Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 18, 2018, 01:34:09
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI I - Ovčarski i govedarski psi (osim Švicarskih govedarskih pasa)
| |-+  Sekcija njemačkih ovčara (Moderatori: Frenchi, JANA)
| | |-+  Odabir i kupnja šteneta
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 ... 5 Dolje Ispis
Autor Tema: Odabir i kupnja šteneta  (Posjeta: 27918 )
široki
Mini user
*

« : Svibanj 17, 2005, 06:45:51 »

Bok svima! icon_smile

Po prvi put u životu kupujem psa i odluka je pala na njemačkog ovčara, i to mužjaka. Već tjedan dana švrljam po netu i našao sam dosta korisnih stvari, a dosta su mi pomogle priče o Ajaxu i Encu.  icon_rolleyes Planiramo kupiti štene s rodovnicom pa sam se malo raspitivao i našao uzgajivačnicu "von haus Dalibor" i vidio da će se kroz 2/3 tjedna okotiti kuja Dona koju su parili s Rambom (evo vam link da vam se opisujem previše: http://www.vonhausdalibor.hr/prodaja/index.html). Kontaktirao sam g. Dalibora koji mi je stvarno rekao sve što me zanima, ali pošto nemam baš iskustva s nabavkom pasa zanima me šta vi mislite o svemu tome i znate li koga tko je imao iskustva s dotičnom uzgajivačnicom i psima poteklih iz nje?

Unaprijed zahvaljujem! icon_smile
-->
Evidentirano
Mia007
Maxi user

Spol: Ženski

Dante & 9 krugova pakla

« Odgovor #1 : Svibanj 17, 2005, 07:04:02 »

Rambo (u stvarnosti izgleda još ljepše)

Bok, Široki! Dobrodošao, rado ćemo ti pomoći.
Mislim da ti je izbor uzgajivačnice dobar, a legla još bolji  jer Rambo je ipak poznati hrvatski VA1 pas. A Dona je (ak se ne varam) sestra od lijepe Dasty von Haus Dalibor. Vidla sam kuju uživo, sitna ali dinamitna isto ko i njezina izvanredna pigmentacija. Kuja je u pravom smislu riječi CRVENA.
Samo bi me još zanimalo dal se misliš sa psom pošteno baviti, bio on ljubimac ili izložbeni pas. Znaš da svaki pas treba školicu i socijalizaciju, a pogotovo nj. ovčar jer ćeš inače s njime teško doći na kraj. Planiraš li posjetiti koju izložbicu?

P.S.: Baš sam ja htjela neki takav topic otvoriti, pošto se isto spreman na kupnju (istina, ne tak ubrzo ali za čas će to doći). Zanimalo me kako prepoznati kvalitetno štene(znam da je to umjeće, al možete nam vi uzgajivači, ili bilo tko drugi tko zna, približiti barem malo tu znanost), tj. odabir šteneta, mislim da bi to i Širokom koristilo znati.
-->
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2006, 04:49:49 Mihaela » Evidentirano

široki
Mini user
*

« Odgovor #2 : Svibanj 17, 2005, 07:26:03 »

Hej Mia, hvala na brzinskom odgovoru! icon_biggrin
Plan mi je ovakav što se tiče bliže budućnosti: Otić pogledat štence sa nekih 5/6 tjedana, rezervirati si jednoga, uzet ga sa cca 8 tjedana (početkom 8. mjeseca), provest mjesec dana isključivo se baveći njime, početkom 9. mjeseca počet pohađati KOSSP, te počet polako ići na izložbice. Znači, mislim se ozbliljno pozabaviti malim čudom!  icon_smile
-->
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2006, 04:50:20 Mihaela » Evidentirano
Mia007
Maxi user

Dante & 9 krugova pakla

« Odgovor #3 : Svibanj 17, 2005, 07:36:14 »

Baš mi je drago. Vidim da imaš volje, još si kupi neku literaturu pa malo prouči dok čekaš na malca, a pošto si student mislim da ti to ne bi trebalo teško pasti. Nadam se da ćeš se uključiti u ovu našu sekciju i prezentirati nam momka kad stigne u tvoj dom (a ne samo postaviti jedno pitanje i otići, jer je bilo dosta takvih slučajeva), a možda se za par mjeseci i sretnemo na izložbama. Znaš da je 5.06. Glavna uzgojna izložba u Vrbovcu, pa dođi pogledat ak imaš vremena pa se možda već sad sretnemo, bit će nas ovčaraša tamo dosta, pa te i tamo možemo nafilati savjetima.   icon_wink
-->
Evidentirano

ninaa
Our special friend

--> Mozzila <--

« Odgovor #4 : Svibanj 17, 2005, 08:38:19 »

welcome Široki  icon_smile u sekciji njo ,baš mi je drago da ste na kraju odlučili ići u nabavku njo-a
Citat: široki
ne uzimam štene ako joj mama ima kukove HD C. Imate vi kakve komentare?
Opet prvo ,to je točno,ali ne mora značiti icon_wink
Evo dokaza Encova ženka Fina of Justament ima HD-B ,a što je najčudnije moj je HD-C prije 4 god.onda kasnije smo ponovo dali na snimanje HD za Koerung i nalaz mu je HD-B  icon_cool a njegove kčerke imaju HD-A,pa se pitaj kako ,nikad se ne zna,jedino možeš uzeti štenca ako su  oba roditelja nalaz kukova HD-A ,ali oba da bi ti bilo sigurnije.
-->
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2006, 04:52:17 Mihaela » Evidentirano

Vise informacija na nasoj web stranici!

Uzgajivacnica Americkih Stafordskih terijera  F.C.I. - 15/06
http://www.crvenamunjakennel.hr/index.htm
Ovcar
User
**

« Odgovor #5 : Svibanj 17, 2005, 10:26:53 »

welcome široki!
O kupnji psa i izboru uzgajivaća je teško govoriti, svatko ima svoje favorite.
Najidealnije bi bilo da promotriš štence na par mjesta i odlučiš razumom, al' to tako često neide jer kad vidiš loptice, ode razum...
Psiće bi trebalo pogledati nekoliko puta, u različito doba dana, a s obzirom da te zanima štene za izložbe, svakako to napomeni i uzgajivaću, neka ti iskusna osoba napravi uži izbor. Svakom uzgajivaću je u cilju ( naravno, odgovornoj i razumnoj osobi ) da mu netko prezentira uzgajivaćnicu pa ti neće preporućiti " loše " štene.
Što se Ramba i Kesha tiće, obojica su krasni psi, Rambo se već i dokazao kao jedan od najboljih parnjaka kod nas, za Kesh-a ima još vremena, mlad je.
Rambo je trenutno bio i moj izbor parnjaka, pa kao što sam neki dan napisao, prije deset dana smo parili našu Runu s njim.
U slučaju da u međuvremenu ne nađeš štene koje te zanima možeš doći i do nas, štenci bi se tebali ošteniti početkom sedmog mjeseca.
Majka je Runa Crveni Mayestoso ( HD A, s obzirom da ti je to dosta bitno ), a njenu fotku možeš vidjeti na www.psi-beauty.com
I moj avatar je Runina glava. icon_wink

U svakom slučaju, želim ti puno sreće i uspjeha sa tvojim budućim ljubimcem. icon_lol
-->
Evidentirano

široki
Mini user
*

« Odgovor #6 : Svibanj 17, 2005, 10:32:04 »

Zauzet je taj Rambo, ha? icon_cool
Iskreno hvala na ponudi, ali preuzimanje psa početkom 9. mjeseca ili kasnije mi je malo prekasno... icon_sad Ali tko zna šta se još sve može desiti, u svakom slučaju imat ću tu opciju otvorenu!  icon_biggrin
-->
Evidentirano
JANA
Moderator
Manager

He Man

« Odgovor #7 : Svibanj 18, 2005, 12:05:15 »

Dobrodošao Široki!

Sve informacije o uzgajačnicama nj.o. imaš u zasebnom topiću, isto kao i malo više o uzgajačima i odabiru šteneta.

Želim ti puno sreće u odabiru i svakako nam se pridruži u našoj sekciji što češće. Naravno očekujemo da nam javiš kada nabaviš svog prvog pasonju icon_biggrin
-->
Evidentirano

Mia007
Maxi user

Dante & 9 krugova pakla

« Odgovor #8 : Svibanj 18, 2005, 09:47:00 »

Vidim da su ti važni kukovi, pa evo jednog primjera. Otac mog Ajaxa ima HD-B, majka HD-C, a Ajax ima HD-A. icon_wink
P.S.: Ona kombinacija u uzg. von Haus Dalibor, Dasty von Haus Dalibor i Zambo von Aspenhaus je isto zamamna. icon_rolleyes

-i stvarno dođi, ak imaš vremena na izložbu u Vrbovec , da vidiš kak to funkcionira. icon_wink
-->
Evidentirano

ninaa
Our special friend

--> Mozzila <--

« Odgovor #9 : Svibanj 18, 2005, 09:05:28 »

evo link ove uzgajivačnice jako poznate i to u blizini .
Ima samo 20 km od Zagreba.

Citat: ninaa
Evo ,imamo web stranicu ,jako poznat uzgajivać i  dugogodišnji kinološki sudac gosp.Srečko Kukić.
UZGAJIVAčNICA NJEMAčKIH OVčARA
CRVENI MAYESTOSO[/color]
CROATIA - 10 361 Sesvetski Kraljevac, Šumska 10, Drenčec
Phone (+ 385 1) 20 46 829, 20 10 243
Fax (+ 385 1) 20 10 244
Mobil (+ 385) 91 57 35 374, 91 52 71 833
Kontakt telefon za inozemstvo: + 49 17 91 459 151
E - mail:  mayestoso@amisa.hr  
WWW - http://www.mayestoso.com
-->
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2006, 05:06:09 Mihaela » Evidentirano

široki
Mini user
*

« Odgovor #10 : Svibanj 18, 2005, 09:08:37 »

Tvoj je Enco isto njihov, jelda?

Znaš li možda očekuju li kakvo leglo ubrzo, na stranici mi baš i nisu nešto pojasnili imaju li šta na prodaju...
-->
Evidentirano
ninaa
Our special friend

--> Mozzila <--

« Odgovor #11 : Svibanj 18, 2005, 09:12:56 »

Da ja sam ga kupila baš kod njega.
Baš prošlu sedmicu sam bila kod njega i rekao mi je da uskoro će jedna kuja okotiti samo ne znam kada,ima ti on dosta kuje  ,možeš ga zvati i ići pogledati slobodno.
Ionako idem opet kod njega evo ovu nedjelju  icon_biggrin
Da na stranici mu je nešto staro,nešto je novo,valjda je zaboravio postaviti icon_biggrin .Kad ne stigne još na net.
-->
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2006, 05:06:36 Mihaela » Evidentirano

široki
Mini user
*

« Odgovor #12 : Svibanj 18, 2005, 09:16:37 »

Evo upravo sam ih zvao (nadam se da nisam nepristojan što ovako kasno zovem icon_redface ) i rekao mi je slijedeće:

Ima jedno štene sada na prodaju staro 2,5 mjeseca, ali to me ne zanima...
A danas mu se baš okotila kuja SUPER SIMPA CRVENI MAYESTOSO, a parnjak je ZAMBO VOM ASPENHAUS, štenad je 5/1 u korist jačeg spola icon_cool . Zvuči mi vrrrrrlo primamljivo, rekao je gdin da nazovem za nekih 10tak dana pa bi se mogli dogovoriti da dođem pogledat štence, rezervacija i slično...
Šta vi mislite? icon_rolleyes
-->
Evidentirano
ninaa
Our special friend

--> Mozzila <--

« Odgovor #13 : Svibanj 18, 2005, 09:26:07 »

Pa dobra su linija ,poznati su mi njegovi psi  icon_biggrin
Ono što ti je rekao da dođeš za 10 dana jer moraju se cijepiti da ne pokupe neku bolest koji posjetitelji dolaze .
-->
Evidentirano

Alisa
User
**

« Odgovor #14 : Svibanj 18, 2005, 09:27:53 »

Jasno ti je, nadam se, da kad vidis stence malih nijemaca, kuci ne bus otisel praznih ruku. To je nesto neodoljivo. icon_smile
-->
Evidentirano

Alisa
 Str: [1] 2 3 ... 5 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu