Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 09:52:09
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI III - Terijeri
| |-+  Sekcija terijera (Moderator: elf)
| | |-+  Izvještaji i slike s izložbi
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 46 47 [48] 49 Dolje Ispis
Autor Tema: Izvještaji i slike s izložbi  (Posjeta: 184357 )
bubačica
Maxi user

« Odgovor #705 : Studeni 22, 2010, 02:00:45 »

Jel zna netko čija je stafordica koja je u nedjelju ušla u izbor za BIS?
-->
Evidentirano

pas je čovjeku čovjek
Artillery
User
**

« Odgovor #706 : Studeni 22, 2010, 02:05:56 »

Zao mi je, ali s tim zadnjim se ne mogu slagat sa vami. Ja sam otisao u ring i pitao sudca zasto je napisao to sta mi je napisao. Ja sa tim nemam problema icon_biggrin
Onda idemo od pocetka: ako sudac kaze da moj pas lose krece, bace laktove van, i nije dovoljno razvit, a u istom momentu dobijem ocijenu Exc, onda ovdje nesto ne valja. Pas koji je opisan ko nasa kuja, ne moze dobit ocijenu Exc!! Sudac mi se ispricao, kad smo dosli do debate sa jacim tonom: ja vas ne poznam, ali sa par hendlera ovdje hodimo i na kave, onda je meni sve jasno  icon_lol I ne ljutim se! Uopce nije problem! Sudili su nam i drugi sudci kojim imena su znana po cijelom svijetu i nikad nam nitko nije rekao, lose kretanje i laktovi van, to je smijesno! Ja pravim show must go on! Da meni i par ostalima koji nismu znane face u Zagrebu nije ni pogledao psa, pa je druga prica! I pokazao mi je kao: ti tamo idi van iz ringa, nisi za top 4! haloo! Pa ko si ti????  Da pridem kod vas na izlozbo, platim 40€ je najmanje, da mi pogleda psa, i nemojte mi pricat kako je on gledao i ocenjivao pse!!
Na CACIB-u u subotu i nedelju bila druga prica. Oboji sudci kazeju istu stvar: korektno i temperamentno kretanje! Ko je sad u pravu ovdje presudite sami, i na kraju nije ni bitno.
Oba dana smo bili Exc 2 u konkurenciji 6 i 7 pasa i ja samo cestitam kujici koja je pobjedila u klasi mladih, jel je zaista kvalitetna.
Izvinite na losom hrvatskom, nije mi materni jezik.
-->
Evidentirano
Artillery
User
**

« Odgovor #707 : Studeni 22, 2010, 02:07:07 »

Jel zna netko čija je stafordica koja je u nedjelju ušla u izbor za BIS?

Cudas Sunshine From Italy, vlasnik Andrea Griffo
-->
Evidentirano
DariaRoki
Our special friend

Spol: Ženski

Volim te do neba!

« Odgovor #708 : Studeni 22, 2010, 02:09:23 »

Još jedno pitanje za fiumana jel znam da je Rio oštenjen 14.12.2008.dali bi bilo u redu da je kojim slučajem pobijedio Vaš pas, dali bi tada bi odluka sudca bila u redu ili ne budući da je pas kupiran nakon što je zabrana o kupiranju dobrano već na snazi?
-->
Evidentirano

NEMOJTE MISLITI DA JE NAKLONOST PSA PREMA VAMA DOKAZ DA STE DOBRA OSOBA!
elf
Moderator
Manager

Spol: Muški

« Odgovor #709 : Studeni 22, 2010, 02:10:07 »

Cudas Sunshine From Italy, vlasnik Andrea Griffo

http://www.thecudaskennel.com/desy.html
-->
Evidentirano

Za sve to vridi, ma ne i za nas...
DariaRoki
Our special friend

Volim te do neba!

« Odgovor #710 : Studeni 22, 2010, 02:12:24 »

Ta kujica je i u subotu sve pokupila,meni je osobno prekrasna i podržavam odluke u potpunosti!
-->
Evidentirano

NEMOJTE MISLITI DA JE NAKLONOST PSA PREMA VAMA DOKAZ DA STE DOBRA OSOBA!
fiumano
User
**

« Odgovor #711 : Studeni 22, 2010, 04:30:32 »

Citat:
Fiumano interesira me zašto niste pitali suca na licu mjesta u petak zašto Vam je dosudio to što Vam je već dosudio i po kojim kriterijima je pobjedio pas koji nije  u standardu i još k tome ima kupirane uši?

Evo da pokusam odgovoriti na tvoje pitanje.Prvo .nisam ga isao pitati sudca jer pas nije moj.Drugo sve sto je napisao jednostavno ne moze stajati,recimo ne mozes nekom napisati da ima meka leđa ako je ovaj uvijek u top formi,jer jednostavno on tako zivi,nije im niti zube pregledao kako spada,pogledao je onako usput,nije niti jednom presao rukama niti po slabinama,rep nije niti jednom pogledao.Da je bio moj pas,tad bi ja njemu to dobro rekao,siguran sam da bi on to zapamtio,jos se izderao na covjeka koji je vodio stafa,ma nista nek se g....
-->
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2010, 04:50:23 elf » Evidentirano
bizo
Super user
**

« Odgovor #712 : Studeni 22, 2010, 05:32:39 »

Ta kujica koja vam se toliko sviđa je najljepši AST u Evropi za ovu godinu icon_biggrin

Best of Breed - BOB
3096    CUDA`S SUNSHINE FROM ITALY
Owner: GRIFFO ANDREA, IT    Excellent 1, CAC SLO, CACIB, European Winner 2010, Best of Breed

Bellobel Kennel
-->
Evidentirano
bubačica
Maxi user

« Odgovor #713 : Studeni 22, 2010, 06:15:42 »

Dečki tnx! Lijepa mi je kujica, možda po mom ukusu mrvicu prevelika, ali je stvarno skladna, a obojanost joj je posebna  pinklove1.

Vidim da se tu opet povlači problem suđenja, i ne bi htjela previše komentirati jer se ne smatram kompetentnom, ali upalo mi nešto u oči...

Citat:
Još jedno pitanje za fiumana jel znam da je Rio oštenjen 14.12.2008.dali bi bilo u redu da je kojim slučajem pobijedio Vaš pas, dali bi tada bi odluka sudca bila u redu ili ne budući da je pas kupiran nakon što je zabrana o kupiranju dobrano već na snazi?
  Ruku na srce, puno je staforda koji su oštenjeni daleko iza tog datuma, kupirani su, i na izložbama u HR se najnormalnije izlažu i osvajaju titule. Tek kad se zabrani izlaganje kupiranih pasa, možemo spominjati problematiku kupiranih pasa što se izlaganja tiče.
-->
Evidentirano

pas je čovjeku čovjek
Ela
Super user
**

« Odgovor #714 : Studeni 22, 2010, 07:23:59 »

Bubačica BOB i BOG kuju sam vidjela i u Celju i jučer u Zg-u. I osobno se nebi složila da je prevelika. Dapače uz trend jako niskih (gotovo staffy bull) pasa, i onih previsokih (hrtolikih), ona je dobrih proporcija i dobre veličine. Uz atraktivnost i vodljivost rezultati me nimalo ne iznenađuju.

Što se tiče kupiranja, HKS nikada nije uveo zabranu izlaganja kupiranih pasa. Pa smatram da je to jedan sasvim drugi "problem" koji nije u nadležnosti HKS-a..
-->
Evidentirano

edie
New user
*

« Odgovor #715 : Studeni 22, 2010, 07:48:17 »

lmao lmao Ma ovo je smiješno!!
Ma o kakvoj mi specijalki pričamo ljudi moji!!? Dok god se Amstaff klub Zagreb ne
odluči potrošiti malo novaca i platiti dolazak Američkog suca koji je kompetentan i
mjerodavan da kaže kako amstaff mora izgledati, kretati se i biti zainteresiran za svoju okolinu,
to za mene neće biti amstaff speciality!!
Pogledajte samo ostale klubove koji na svoje specijalke pozivaju eminentne suce iz domicilnih zemalja pasmine!
Ne kažem da naši suci nisu kompetentni ali je red da se na ovakvu izložbu već jednom pozove američki sudac i tako privuče više izlagača i kvalitetnijih pasa i tako ovu specijalku proslavi u Europi!
A što se tiče izlaganja kupiranih pasa.. Pogledajte kataloge hrvatskih izložbi u zadnjih nekoliko godina i u njima
broj prijavljenih staforda! Svake godine sve više i više!! I sad zabraniti izlaganje kupiranih, koliko je to manje kuna u kasi organizatora!???..  cry3
Zato draga gospodo iz Amstaff kluba odriješite kasu i vidjet će se reakcije, naravno pozitivne!!  icon_wink
-->
Evidentirano
ninaa
Our special friend

--> Mozzila <--

« Odgovor #716 : Studeni 22, 2010, 08:19:39 »

lmao lmao Ma ovo je smiješno!!
Ma o kakvoj mi specijalki pričamo ljudi moji!!? Dok god se Amstaff klub Zagreb ne
odluči potrošiti malo novaca i platiti dolazak Američkog suca koji je kompetentan i
mjerodavan da kaže kako amstaff mora izgledati, kretati se i biti zainteresiran za svoju okolinu,
to za mene neće biti amstaff speciality!!
Pogledajte samo ostale klubove koji na svoje specijalke pozivaju eminentne suce iz domicilnih zemalja pasmine!
Ne kažem da naši suci nisu kompetentni ali je red da se na ovakvu izložbu već jednom pozove američki sudac i tako privuče više izlagača i kvalitetnijih pasa i tako ovu specijalku proslavi u Europi!
A što se tiče izlaganja kupiranih pasa.. Pogledajte kataloge hrvatskih izložbi u zadnjih nekoliko godina i u njima
broj prijavljenih staforda! Svake godine sve više i više!! I sad zabraniti izlaganje kupiranih, koliko je to manje kuna u kasi organizatora!???..  cry3
Zato draga gospodo iz Amstaff kluba odriješite kasu i vidjet će se reakcije, naravno pozitivne!!  icon_wink

Potpuno se slazem.... ovo podebljano...potpuno...!!!!
A ne lovca, ako mislimo ko je sudio na specijalki  icon_rolleyes
-->
Evidentirano

Vise informacija na nasoj web stranici!

Uzgajivacnica Americkih Stafordskih terijera  F.C.I. - 15/06
http://www.crvenamunjakennel.hr/index.htm
staf
User
**

« Odgovor #717 : Studeni 23, 2010, 05:46:44 »

nisam bio na ovoj izlozbi, ali bio sam prije prisutan kada je dr.Pavic sudio, i ono sto mogu reci je da je jedan od rijetkih domacih sudaca koji pred svima objasne svoje odluke i uvijek se trudi naci pozitivne osobine kod psa

napadati ga neargumentirano i vrlo nepristojno (rugajuce se izgledu) nije nikako u redu

sto se kupiranja tice - izlaganje kupiranih pasa je dozvoljeno, pa tako da ih je sudac DUZAN  gledati potpuno ravnopravno s nekupiranima

a gdje je i kada vlasnik kupirao psa nije problem ni suca, ali niti ni drugih izlagaca

gotovo nikada nece svi biti zadovoljni sudjenjem, i to je normalno, nakome ce sudac biti super, drugima isti taj grozan
tako je na izlozbama...i na to pristajemo baveci se ovim hobijem

takodjer, ne znaci da su suci iz Amerike svi od reda super!
ne prodje sezona da kod nas ili u blizoj okolikni ne sudi sudac od tamo - i pogodite, ni tada nisu svi zadovoljni!!

takodjer, oni koji malo bolje prate, brojnost amstafa ali i njihova kvaliteta je debelo na strani Europe, pa ako cemo jos detaljnije, konkurencija koju mi imamo u nasoj regiji na obicnom CACIBU Amerikanci ne vide tako cesto...tako da je vjerojatnost da se nas sudac sretne s izuzetnim primjercima pasmine i istom ringu, puno veca, nego kod americkog suca

pozdrav svima!

-->
Evidentirano
staf
User
**

« Odgovor #718 : Studeni 23, 2010, 05:47:38 »

ps.nadam se da ce biti detaljniji izvjestaj s izlozbi, i koja slikica!

: )))
-->
Evidentirano
Ela
Super user
**

« Odgovor #719 : Studeni 23, 2010, 08:52:47 »

takodjer, ne znaci da su suci iz Amerike svi od reda super!
ne prodje sezona da kod nas ili u blizoj okolikni ne sudi sudac od tamo - i pogodite, ni tada nisu svi zadovoljni!!

takodjer, oni koji malo bolje prate, brojnost amstafa ali i njihova kvaliteta je debelo na strani Europe, pa ako cemo jos detaljnije, konkurencija koju mi imamo u nasoj regiji na obicnom CACIBU Amerikanci ne vide tako cesto...tako da je vjerojatnost da se nas sudac sretne s izuzetnim primjercima pasmine i istom ringu, puno veca, nego kod americkog suca

Specijalka sama po sebi zahtjeva specijalistu pasmine, detaljan pregled izloženih pasa, detaljan opis pasa itd... Međutim kod nas vrlo često ne sude specijalisti.. A još rijeđa je praksa da sude sudci iz domicilne zemlje pasmine.
Slažem se da to što je netko došao iz Amerike ne znači nužno da je on specijalista... Međutim ipak mi je draže dobiti mišljenje nekog "novog", ako to već i je specka. A ne nekog čije mišljenje mogu dobiti na nekom drugom CAC-u ili CACIB-u unutar tekuće izložbene sezone. Ovo nije osvrt na održanu specijalku u Zg-u (nisam prisustvovala) već moje općenito mišljenje.

A što se tiče brojnosti i kvalitete pasmine u Europi i SAD-u. Nedavno sam imala priliku to isto pitati jednog dugogodišnjeg (američkog) uzgajivača dobro upoznatom sa stanjem pasamine i u Europi i u SAD-u. Njegov komentar je bio da je AST jednako popularan u SAD-u kao i prije 30 god (kad je on počeo uzgajati). Bum popularnosti se desio samo u Europi, ali po brojnosti još uvijek nismo premašili SAD. U Zadnjih 2-3god možda je opao broj prijavljenih pasa na izložbama (zbog ekonomske krize, politike suđenja itd), ali to se desilo i u Europi. (21.11 u Ned na CACIBU je bilo prijavljeno (samo) 35 pasa).
Što se kvalitete tiče taj isti uzgajivač mi je rekao da i nije neka razlika u kvaliteti, naročito kod mužjaka, samo da Ameri imaju druge probleme od Europe. I da je tip viđenih pasa drugačiji od Američkog..
S čime se u potpunosti slažem, opće je poznato da i unutar europe postoje različiti tipovi, pa tako skandinavci preferiraju drugačiji tip od npr "naših" AST-a...
-->
Evidentirano

Str: 1 ... 46 47 [48] 49 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu