Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 18, 2018, 12:33:04
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI IV - Jazavčari
| |-+  Sekcija jazavčara (Moderator: Iv@n)
| | |-+  Čime hranimo naše jazavčare
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 ... 5 Dolje Ispis
Autor Tema: Čime hranimo naše jazavčare  (Posjeta: 23956 )
Pacifika
Our special friend

Spol: Ženski

LoVe is in the air :)

« : Svibanj 12, 2005, 07:51:07 »

Malo off topis, ali s cime hranite svoje jazeke?

Meni Jazz preferira sirovo, a narocito obozava sirove papaline.
Moram kontaktirati animacanis-a da od njega kupuim BARF, ali me prvo zanima vase misljenje...dali da Jazz-a hranim sa sirovim kad ga to najvise veseli??
-->
Evidentirano

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown
ružica
Super user
**

Spol: Muški

« Odgovor #1 : Svibanj 12, 2005, 08:13:48 »

To će ti najbolje reći Amalka ili Vidoda koje već dugo imaju jazeke pa i velika iskustva u prehrani.
Zido jede Eukanubu, pomiješanu s kuhanom juhom od mesa i povrća. Sirove ribe su mu fiiiinee. A dobre su i one iz konzervi. mmm samo se oblizuje  icon_smile
-->
Evidentirano
panorama
User
**

« Odgovor #2 : Svibanj 12, 2005, 09:45:00 »

Citat: ružica
hi Panorama! Pa di si ti?  Već sam si mislila šta je s tobom i Fritzom

Ha, malo sam putoval po svijetu, mora čovjek nekaj i raditi...sad smo bili čoporativno na ranču od utorka pa sam se malo odmoril od kompjutera.  Zato je Fritz uživao, jurnjava po cijeli dan, nošenje drva raznih dimenzija (omiljeni hobi), prijatelji Flok i Jožek, skupljanje krpelja e da bi gazda imao kaj raditi navečer. Potrackao mi je nasad paprike i bio je kritiziran no sve će se srediti kad porastu, onda izbjegava povrtnjak jer smo ga kao malog naučili da tu nema što tražiti a pogotovo ne ispoljavati jazuovske rudarske sklonosti.
Sad, dok ovo pišem Fritz je jednostavno klonuo, čak je lijen otići do kuhinje u  kućicu na spavanje.
BTW, kaj se tiče hrane Fritza hranim malo s konzervama, malo s keksima a uglavnom s kuhanim nojevim želučekima i srcima ( jedan "želuček" ima pola kile) a uz to mu dodajem mrkvice, jaje i rižu. Ponekad hoće maznuti pola velikog kefira ili AB kulture, to više kao desert. Kad se za nas skuha grah u zrnu za salatu Fritz rado pojede desetak zrna i to s guštom. Malo ga muči ljuska od graha koja mu se ponekad zalijepi za nepce pa onda izvodi neke smiješne pokrete jezikom i glavom dok se to ne sredi.
Idem ga odnijeti u kućicu a ako bude tražil da spava u spavaćoj, možda popustim, tak mi ga je nekako žao kad je ovako strašno umoran...
-->
Evidentirano
calisto
User
**

« Odgovor #3 : Svibanj 13, 2005, 11:17:06 »

Kad su moje cure počele jesti BARF raspametile su se i jako brzo postale fit, taman kolko treba.  Bila sam full zadovoljna, ali nekako su mi se nakon 5-6 mjeseci zasitile i zadnju pošiljku (10 kg) nisu uopće htjele jesti. Tad sam se prebacila na kuhanu hranu koju još uvijek konzumiraju sa zadovoljstvom (7 mjeseci već).
Grisa je još uvijek predebela icon_redface , ali radimo na tomeeeee
 banana

Citat: Laa Laa
Pse nisam nikad hranila sirovim mesom, jer sam primijetila u parku da psi koji to jedu imaju nekakav "teški" miris i kad ih pogladiš ruke ti smrde.

Nikad čula. Naprotiv, moje kad su bile na BARF-u nisu više imale vjetrove i nije im uopće smrdilo iz usta kao od dehidrata  :?
a kamoli dlaka.... icon_wink  morti je to od nečeg drugog  think
-->
Evidentirano

Pacifika
Our special friend

« Odgovor #4 : Svibanj 13, 2005, 11:24:43 »

Jazzu je dosta smrdilo iz usta kada su mu zubi rasli...sada vise ne. Perem muzube jednom na tj.
-->
Evidentirano

- Pam Brown
Laa Laa
Maxi user

Bolje BOB nego ROB!

« Odgovor #5 : Svibanj 13, 2005, 11:31:41 »

Citat: Pacifika
Joj, pa ovaj nas topic o jazavcarima je jedan od najvecih.....skoro ce imati 40 stranica...vlasnici jazavicara su bas aktivni icon_biggrin

I ja to stalno pratim, super mi je kako smo uvijek pri vrhu Pasmina pasa i kako se broj stranica samo množi.  bums
Skoknula sam sada na topic o BARF-u, ali mi se nije dalo čitati, ima previše toga pa me zanima, u kratko, kakva je to klopa. Kaj to misliš kupiti, Pacifika?
-->
Evidentirano

Prodajem 1 kg Canivitona forte 30 za 300 kn!
Pacifika
Our special friend

« Odgovor #6 : Svibanj 13, 2005, 11:33:47 »

Sirovo meso, zeluci, mljevene kosti... od goveda.
-->
Evidentirano

- Pam Brown
Laa Laa
Maxi user

Bolje BOB nego ROB!

« Odgovor #7 : Svibanj 13, 2005, 11:36:06 »

To se daje samo ili s prilogom? I kuha se ili se jede sirovo?

Mislim, moj pas tako malo jede da mu zbilja mogu svaki dan-dva kupiti "pravo" meso (šniclić), no ako je ovo dobro...
-->
Evidentirano

calisto
User
**

« Odgovor #8 : Svibanj 13, 2005, 11:38:57 »

offtopic

Ajde vidim da nas ima puno online... ko je za chat nek navrati u sobičak  icon_wink
-->
Evidentirano

Pacifika
Our special friend

« Odgovor #9 : Svibanj 13, 2005, 11:40:09 »

To se da pomjesano sa malo zobenih pahuljica...mogle bi narucit jedan paket i podjelit ga popola za probu?
Moram Calisto pitati gdje je ona nabavljala BARF.

Calisto, gdje si ga nabavljala BARF? elefant
-->
Evidentirano

- Pam Brown
surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #10 : Svibanj 13, 2005, 12:25:03 »

Previše ste offtopic, o hrani izvolite raspravljati u odgovarajućem topicu.

Citat: Laa Laa
Skoknula sam sada na topic o BARF-u, ali mi se nije dalo čitati, ima previše toga pa me zanima, u kratko, kakva je to klopa.  

Ovo nikome ne služi na čast, preveliki komoditet. Bio bi pametno pročitati sve o BARF-u kad te već toliko zanima, a ne tražiti brze odgovore na posve neprikladnom mjestu. Topic o pasmini ostavite za pasminu.
-->
Evidentirano

Laa Laa
Maxi user

Bolje BOB nego ROB!

« Odgovor #11 : Svibanj 13, 2005, 12:30:39 »

Sorry... Neću više.
 icon_redface
-->
Evidentirano

calisto
User
**

« Odgovor #12 : Svibanj 13, 2005, 01:21:48 »

Citat: surefire
Previše ste offtopic, o hrani izvolite raspravljati u odgovarajućem topicu.

Surefire hahaha moram malo otkomentirat... kak je ovo slatko ispalo  icon_biggrin

ufff bas sam se prepala... prvo ozbiljna faca s avatara... pa ukor... joooj

svaka cast!

Evo me samo nakratko da vam se pohvaliiim!! Ispunila mi se dugo očekivana želja  icon_biggrin  icon_biggrin  icon_biggrin

Konačno mogu ići na teren kilometre i kilometre... i to sama na svom konju zajedno sa svojim psima!!!!! Joooj dragi moji koji gušt ! Jašit po nasipu i gledat moje dve beštijice kak uživaju. dogrun  dogrun  Baš se osjećam nekak "lovački". heeeh  

Već vidim twiggy izdanje Grisoline  love
-->
Evidentirano

ružica
Super user
**

Spol: Muški

« Odgovor #13 : Svibanj 15, 2005, 04:52:00 »

i da još c/p šta kažu o prehrani svojih jazua Vidoda i Laa laa:

Vidoda
Da kažem još i da hranim svoje gremline sa Eukanubom. Preko zime sa Lamb&Rice, po ljeti sa Light. Također u hranu dodajem povrće iz juhe, nešto mesa ili ribe i OBAVEZNO močim hranu. Preporuka je to uzgajačice mojih pasa iz Kölna.

Laa laa
Što se hranjenja tiče, ja sam s tim imala užasno puno problema od prvog dana kad je Dani došao i kuću. Već sam se jadala više puta... jer on ne voli jesti.  
Prije smo imali psa kojeg smo našli na cesti dok je bio štene (prema procjenama križanac njemačkog oštrodlakog ptičara i labradora). Svih 12 godina njegovog života jeo je kuhani prilog (rižu, tijesto ili palentu) i konzervu (uglavnom Pedigree Pal) ili kuhano meso (pileće vratiće, srca, bubrege...). Pas je izgledao fantastično, nikad nije imao problema sa žlijezdama, stolicom i sl., a dlaka mu je bila sjajno čelično plavo-crna.
No, kako to nije baš "komot" odlučili smo sljedećeg psa (Danija) hraniti dehidratima. Ali dobili smo jazeka koji ne voli jesti ni meso, a kamo li dehidrate!  
I tako smo pokušavali sve i svašta da bi se na kraju ustalilo; Hills dehidrati (uglavnom puppy ili performance za radne pse, jer su puno "jači") + konzerva (Pedigre Pal uglavnom Puppy-fino smrdi) + kuhano meso (pileća prsa, pileći batak ili zabatak, oslić...).
Pse nisam nikad hranila sirovim mesom, jer sam primijetila u parku da psi koji to jedu imaju nekakav "teški" miris i kad ih pogladiš ruke ti smrde.
-->
Evidentirano
Pacifika
Our special friend

« Odgovor #14 : Svibanj 17, 2005, 11:45:47 »

Problem je sto se Jazz lako zdeblja...cim mu je nesto fino on moli jos.
Ako ujutro nesto ne pojede, zna ponekad povracati zuc (pjenasto).
Cula sam da su jazeki velike izjelice pa bi pitala kolika bi trebala biti porcija hrane za Jazza.
Mesa, rize....
-->
Evidentirano

- Pam Brown
 Str: [1] 2 3 ... 5 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu