Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 15, 2018, 07:51:56
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI I - Ovčarski i govedarski psi (osim Švicarskih govedarskih pasa)
| |-+  Sekcija njemačkih ovčara (Moderatori: Frenchi, JANA)
| | |-+  Leđna linija i vječno pitanje SAPI
« natrag naprijed »
 Str: 1 2 [3] Dolje Ispis
Autor Tema: Leđna linija i vječno pitanje SAPI  (Posjeta: 18745 )
Mihaela
Manager

Spol: Ženski

« Odgovor #30 : Travanj 27, 2005, 12:48:49 »

Citat: josip
Miha, niti riječ da bih rek'o. Vidio sam te u Bjelovaru i mislim da što se tiče leđne linije...., ja i Nikos moramo samo šutjeti.   vruce
hehehe hehehe hehehe hehehe hehehe
no, da.... icon_lol

Citat: ljiljana
Kvalitetan uzgoj bi trebao sve to nadići
upravo to, trebao bi icon_wink

priupitah.....šarenkasta leđa - što to u biti znači anatomski gledano, koliko je kao osobina nasljedno.......itd.
-->
« Zadnja izmjena: Rujan 18, 2006, 08:51:54 Mihaela » Evidentirano

Mia007
Maxi user

Dante & 9 krugova pakla

« Odgovor #31 : Travanj 28, 2005, 09:53:52 »

Mene isto zanima kaj predstavlja taj pojam - šarenkasta leđa....
-->
Evidentirano

Labri
Our special friend

« Odgovor #32 : Travanj 28, 2005, 01:37:08 »

To nisu šarenkasta nego šaranasta, koliko ja znam...Znači da su previše zaobljena, tj. nisu ravna, niti sedlasta, već uzdignuto-zaobljena što je greška kod mnogih pasmina... Možda griješim,ali mislim da je tako...
-->
Evidentirano

Blue Angel
Maxi user

« Odgovor #33 : Travanj 29, 2005, 07:47:30 »

Tako su i mene učili, šaranasta. Leđa u blago povijenoj liniji, lučnoj,  konveksnoj, za primjer se navodi NJO. Prenos opterećenja na takvim leđima je veći, psi podnose veća opterećenja... Pa sad.... ( icon_question  icon_exclaim )
To nisu, ravna padajuća, nego zaobljena- konveksna leđna linija, koja pada prema kraju...
E, a sad....
-->
Evidentirano

Da mi je jedan dan živjet ko Yoda.....
Mia007
Maxi user

Dante & 9 krugova pakla

« Odgovor #34 : Travanj 29, 2005, 07:54:44 »

SG1 Atlas von Wizards Hof
O: Ando vom Altenberger Land
M: Haste vom Klostermoor

-ovo je jedno te isti pas samo mu je na drugoj slici malo obrađena dlaka
-dobar primjer zaobljenih leđa koja imaju svi potomci VA Anda.
-->
Evidentirano

Blue Angel
Maxi user

« Odgovor #35 : Travanj 29, 2005, 08:06:39 »

Eto... meni rekli- To su šaranasta leđa! Takav oblik leđa...

(smijete me  kotz ako griješim!)
-->
Evidentirano

Da mi je jedan dan živjet ko Yoda.....
caruga
User
**

« Odgovor #36 : Travanj 29, 2005, 12:01:14 »

đizus ovi cucki provedu u photoshopu vise vremena nego playboyeve tete... icon_lol icon_cool
-->
Evidentirano

v
SARAC
Omaha
New user
*

« Odgovor #37 : Rujan 17, 2009, 12:31:18 »

Ima jedna sitnica koja mi ne da mira, sve od dana kad smo i sami kupili jednog njemačkog ovčara. Uspoređujem svog psa, koji je poludugodlaki i sve ostale koje vidim, barem po Novom Zagrebu i pitam se da li je moj pas hibrid, neka nova vrsta ili su svi drugi neka nova vrsta.
Moj pas ima blago spušten zadnji kraj, izgleda skoro kao vuk. Zadnje noge su mu normalne, kao recimo, labrdor, husky ili neki drugi pas.
Svi ostali njem.ovčari su jako savijeni u leđima, a zadnje noge su im jako zgrčene u zadnjem zglobu. Gledala sam fotografije tih pasa po raznim uzgajivačnicama-svi su tako deformirani. I svi se hvale da je to super, da je normalno i da tako mora biti.
Molim da mi netko od tih stručnjak objasni u čemu je problem.
Zhnks.
-->
Evidentirano
porto
New user
*

« Odgovor #38 : Rujan 17, 2009, 06:40:53 »

Izvedite psa  na jednu specijalku za nj.ovcare pa ce te vidjeti da li ste vi upravu ili uzgaivaci koji imaju deformirane pse. Naravno ako imate papire za vaseg VUKA.
-->
Evidentirano
pasha
Super user
**

« Odgovor #39 : Rujan 17, 2009, 07:22:19 »

Citirano iz standarda

"BODY : The upper line runs, without any visible break, from the set-on of the neck over the well defined withers and over the back very slightly sloping to the horizontal line, onto the gradually slanting rump. The back is firm, strong and well muscled. The loin is broad, strongly developed and well muscled. The rump should be long, sloping slightly (about 23° to the horizontal) and, without any break in the topline, merge with the tail set-on."

Uostalom sve je stvar ukusa,,,ja isto tako preferiram pse ravih ledja  icon_wink
-->
Evidentirano
Mihaela
Manager

« Odgovor #40 : Rujan 17, 2009, 09:08:02 »

Izvedite psa  na jednu specijalku za nj.ovcare pa ce te vidjeti da li ste vi upravu ili uzgaivaci koji imaju deformirane pse. Naravno ako imate papire za vaseg VUKA.

ako je do suđenja, i tu bi se dalo ohoho diskutirati - to što je netko sudac ne znači da se podrazumijeva da će dati korektan "sud" o tome što vidi ...
meni su naime znali reći da mi bu pesek uvijek iza crvenijih, a kao šteta jer anatomski mrak icon_smile
osim toga, kao i kod svega drugoga, i kod suđenja je ista stvar - ima sudaca i "sudaca", a i onih po sredini .... mislim da si, ako je do toga, čovjek onda treba dati truda, skupljati i iskustva i znanja da bi u konačnici (uz nužnu objektivnost) mogao donijeti ispravan zaključak....

leđna je linija definirana standardom, no kako je teško stvar napisati precizno u cm duljinu, ili u stupnjevima nagib (ok, ovaj dio je čak i definiran), i tome sl, tako se naravno opet katkada dešava da stvar ostaje na osobnom dojmu i preferiranom tipu, tzv.

također, da ne bi bilo zabune - mnogim psima ljudi nadjenu opis ravnih leđa, a ustvari se radi o ravnom grebenu (na početku leđa) i o kratkim i strmim sapima (na kraju leđne linije)...
tako da ....
naslov topica je vrlo korektan - vječno pitanje Wink
a ustvari ne bi trebalo biti tako ...

i još nešto, ovaj detalj oko zgrčenosti u zadnjem (skočnom, pretpostavljam) zglobu - i tu je sve definirano standardom; i preotvorenost (koja je manjak kod kasa) i prezatvorenost (koja npr "lomi" leđa i smanjuje agilnost, usudim se reći, a nek me isprave ljudi koji su više u tome, ako je potrebno, dapače, jer ovo je neki moj osobni dojam).

ima tu na forumu dobrih skica i fotki pasa u štandu, u slobodnom stavu i u pokretu gdje se točno vidi koja je ideja i koji je smisao određenih anatomskih karakteristika pa možda to bude ujedno i dovoljan odgovor na dilemu Wink

pozz svima Wink
-->
Evidentirano

grga
Super user
**

Spol: Muški

Yago

« Odgovor #41 : Rujan 18, 2009, 12:01:38 »

ako je do suđenja, i tu bi se dalo ohoho diskutirati
osim toga, kao i kod svega drugoga, i kod suđenja je ista stvar - ima sudaca i "sudaca", a i također, da ne bi bilo zabune - mnogim psima ljudi nadjenu opis ravnih leđa, a ustvari se radi o ravnom grebenu (na početku leđa) i o kratkim i strmim sapima (na kraju leđne linije)...
tako da ....
naslov topica je vrlo korektan - vječno pitanje Wink

pozz svima Wink

slažem se ..... icon_biggrin
 h5 smiley5

-->
Evidentirano

zola.mne
Mini user
*

« Odgovor #42 : Siječanj 10, 2011, 11:17:25 »

Ima jedna sitnica koja mi ne da mira, sve od dana kad smo i sami kupili jednog njemačkog ovčara. Uspoređujem svog psa, koji je poludugodlaki i sve ostale koje vidim, barem po Novom Zagrebu i pitam se da li je moj pas hibrid, neka nova vrsta ili su svi drugi neka nova vrsta.
Moj pas ima blago spušten zadnji kraj, izgleda skoro kao vuk. Zadnje noge su mu normalne, kao recimo, labrdor, husky ili neki drugi pas.
Svi ostali njem.ovčari su jako savijeni u leđima, a zadnje noge su im jako zgrčene u zadnjem zglobu. Gledala sam fotografije tih pasa po raznim uzgajivačnicama-svi su tako deformirani. I svi se hvale da je to super, da je normalno i da tako mora biti.
Molim da mi netko od tih stručnjak objasni u čemu je problem.
Zhnks.

Samo da kazem da sam i ja skoro uzeo NO i isto takve su mu zadnje noge ali svi kazu da je to normalno. Meni je mnogo ljepse da su prave kao kod radnog NO.

Moze li mi neko ukratko objasniti zasto su "unistili" radnog NO i sad kao ima i ovaj izlozbeni?
Zasto su izlozbeni bolji? Bas me to interesuje i jesu li stvarno bolji? Trce li brze zbog spustene guzice? icon_smile
-->
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu