Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 11:17:58
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI III - Terijeri
| |-+  Sekcija terijera (Moderator: elf)
| | |-+  Pit Bull Terrier
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 58 59 [60] 61 Dolje Ispis
Autor Tema: Pit Bull Terrier  (Posjeta: 173176 )
ninaa
Our special friend

Spol: Ženski

--> Mozzila <--

« Odgovor #885 : Kolovoz 02, 2010, 12:29:17 »

Naziv pit bul, pit bul terijer, americki pit bul terijer skracenica APBT to je americki pit bul terijer (american pit bull terrier)

Stafordski terijer i americki stafordski terijer nije isto.

Stafordski terijer je u biti stafordski bul terijer (engleska)

Americki stafordski terijer, u narodu  znaju nazvati.... staford, staff, skracenica amstaff (amerika)

A o visini, oblik anatomije itd ,,,to su linije kod pit bulla u biti ima vise linije - americki pit bul terijer.

-->
Evidentirano

Vise informacija na nasoj web stranici!

Uzgajivacnica Americkih Stafordskih terijera  F.C.I. - 15/06
http://www.crvenamunjakennel.hr/index.htm
PitAsante
User
**

« Odgovor #886 : Kolovoz 13, 2010, 12:11:32 »

http://www.youtube.com/watch?v=3wqqZdeo7To&feature=channel

=) =) =)
-->
Evidentirano
Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #887 : Listopad 19, 2010, 02:52:21 »

Baš nešto radim na kompu i vidim na animal planetu predstavljanje pit bulla u emisiji dogs 101.
Jako mi se svidjelo kako je jedan čovjek rekao da su pitovi kao sportski auto, snažni i jaki i trebaju pravilnog i iskusnog vozača, zgodna usporedba. Pravi pas za točno pravu osobu, kako bi se reklo...

Ali ono što čini pit bulla onim što jest je upravo jedna rečenica koju je rekla jedna žena - to je pasmina koju znaju zlostavljati na načine za koje niti ne želimo znati(tu se mislilo na udomljavanje pitova iz rescue centra koji su bili na neki od načina već zlostavljani), a oni unatoč tome imaju karakteristiku da nađu u sebi još ljubavi prema čovjeku unatoč svemu i postanu nekome odan i vrhunski kućni ljubimac.

U biti to je ono kako bih i ja opisala ovu pasminu(i staforda i njihove križance, jer su po ponašanju i izgledu gotovo identični), nemaju u sebi zamjeranja i unatoč zlostavljanjima koji su prečesti za ove pasmine, nađu uvijek dodatnu ljubav koju podijele s ljudima.
-->
Evidentirano
Lego
Mini user
*

Spol: Muški

« Odgovor #888 : Listopad 19, 2010, 04:17:47 »

Dogs 101- American Pit Bull

http://www.youtube.com/watch?v=8Jh2_2z92mw
-->
Evidentirano
fiumano
User
**

« Odgovor #889 : Studeni 16, 2010, 11:39:31 »

Dobro vece,eco jos Pit Bull teriera.
Citat: Zduwach
Radni pitovi.
http://www.youtube.com/watch?v=kBNieFJ8Kkc&feature=related
-->
Evidentirano
tiri
New user
*

« Odgovor #890 : Prosinac 25, 2010, 09:15:33 »

pozdrav svima  icon_biggrin
za pocetak zelim Sretan Bozic i sve najbolje svim zivotinjoljupcima i njihovim zivotijicama  pusica
e sad, imam jedno pitanje, naime trazim stene pita  heart, curicu, po mogucnosti ne stariju od 4 mjeseca i da je crna, i jos kad bi bila u okolici zagreba  icon_mrgreen(puno trazim? icon_redface)
pogledala sam u plavom oglasniku i njuskalu i ima par oglasa, ali me eto cisto zanimalo ako neko od vas,poznavaoca pasmine, ima za ponuditi nesto pametno
pas bi bio iskljucivo kucni ljubimac  pinklove1
hvala
-->
Evidentirano
sara04040412
New user
*

« Odgovor #891 : Siječanj 15, 2011, 02:01:46 »

dragi ljubitelji pitova!!!! imam 2 muška štenca, jedan je star 5 mj i predivne je svjetlo smede boje, a drugi je mala crno-bijela buhtlica, molim vas javite mi se,ostavite poruku i spasite 2 prekrasna psa jer su oba ostavljena pred azilom u sesvetama gdje se divno i predano brinu o njima,ali oni trebaju vasu ljubav
hvala
-->
Evidentirano
pit bull 4 ever
New user
*

« Odgovor #892 : Siječanj 20, 2011, 08:59:05 »

hi,mos li mi poslat slike od tih pitova sta se poklanjaju ,uzeo bi ,,hvala unaprijed ,,
-->
Evidentirano
jsap
New user
*

« Odgovor #893 : Veljača 14, 2011, 02:15:25 »

Imam namjeru nabaviti uskoro pit bulla pa imam pitanje za vlasnike pitbulla...
Po zakonu bi kao ih trebalo kastrirati i čipirati jel? U pravilu njihov je uzgoj ilegalan?
Ja nemam namjeru kastrirati pit bulla pa me zanima da li ja mogu kod veterinara redovno vodit pit bulla na cijepljenje bez straha da ću ga morati kastrirati?
Kakva ste vi dosad iskustva imali?
Hvala!
-->
Evidentirano
Bug
Developer

« Odgovor #894 : Veljača 14, 2011, 03:26:16 »

jsap
Moj pit ima 12 god i nikad me niko nije tjerao da ga kastriram, niti mi je to neko spominjao. Osim toga pit bull kod nas nije priznat i pred zakonom ne postoji, pa prema tome možeš reći da imaš mješanca i nitko te neće ništa pitati.
-->
Evidentirano
GrofZGB
Mini user
*

« Odgovor #895 : Veljača 15, 2011, 02:47:07 »

Nisi potpuno u pravu...

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/287986.html

Vidi clanak 6, stavak 3.

-->
Evidentirano

Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #896 : Veljača 15, 2011, 02:58:13 »

Kad smo kod pravilnika o opasnim psima on je u startu pisan diskriminirajuće i mislim da umjesto da se svako malo na forumu potegne rasprava o tome što tamo piše, pa se ljudi još i posvađaju, da bi trebalo u dogledno vrijeme napraviti jednu kvalitetnu tužbu i poslati na Ustavni sud da se sruši pravilnik u cijelosti.
Jer izdvaja isključivo samo određene pasmine kao a priori opasnije od mnogih drugih i to u cjelini a ne pojedinačno(ako jedan pas napadne čovjeka ili psa, on treba biti opasan pas a ne cijela jedna pasmina, tj. bull pasmine).

Često sam čitala a i sudjelovala na rasprava na forumu o tome, ali sam u međuvremenu shvatila da od toga nema kruha, što se tiče pravilnika.
On se treba pokušati jednostavno srušiti jer krši osnovna prava na jednakost i nediskriminaciju.
A na ovaj način se diskriminiraju ljudi, vlasnici bull pasmina, ne psi, jer su oni po RH zakonima stvar.

O tome bi trebalo dobro razmisliti, tako je pao cijeli zakon o psima u Italiji i Nizozemskoj, gdje se potpuno ukinula diskriminacija na iti jednu pasminu - nego su generalno zabranjene borbe pasa(bilo koje pasmine!) a svaki pas koji napadne čovjeka ili psa je taj koji dobiva etiketu opasnog(neovisno o pasmini i kilaži kako je to nekad stajalo u zakonu).
Ako su oni mogli srušiti u tako velikim državama, mislim da bi se to moglo uraditi i kod nas.
Umjesto tumačiti pravilnik jedni drugima, jer je on ionako potpuno diskriminatoran po više pravnih osnova.

-->
Evidentirano
Bug
Developer

« Odgovor #897 : Veljača 15, 2011, 07:09:56 »

Naravno da nisam potpuno u pravu, nije nitko, pa ni taj zakon i kao takvog gadi mi ga se čitat. Moje 12-godišnje iskustvo i život s pit bullom puno više govori i dokazuje od papka koji je napisao taj zakon i onog papka koji ga je usvojio.
-->
Evidentirano
Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #898 : Veljača 15, 2011, 07:24:23 »

Bilo kako bilo, ja već planiram u bliskoj budućnosti s nekim stručnim ljudima na polju prava pokrenuti postupak za ocjenu ustavnosti dotičnog pravilnika, ili kako će se možda zvati kroz par godina.
Sud, ako jesmo u pravnoj državi, će morati dati neko suvislo objašnjenje pošto je sve ovo donešeno na brzaka, bez i jednog utemeljenog stručnog istraživanja, a čak i da se provede istraživanje pa ispadne da su sasvim druge pasmine puno potencijalno opasnije na ljude, opet nije u redu diskriminirati nikoga unaprijed na temelju izgleda, lošeg glasa, ili tko zna čega.
Ja sam se dugo opravdavala ljudima kad su me pitali za pasminu(stafove i pitove koji su vrlo slični pa često govorim u ime obiju pasmina), ali više mi se ne da. Jer se nemam zašto opravdavati,umjesto toga treba rušiti diskriminirajući pravilnik/zakon, jer ako se dopusti da ovo dugo ovako ostane, jedino jednog dana može krenuti na gore, sa još većim restrikcijama, nametima i slično za određene pasmine.
A to ne vodi nikamo, izdvajanje određene skupine ljudi na taj način da trebaju davati JEDINI dokaz o nekažnjavanju, po tom pitanju se može onda postaviti pitanje zašto to ne treba raditi vlasnik rota, dogo argentino, njemačkog ovčara, napuljskog mastifa i još mali milijun većih pasmina. Nema logike i to izdvajanje je ništa drugo nego opet diskriminacija.
I to nas ljudi, jer se to traži od nas, ne od naših pasa.
Da ne duljim, ionako se u zadnje vrijeme ne javljam na forum općenito, ovo je samo jedna stvar kojom se bavim već neko vrijeme što se tiče pravne akcije u svezi dotičnog pravilnika pa sam se javila u temu koju je netko potaknuo nedavno.
Kad to dođe na red, nadat ću se pozitivnom odgovoru a ako ne, vidjet ćemo koje su daljnje pravne akcije moguće.
Nepravdu više ne želim tolerirati niti se opravdavati svakoj šuši u šetnji da li je moj pas opasan ili nije jer to stoji u nekom diskriminirajućem pravilniku.
Ili smo svi jednaki pred zakonom ili nismo.
A onaj tko nekog napadne, tj. pas, odgovarat će njegov vlasnik kao pojedinac i gotovo.
Unaprijed kolektivna odgovornost nikad u povijesti civilizacije nije donjela ništa dobro, pa niti po ovom pitanju.
-->
Evidentirano
GrofZGB
Mini user
*

« Odgovor #899 : Veljača 15, 2011, 08:51:48 »

Nisam nalijepio link, jer mi se sviđa i pase mi, nego jer je- TO TAKO.
Da li je ispravno (objektivno-subjektivno), slazem se da nije.

Da li se u nasoj drzavi da ista uciniti po tom pitanju?
Osobno smatram da ne, jer je previse indiferentnih koji komentiraju događaje iz fotelje, a da pritom nisu objektivno prstom maknuli da nesto promijene.

Da li je taj zakon na snazi vec neko vrijeme? Da, na snazi je. Nije mi poznato da je itko van birtije ili ulicne, forumske rasprave napravio nesto konkretno po tom pitanju, kako bi se diskriminacija promijenila.
Mozda grijesim ili nisam dovoljno upucen, no ne grijesim u cinjenici da je zakon "netaknut" i ne previse izmijenjen, od kad je donesen, izglasan ili stupio na snagu, svejedno.

Da li je taj zakon mogao biti gori? Da, mogao je. Do te mjere da se potpuno zabrane terijeri tipa bull u Hrvatskoj, jer nasa vlast kopira zakone i ide najlaksim putem, a uzori su cesto smijesni...

Da ne duljim...
Bezveze je na ovaj nacin uopce tratiti vrijeme, tj raspravljati na ovaj nacin po forumu i ici u sirine, kad ce na tome i ostati, kao sto je i do sada bilo.

-->
Evidentirano

Str: 1 ... 58 59 [60] 61 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu