Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Listopad 17, 2017, 03:04:57
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI II - Pinèeri, šnauceri, molosi i švicarski planinski psi
| |-+  Sekcija švicarskih planinskih pasa (Moderatori: Iv@n, Gibb)
| | |-+  Berner Sennenhund - Bernski planinski pas
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 20 21 [22] Dolje Ispis
Autor Tema: Berner Sennenhund - Bernski planinski pas  (Posjeta: 136290 )
Tajana_ri
Manager

Spol: Ženski

Komandos

« Odgovor #315 : Sijeanj 21, 2011, 09:26:52 »

Ne poznajem Elenu osobno, ali znam da ne daje štence samo da ih proda icon_wink Tako da mi je jasno što ste sve prošli icon_lol Èestitam na malenoj, stvarno je lijepa icon_biggrin Možda da nam ju predstavite ovdje na forumu? lucky
Mogu reæi da se èak i slažem sa svime navedenim (naravno ovisi od psa do psa i uzgajivaènice). Još ono što sam ja primijetila je da uz sve navedeno da u Finskoj imaju problema s visokim repovima i u SAD-u jako paze i na konstituciju tijela i snažne kosti.
-->
Evidentirano

Gibb
Moderator
Manager

Anðeo & Zvijer

« Odgovor #316 : Veljaa 02, 2011, 06:41:52 »

Evo opet malo zanimljive informacije:

Leglo Bernskih planinskih pasa staro 11 mjeseci, medu kojima ima jedno stene sa bjelom glavicom, vratom i šapama (bijele oèi) iz uzg. Bernerutsikten iz Norveške  - http://www.bernerutsikten.com/

Mali se zove Snowhite i preslatki je!

-->
Evidentirano

Palicanka
Manager

Jedini! :*

« Odgovor #317 : Veljaa 02, 2011, 07:16:28 »

Curica je!  icon_wink
A prevod imena bio bi (baš kako i dolikuje) - Snežana!  heart
-->
Evidentirano

Qui me amat, amet et canem meum.
Tajana_ri
Manager

Komandos

« Odgovor #318 : Veljaa 02, 2011, 08:40:39 »

Pratim ju veæ dugo heart
A sunce posebno heart
Ali gledano sa pasminske perspektive ovo je velika greška i velik problem, bez obzira na to koliko ona meni bila slatka...ko zna kad se opet može ovako nešto dogoditi u toj liniji...
-->
Evidentirano

Gibb
Moderator
Manager

Anðeo & Zvijer

« Odgovor #319 : Veljaa 02, 2011, 08:49:41 »

Hm, naravno kako Snowhite ima tu oèitu grešku, ona neæe biti za uzgoj, ali gledati negativno na cijelu liniju mislim da je greška pošto su ostali štenci u leglu pravilni po pitanju boje dlake a ne zna se toèno što to uzrukuje. Drugi štenci iz legla mogu biti dobri psi za uzgoj, rekla bih da je preošto krivo gledati na cijelu liniju.
-->
Evidentirano

Tajana_ri
Manager

Komandos

« Odgovor #320 : Veljaa 03, 2011, 05:27:30 »

Mislila sam na to da oèito netko od predaka u pedigreu prenosi taj višak bijele boje icon_wink Ali opet, genetika mi je strana pa je teško toèno reæi kako i zašto.
Baš u onoj knjizi što sam ju nedavno ovdje navela piše da je višak bijele boje jako teško iskorijeniti i da je npr. izmeðu psa sa više bijele boje (kao što se i mogu vidjet - visoke bijele èarape, bijelo preko usana, ili bijela fleka na vratu) i psa sa više smeðe boje (na njušci, nogama..) bolje izbjeæi psa koji ima višak bijele boje i odabrati ovoga sa više smeðe za uzgoj. Jer da je veæa moguænost da æe "smeði pas" dati pravilnije obojane štence nego pas sa više bijelog.
Naravno, samo o boji trenutno govorim, ne o anatomiji psa, da ne bi netko pomislio drugaèije. icon_lol
-->
Evidentirano

Palicanka
Manager

« Odgovor #321 : Veljaa 07, 2011, 11:00:44 »

Meni je jako interesantno kako recimo ti psi mogu da budu fantastièno graðeni, mogu da imaju savršen kostur i da budu izgledom u standardu.  icon_biggrin Gledajuæi ovu malecku, imam utisak da je èak mnogo kompaktnija od nekih drugih štenaca iz istog legla.  pinklove1
I recimo, neka jaaaakoooo poznata i kvalitetna imena poput Tannera daju takoðe tu i tamo štence sa lošom pigmentacijom, pa se nameæe pitanje treba li ponavljati takvu kombinaciju. Mislim da je važno odvagati šta sve može da se dobije i šta sve može da se izgubi, i na koji naèin æe eventualne neželjene jedinke biti izuzete iz uzgoja pa posle toga, takvom jednom selekcijom dobiti nove vrhunske pse kroz èije parenje æe se posle gledati da se što više smanji taj gen (de)pigmentacije koji se prenosi.
-->
Evidentirano

dante_tam
User
**

« Odgovor #322 : Veljaa 16, 2011, 02:15:10 »

Pozdrav svima!
Kako je moj prvi pas bio Bernski planinski pas, koji na preveliku zalost nije vise s nama icon_cry icon_cry
obozvam ove pse, nas Benny je bio nesto predivno u zivotu nisam vidjela psa s toliko suosjecanja ljubavi prema svemu, dobrote, imao je savrsenu narav volio je sve sto je hodalo puzalo ma bilo sta. U naselju tu kod nas je postao legenda jednostavno, a mislim da je to i zasluzio  heart heart
 Htjela bi vam sao pokazati njegovu slikicu i na neki nacin mu tako odati pocast, jer ga nikad necemo prezaliti, ljubav moja  mala  heart

ovo mi je jedna od najdrazih njegovih slikica  heart
Pas sa ogromnim  heart

heart heart heart
-->
Evidentirano

''Razlog zasto pas ima toliko prijatelja je zato sto pas mase repom umjesto jezikom.''
destroyer
Super user
**

Spol: Muški

najbolji prijatelj

« Odgovor #323 : Veljaa 16, 2011, 08:28:54 »

bio je prekrasan, na prvoj se slièici vidi da je dugo poživio. Koliko je dugo bio s vama?
-->
Evidentirano

dante_tam
User
**

« Odgovor #324 : Veljaa 17, 2011, 12:37:37 »

Hvala destroyer  icon_wink
Ma sto je najtuznije uopce nije dugo bio s nama, pozivio je skoro 9 godina  icon_sad kada je napunio osmu godinu poceo je propadat, sve zive bolestine su ga napale, i iako smo se trudili i lijecili ga nakon 7 8 mjeseci je uginuo  icon_sad icon_sad
-->
Evidentirano

''Razlog zasto pas ima toliko prijatelja je zato sto pas mase repom umjesto jezikom.''
destroyer
Super user
**

Spol: Muški

najbolji prijatelj

« Odgovor #325 : Veljaa 17, 2011, 12:48:35 »

20 godina ne bi bilo dovoljno, ali nažalost 9 godina je lijep životni vijek BPP-a.
Citirat æi Palièanku, ne znam da li je to njena izjava ili je ona nekog citirala ali negdje je napisala da je :
Berner 3 godine mlad pas, 3 godine dobar pas, 3 godine star pas, a sve ostalo je dar od Boga. Nažalost, malo ih poživi duže.
Svako malo navratim do http://users.skynet.be/dogdancing/BMD-Marleen/veterans/00-veterans.htm i pogledam te dugovjeène heroje...
-->
Evidentirano

Palicanka
Manager

« Odgovor #326 : Veljaa 27, 2011, 10:17:07 »

Ovome svi treba da se nadamo i uèinimo sve što je u našoj moæi da ove godine dostignemo i sa našim psima!!!  heart
Predivno i hvala što si to podelio sa nama!   icon_biggrin
-->
Evidentirano

dante_tam
User
**

« Odgovor #327 : Veljaa 28, 2011, 12:59:26 »

Berner 3 godine mlad pas, 3 godine dobar pas, 3 godine star pas, a sve ostalo je dar od Boga.

s ovim bih se itekako slozila. Tocno je tako nas Benny  heart zivio. Iako je on do zadnjeg dana u sebi imao i tracak steneta. Tu crtu nikad nije izgubio  heart heart.

Tuzno je sto imaju tako kratak vijek, ali zato bi trebali uzivati u svakom danu satu sekundi provedenu s njima. On je bio moj prvi pas, i ostavio je ogroman trag na meni i u mom srcu. Pokazao  mi je sto je to neizmjerna iskrena i prava ljubav  heart i za to sam mu stvarno zahvalna. Mislim da su berneri psi koje bi svaki covjek mogao pozeljeti.
-->
Evidentirano

blue_one
New user
*

« Odgovor #328 : Sijeanj 19, 2015, 03:35:56 »

Vidim da tu nitko nije bio godinama  icon_eek
možda se nekome u mailu pojavi obavijest o onim postovima?  lucky

Ma nije mi jasno da li Bernski slini ili ne? Negdje piše da slini, negdje piše da malo slini, a neki se kunu da uopæe ne slini ... eh sada kome vjerovati?
Kakva su vam iskustva s vašim psima?

hvala

ako kojim sluèajem netko svrati i ostavi odgovor  lucky
-->
Evidentirano
Kora_Voda
New user
*

« Odgovor #329 : Oujak 06, 2015, 11:34:21 »

Ja imam curu bernièa od skoro 7 mjeseci.
A ne slini puno. Znam kad se treniramo i ja mašem okolo sa keksiæima poène sliniti, ali i ja bi da mi nešto miriši pred nosom, ili kad kuham a ona je negdje bliizu onda bude sline, al opet to su mirisi i hrana.

Ono što je meni zanimljivo piju jako puno vode, e a kad pije vodu onda nastane nered icon_biggrin ja ne znam dal to ova moja radi namjerno ili je to èesto. Krene pit vodu iz zdjelice i kad je pri kraju ne posræe svu vodu iz usta nego ode od zdjelice i iz usta joj  se cijedi voda i to bude poprilièno vode po podu, što nije problem kad je vani al po kuæi æe se netko razbit.

Kad se igramo i mazimo ima mokra usta i bude sline po majici al što se mene tiæe nije toliko strašno. Ne znam koliko drugi psi ostavljaju sline.
-->
Evidentirano
 Str: 1 ... 20 21 [22] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglaavanje na forumu