Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Lipanj 24, 2018, 02:11:22
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Naše autohtono blago
| |-+  Pastirski i ovèarski psi (Moderatori: bubica, Rijeka)
| | |-+  Prièa o Cappy
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 4 Dolje Ispis
Autor Tema: Prièa o Cappy  (Posjeta: 7352 )
Zry
Developer

Spol: Ženski

« : Veljaa 18, 2004, 09:56:04 »

Citat: kikich
Postano: sri veljaèa 18, 2004, 9:52    Naslov:  

--------------------------------------------------------------------------------
Užas. Sramora da nitko u ovoj državi ne reagira na takve stvari. Poèevši od HKS-a, koji bi prvi morao reagirat i poduzeti mjere, do policije.

Ljiljana jednostavno nije moguce uvijek sve znati o ljudima. Koliko puta se razocaramo u ljude koje smo mislili da poznajemo i to dobro, a gdje su oni koji nam prvi puta dodju na vrata!!!
-->
Evidentirano

Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #1 : Veljaa 18, 2004, 05:29:29 »

Citat: kikich
Užas. Sramora da nitko u ovoj državi ne reagira na takve stvari. Poèevši od HKS-a, koji bi prvi morao reagirat i poduzeti mjere, do policije.

Zapravo HKS ne može poduzeti nikakve mejre - jer da je netko ne znam kakav kriminalac, njegovoj se obitelji psi ne mogu oduzeti, ni po kojem zakonu i nigdje u svijetu.
Psi bi se mogli oduzeti samo da su sami psi u napadu poèinili teške ozljede drugim ljudima .... i tada se najèešæe ubijaju.

Ovo sam više napisala da podijelim svoj jal i žalost zbog ovakvih ljudi. Koji još dobiju kvalitetne pse u ruke, valjda æe se obitelj ipak starati o psima, a što æe biti s njim? .....
Ne znam kakav je nizozemski zakon o švercu i dilanju kokaina ..... ali prema travi su sasvim liberlani. No svjedno æe vjerujem bar neko vrijeme odguliti iza rešetaka.
-->
Evidentirano
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #2 : Svibanj 03, 2004, 08:08:19 »

Još uvijek ima dobrih ljudi!!!!!!!!!

Najprije velika hvala našoj beli koja mi je pomogla ko niko i nigdje - i tako sam juèer konaèno vidila moju Cappy i štoviše Cappy je bila na svojoj prvoj izložbi. Prvoj nakon one davnašnje na kojoj je bila BIS Puppy u Splitu s nepuna tri mjeseca.
èovjek kod kojeg je Cappy sada je jedan izuzetan mladi èovjek jako brižan i odgovoran vlasnik.
Zbog toga sam ipak odluèila ostaviti Cappy kod njega, iako je zapravo ona moj pas ....... na neki naèin ostavila sam je u suvlasništvu.
Malo jesmo daleko, ali bitno je da je joj dobro i da je u dobrim rukama, pažena i mažena.

Inaèe njen sadašnji vlasnik dobio ju je u prosincu prošle godine iz "treæe ruke" ...... toènije dok nije došla u dom Vlade Bratièiæa promijenila je ne raèunajuæi mene tri "vlasnika" ...... od Eduarda Duke, preko Ivice Ujèiæa i još nekog treæega kojemu neznam ime, Ujèiæ ju je ovomu dao jer mu nije pošlo za 'rukom' dobiti potomstvo od nje .... (ne znaju oni što tornjakinjama treba da bi se dale upariti), taj isti ju je kasnije opet vratio Ujèiæu ...... i tako su je se svi rješavali - a to da su je držali u groznim uvjetima da ne kažem. Cappy posljednje dvije godine do prošlog prosinca nije izišla iz boksa  :?  icon_sad  icon_sad
Sluèajno ju je tako Vlado dobio, jer je tražio psa za ljubimca, Ujèiæ je se htio rješiti i preko nekog drugog prijatelja je došla k Vladi, ali on je oèito druga prièa ..... i zato sam odluèila da je ne uzimam k sebi ..... jer dovoljno je šokova i promjena vlasnika prošla, pogotovo obzirom da se na Vladu i njegovu obitelj jako dobro navikla - šteta bi bilo, najviše po nju samu ponovo ju odvajati i smještati na drugo mjesto ..... A kod Bratièiæevih je konaèno našla ljubav i mir ....

I tako je prièa zvana Cappy dobila happy end u epilogu .... ali nije završena ....
Cappy æe se izlagati u lipnju u Novigradu i ako Bog da na jesen bismo mogli imati bebe od nje .....
-----------
Evo sada još malo o Cappy s juèerašnje izložbe ....

Btw. ona je jedna izuzetno skladna i lijepa kujica ...... prekrasne glave (izuzetne štoviše, jer u glavici udružuje Dolly i Maru ...... Dolly joj je mama, a preko oca Archieja je vrlo nalik baki Tini) izuzetno gusto i kvalitetno krzno joj je još uvijek (unatoè trudu od par mjeseci novog vlasnika) vidno ošteæeno i dijelom i zagropano ..... Ošteæenje je najvidljivije oko vrata, jer oèito je da je velik dio vremena provela ne samo u boksu, veæ i na lancu.

Vidi se da je izuzetno privržena i da ima puno povjerenje svojem novom vlasniku Vladi. Po izložbi je hodala bez lajne, makar je bila preplašena svom tom gužvom, strkom i gungulom ...

Sam vlasnik je toliko oduševljen s njom i toliko je voli da bi je najradije non-stop držao na krilu .....
što da kažem još - zahvaljujuæi našoj beli Cappy je i vraæena meni i našla je (KONAèNO) dobar dom i iskrenu ljubav.

Vesna neizmjerno sam ti zahvalna na svemu i nadam se da se vidimo u Novigradu u lipnju. A bilo bi super da se ti i Vlado ako uspijete vidite i ranije .... Cappy bi tako dobro došlo malo obuke u ringu - a Vladi još i više ..
-->
Evidentirano
Hyla
Moderator
Manager

« Odgovor #3 : Svibanj 03, 2004, 08:36:14 »

Kako je lijepo kad prièa ima sretan završetak.
-->
Evidentirano

Money will buy you a pretty good dog, but it won't buy the wag of his tail...
Purger
User
**

« Odgovor #4 : Svibanj 03, 2004, 06:58:02 »

Uf,Ljiljana,iskreno reèeno,ova izložba u Zadru najviše me zanimala upravo zbog Cappy! Hoæe li se pojaviti na izložbi ili ne,i u kakvom stanju.
 icon_biggrin  icon_biggrin  icon_biggrin  

Postoji li možda fotografija Cappy s izložbe?
-->
Evidentirano

Purger
Nadimak Purger iz tehniekih je razloga promijenjen u Purgerr.
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #5 : Svibanj 04, 2004, 12:43:30 »

Cappy nisam slikala, ali se sve nadam da ju je Tija ulovila ..... meni je fotiæ ostao doma u nedilju, a u subotu Cappy nije bilo jer je Vlado (ovaj njen posljednji vlasnik, kod kojeg sam oduèila da ostane i dalje) imao maturalac svoje kæeri ....

Ona za uvjete iz kojih dolazi izgleda prekrasno, uostalom o tom svjedoèi i titula R-CAC kod Selimoviæa koji je vrlo strog sudac ....
Makar krzno joj je dosta ošteæeno, oko vrata od lanca i zagropano od neodržavanja tijekom gotovo pune tri godine  .... ali to uglavnom vidi samo pozorno oko kakvo je moje ....
Inaèe ona je jedna prava ljepotica .... Sutra æe Tija staviti slikice, pa baš i ja èekam viditi koga sve ima na njima ....

Uskoro æe doæi friške slike kad bude okupana .... Sada slijede pripreme za CACIB Novigrad 19. 06. Veæ je prijavljena.
-->
Evidentirano
Purger
User
**

« Odgovor #6 : Svibanj 04, 2004, 01:06:38 »

Cappy je dakle išla uz svog novog vlasnika,usprkos gužve na izložbi,bez povodnika!
Znaèi da stvarno ima povjerenja u njega! icon_biggrin  
Da se pas nakon trogodišnjeg života u onakvim prilikama u kakvima je ona bila, može normalno ponašati u situaciji kakva je izložba (gužve,mnoštvo ljudi i pasa i dr.),izvanredno je! A to je rezultat dobre rane socijalizacije i stabilne naravi.
Nadam se da su Cappyina loša vremena iza nje! icon_biggrin
-->
Evidentirano

Purger
Nadimak Purger iz tehniekih je razloga promijenjen u Purgerr.
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #7 : Svibanj 04, 2004, 01:21:19 »

Da u pravu si, i sam sam bila zadivljana njenim karakterom i ponašanjem ...... je, repiæ je bio dolje dok smo se šetali, ali ona je išla slobodna uz nogu bez lajne po prostoru cijele izložbe .....

Uostalom kao i Mara isto tako - Mara meni s jedne strane, a Cappy Vladi s druge - dvije cure tornjakinje slobodne usred izložbene gužve i strke.

Mislim da nije bilo èovjeka koji nije primjetio kako te cure hodaju okolo, stabilne, mirne, posebice Mara - orijentirana samo na mene i tek tu i tamo bi pogledala oko sebe ili ponjušila nekog psa .... A što su je ljudi mazili - èak sam se šalila da æu staviti natpis "maženje naplaæujemo!!!" .....

Isto tako i Cappy je samo gledala za Vladom iako su je mogli maziti nepoznati ljudi .... Nevjerojatno kako su ti naši psi stabilni i unutarnje èvrsti. Gotovo nevjerojatno da pas koji je prošao sve što je Cappy prošla može tako reagirati. èak i meni je to gotovo nevjerojatno, koja ih dobro poznam .....
-->
Evidentirano
bela
Gost
« Odgovor #8 : Svibanj 04, 2004, 08:41:32 »

Dan kada smo se bezboj puta èuli Ljljana, Vlado i ja i pronašli najbolje rješenje za Cappy bio je dan kojeg æu pamtiti do kraja života.
Za pronaæi Cappy bili su angažirani prijatelji iz cijele Istre kojim se ja i na ovakav naèin zahvaljujem na trudu jer smo u poèetku tapkali u mraku s informacijom da Cappy više nema. Doslovce se pretraživalo od kuæe do kuæe podruèje na kom se pretpostavljalo da može biti. I onda poziv Cappy je živa.Digli smo na noge državne institucije i krenulo je pregovaranje o preuzimanju Cappy. Dogovoren je i toèan dan predaje, ali nismo to uèinili jer smo shvatili da je sada napokon Cappy okružena ljubavi, djecom i upravo sredinom kojoj je Cappy dugo vapila.
Sretna sam nakon svih ovih Ljiljinih opisa da nismo pogriješili u procjeni njenog sadašnjeg vlasnika u odnosu prema Cappy, da su Ljiljana i Vlado u kontaktu, da jednostavno Cappy živi životom dostojnim živog biæa. Nakon svega, olakšanje, ali jedna iskrica više u mom srcu tinja za Cappy.
Vesna
-->
Evidentirano
Zry
Developer

« Odgovor #9 : Svibanj 04, 2004, 09:17:50 »

Ajme kako volim citati dobre vjesti, ala gusta....
-->
Evidentirano

surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #10 : Svibanj 11, 2004, 08:31:56 »

No frx, Ljiljo, i ovako se sasvim dobro vidi da je Cappy prava ljepotica. I ima prekrasno bijelo krzno, tako karakteristièno za tornjake... hehehe
-->
Evidentirano

bela
Gost
« Odgovor #11 : Svibanj 28, 2004, 12:40:32 »

Drago društvo,
Danas sam imala zadovoljstvo vidjeti i poljubiti to predivno svtorenje za koju smo se borili. Cappy je predivna cura zaljubljena u svog vlasnika i obrnuto. Sretna sam jer je i Cappy konaèno sretna što se vidi iz njenih oèiju i ponašanju.Sad napokon živi okružena ljudima kojima je stalo do nje. U razgovoru o Cappy njen suvlasnik gospodin Vlado u jednom  trenutku doslovno rekao:"Nebi mogao više zamisliti život bez Cappy"
I to mu vjerujem. Divan su par.
-->
Evidentirano
max
Administrator
Manager

« Odgovor #12 : Svibanj 28, 2004, 01:11:06 »

Baš mi je drago zbog Cappy,a i zbog vlasnika kada je toliko voli. Važno da su sretni. clap clap
-->
Evidentirano

"Dogs are not our whole lives, but they make our lives whole!"
Old Yeller
Moderator
Manager

Spol: Muški

Labrador never had a bad day

« Odgovor #13 : Svibanj 29, 2004, 01:06:34 »

icon_biggrin Napokon sve leglo kako treba. icon_biggrin
-->
Evidentirano