Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 13, 2017, 02:24:28
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Psi naši najdraži:
| |-+  Prehrana kuænih ljubimaca (Moderatori: Rijeka, elf)
| | |-+  Što psi SMIJU jesti?
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 26 27 [28] 29 30 Dolje Ispis
Autor Tema: Što psi SMIJU jesti?  (Posjeta: 92611 )
An@
Maxi user

Spol: Ženski

Žicaroši

« Odgovor #405 : Oujak 28, 2011, 06:48:46 »

Ja sam davala lesiju quinou, ona je kao dobra za crijeva i želudac (barem kod ljudi) no imao je proljev. sad ja ne mogu sa sigrnoscu rec da je proljev bas od tog jer sam mu davala i mljeveni lan tada i poceo je dobivat kortikosteroide tak da ne znam od ceg je bio proljev. bas cu probat opet sa quinoom. Ja sam mu davala pola pola sa konzervom ili dehidratom, mozda sam trebala smanjiti omjer....
-->
Evidentirano

LiSnaucer
Super user
**

Moj mali blento - Nelson vom Archiland - Li

« Odgovor #406 : Oujak 28, 2011, 07:56:53 »

Sinoc je jeo 250 g filea zabataka, 200 g pilecih iznutrica, jedna mrkva, par malih cvjetaca, i 5-6 listica mladog spinata, 2 - 3 zlice prosa. Skuhala sam sve skupa dok se proso nije zgotovilo, ali inace skuham zitarice, zadnju min dodam povrce, ocijedim od vode i tako vruce "prospem" preko sirovog mesa.

Isti proces, samo sto mijenjam namirnice.. Od mesa govedina (grkljani, iznutrice, filei, ramsteci (sto god dodje pod ruku) itd.), teletina ( u manjoj kolicini), piletina, puretina, junetina. Od povrca blitva, spinat, mrkva, krumpir u kori, sparoge, cikla, brokula, cvjetaca, itd. Uglavnom mijesam lisnato povrce s ostalim otprilike 20 - 30% lisnatog povrca. 
-->
Evidentirano

Li - crno srebreni sarmer icon_mrgreen : http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=107899.0
Studio za design interijera - Studio 2: http://www.studio2.hr
sreten
Maxi user

« Odgovor #407 : Oujak 29, 2011, 03:31:20 »

Ja sam davala lesiju quinou, ona je kao dobra za crijeva i želudac (barem kod ljudi) no imao je proljev. sad ja ne mogu sa sigrnoscu rec da je proljev bas od tog jer sam mu davala i mljeveni lan tada i poceo je dobivat kortikosteroide tak da ne znam od ceg je bio proljev. bas cu probat opet sa quinoom. Ja sam mu davala pola pola sa konzervom ili dehidratom, mozda sam trebala smanjiti omjer....

Velika je verovatnoæa da je to posledica kortikosteroida,pokušaj ponovo,i bolje ne sa konzervom i dehidratom nego mesom i povræem,kao Li icon_biggrin
-->
Evidentirano
animacanis
Super user
**

« Odgovor #408 : Oujak 29, 2011, 07:27:37 »

Stvarno èudno da pas ima proljev od konzerve! :roll:Još kad se doda sve nabrojeno, dobro je da uopæe prestaje srati! lgh
-->
Evidentirano
pero
Our special friend

The Dog....The Legend.....

« Odgovor #409 : Oujak 29, 2011, 08:45:15 »

Anima ja sam jedna od onih koja bi bila najsretnija hraniti sa barfom, ali nakon nekoliko pokušaja i sa obiènim i sa gastrom uvijek se dogodi isto - pojede, ode 5 koraka od zdjelice i sve ispovrati. Ni sa jednom drugom vrstom hrane se to nije dešavalo, samo sa barfom. Pas je oèišæen od parazita, zdrav, ali oèigledno mu barf ne paše iz nekog razloga. Dehidrat mi je zadnja opcija, spremam se poèeti davati kuhane obroke, pa ako imaš kakav savjet što ubaciti u kuhani obrok da pas ima kompaktnu i èvrstu stolicu, pomoglo bi. Više nego sarkastiène primjedbe....  icon_wink
-->
Evidentirano

Iskustvo je predivna stvar.
Omoguæava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.

veki1990
User
**

« Odgovor #410 : Oujak 29, 2011, 09:08:38 »

Pero znam da nije kod svih isto,ali kod Linde je najbolja na kuhanoj hrani ako jede nemasna pileca prsa sa kosti i hrskavicom,pileci vrat ili dva,posve malo rize,ali bas malo i to raskuhane,moze i kuhano jaje.
Ako imam grkljane ili hrskavice. icon_biggrin
Nekad joj preko dana dajem lgg ili tako nesto.

Ona je osjetljiva i cim pojede vise necega nego inace,onda iako nije izbirljivica zeza,ako nemam meso ili barf moram se snaci za vlazni obrok i onda ako nije nesto na sto je navikla odmah mekana stolica,ako pojede nesto sto joj bas ne odgovara odmah dobije proljev ili povrati,a ovo mi je sigurica icon_biggrin

Li kako pripremas quinou?
-->
Evidentirano
LiSnaucer
Super user
**

« Odgovor #411 : Oujak 29, 2011, 09:22:47 »

Kuham u neslanoj vodi, dok ne bude mekana (~10 min nakon vrenja) i onda na min dodam povrce, poklopim i ostavim 5 min, ocijedim i dodam mesu, ako dajem sirovo meso. Ako kuham meso, ubacim quinou i  ostatak zajedno, skuham 10-ak min, poklopim i ostavim 5 min, ocijedim i ostavim da se ohladi do sobne temp. icon_wink
-->
Evidentirano

Li - crno srebreni sarmer icon_mrgreen : http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=107899.0
veki1990
User
**

« Odgovor #412 : Oujak 31, 2011, 09:13:03 »

Sto vise citam o quinoi sve mi se vise svida kao zamjena za rizu makar povremeno. icon_biggrin
Nazivaju ju pseudozitaricom zbog nekih njenih svojstava od aminokoselina izvora vlakana i naravno jer je gluten free,mozda upali lucky
-->
Evidentirano
pero
Our special friend

« Odgovor #413 : Travanj 04, 2011, 08:40:39 »

Ja sam svoju boksericu neki dan prebacila skroz na kuhanu hranu i izbacila dehidrat. E sad, stolica joj je prilièno mekana - jasno mi je da ne može biti tvrda kao na dehidratu, ali bi joj htjela davati makar jednom tjedno pileæe vratove da se analke malo isèiste. Pitanje za one koji svojim psima daju vratove - dajete li ih kuhane ili sirove i koliko ih date u jednom obroku? I za one koji hrane samo kuhanim - od kojih namirnica im je tvrða stolica i kakva je inaèe stolica kod pasa koji su iskuljuèivo na doma skuhanoj hrani. Zahvaljujem!
-->
Evidentirano

LiSnaucer
Super user
**

« Odgovor #414 : Travanj 04, 2011, 08:44:48 »

Ja vratove blansiram, samo da mogu izvuci kosti. Obicno ih sve blansiram, pa odvojim koliko je dovoljno, ostalo u fridge, za sutra.  Stolica je cvrsca od kombinacije piletina/riza/mrkva. Liju je isto mrvicu mekanija nakon kuhanog, nista posebno icon_wink
-->
Evidentirano

pero
Our special friend

« Odgovor #415 : Travanj 04, 2011, 08:49:23 »

Èekaj, ne kužim.. izvlaèiš kosti iz vratova? Pa zar nije poanta baš u tome da pojede te košèice jer su sitne i mekane?
-->
Evidentirano

LiSnaucer
Super user
**

« Odgovor #416 : Travanj 04, 2011, 08:51:41 »

Ne znam, ja ih izvucem neznam Doduse, cesce uzmem purece..
-->
Evidentirano

veki1990
User
**

« Odgovor #417 : Travanj 04, 2011, 09:54:53 »

Pero od cega ce tvom psu biti stolica tvrda ces saznati usput ja sam ti napisao kako je kod moje,za pocetak joj daj manje zitarica pa polako povecaj tako ces prvo vidjeti koliko njih staviti,a vratove dajem 4pileca ili 2-3 pureca po obroku,nije pravilo,ali najcesce tako,sa kostima i u zadnje vrijeme najcesce sirove, ali i kuhane. icon_biggrin
-->
Evidentirano
sreten
Maxi user

« Odgovor #418 : Travanj 04, 2011, 05:55:36 »

Pileæe i æureæe vratove možete dati i sirove i kuvane,nema potrebe da se uklanjaju kosti,kao ni sa pileæih leða.
Ako neko hoæe,može,ali osim u sluèaju da pas ima porblem sa kostima(proliv,zatvor),za tim nema potrebe.
Kod peradi problem su šuplje kosti (batak,karabatak) koje lako nezgodno pucaj,pa mogu da izazovu probleme.

Pero za poèetak daj 1 ili 2 pileæa,posle ako hoæeš i vidiš da joj odgovaraju,možeš i više,ali ne treba preterivati,da ne bi upravo zbog kostiju u njima dobila zatvor.
-->
Evidentirano
zola.mne
Mini user
*

« Odgovor #419 : Travanj 08, 2011, 11:04:07 »

Pozdrav. Razmisljam da prestanem da dajem granule psu i da pocnem da mu dajem svaki dan najvise pilecih ledja i po malo dzigerice, jetre, jezika,bubrega, grkljana. Da li bi to valjalo? Inace No je star 5 mjeseci. Uz ovu hranu jaje po nekad, jogurt pahuljice,pirinac,sargarepa...
-->
Evidentirano
 Str: 1 ... 26 27 [28] 29 30 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglaavanje na forumu