

->  www.blackmajestys.com  <-
alma311
User
**

« Odgovor #10 : Rujan 23, 2003, 07:20:25 »

U šali, Roki je zamjena za tatu Way-ki, uostalom koji dio nisi razumjela...
-->
Evidentirano
Black Angels
Developer

~Mooolim??!!~

« Odgovor #11 : Rujan 23, 2003, 02:50:48 »

a gdje je kupljena Way???ako se smije znati,postoji li stranica nekih uzg velikih šnaucera u HR?
-->
Evidentirano

alma311
User
**

« Odgovor #12 : Rujan 25, 2003, 07:15:40 »

http://www.cotn.hr/ , uglavnom je u izradi
tu je kupljena

a imas jos uzgajivačnicu Her majesty od Dunje Vukušić (super su što se tiče kontakta i pomoći )
Vestigia Ares u Sisku ( baš ne odgovaraju na mailove), potraži linkove na google, imaju na geocities stranicama hosting tj, neku zmrdanu aresu tako da ne znam napamet linkove...
-->
Evidentirano
Black Angels
Developer

~Mooolim??!!~

« Odgovor #13 : Rujan 25, 2003, 02:05:22 »

Hvala
-->
Evidentirano