Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 18, 2018, 12:09:56
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI I - Ovčarski i govedarski psi (osim Švicarskih govedarskih pasa)
| |-+  Sekcija njemačkih ovčara (Moderatori: Frenchi, JANA)
| | |-+  Odabir i kupnja šteneta
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 3 4 [5] Dolje Ispis
Autor Tema: Odabir i kupnja šteneta  (Posjeta: 27917 )
chipsy
Mini user
*

« Odgovor #60 : Prosinac 27, 2009, 08:47:19 »

ma naravno elif bez ljutnje ovdje svi samo iznosimo svoja mišljenja
-->
Evidentirano
borra
Maxi user

« Odgovor #61 : Prosinac 27, 2009, 11:56:32 »

Mislim da se ovdje zaboravilo na par bitnih detalja.
prvo i osnovno kupac treba uzgajivaču reći kakvo štene želi. Najčešći scenarij jest da ljudi dođu kupiti psa, a n e znaj u stvar što želeili da lažu uzgajivaču ( priča 100 puta prožvakana - ljudi kažu da kupuju ljubimca samo zato da bi jeftinije prošli ) icon_rolleyes
Svaki normalan i odgovoran uzgajivač će prodati vrhunsko štene no pod određenim uvjetima - ako naiđe ozbiljan kupac koji ima ozbiljne namjere štene prezentirati, bilo u radu ili na izložbama i, naravno, cijena takvog šteneta će biti znatno viša nego za štene , uvjetno rečeno, slabije kvalitete.
A ako ne namjerava određeno štene prodavati - to će i napomenuti.
Govorim , naravno o poštenim uzgajivačima.

Elif, daj bože da imaš toliko zainteresiranih kupaca pa da možeš birati kome ćeš prodati! lucky
U nj. ovčarima je to gotovo utopija, hrpe štenaca sumnjive kvalitete posvuda, većina " uzgajivača " prodaje štence sa/bez rodovnika - fuj!
Nikog nije briga kakvog je pas podrijetla, pa nj.ovčari više neznaju niti rukav ugristi, no u uzgoj ide sve...a ljude briga, samo da prođu što jeftinije i da imaju vučjaka.... icon_rolleyes
-->
Evidentirano

elif
Our special friend

Spol: Ženski

Ginger, my pride and happiness !

« Odgovor #62 : Prosinac 28, 2009, 09:22:32 »

Mislim da se ovdje zaboravilo na par bitnih detalja.
prvo i osnovno kupac treba uzgajivaču reći kakvo štene želi. Najčešći scenarij jest da ljudi dođu kupiti psa, a n e znaj u stvar što želeili da lažu uzgajivaču ( priča 100 puta prožvakana - ljudi kažu da kupuju ljubimca samo zato da bi jeftinije prošli ) icon_rolleyes
Da to mi je poznato, ja sam odmah trazila ljubimca, ali i psa kojeg cu vodit na izlozbe. Da sam trazila ljubimca samo dobila bi u pol cijene, mozda i manje, ali nekog od onih sta nemaju caporke.

Svaki normalan i odgovoran uzgajivač će prodati vrhunsko štene no pod određenim uvjetima - ako naiđe ozbiljan kupac koji ima ozbiljne namjere štene prezentirati, bilo u radu ili na izložbama i, naravno, cijena takvog šteneta će biti znatno viša nego za štene , uvjetno rečeno, slabije kvalitete.
A ako ne namjerava određeno štene prodavati - to će i napomenuti.
Govorim , naravno o poštenim uzgajivačima.
E da, sa ovim se u potpunosti slazem! Jer gdje bi svaki uzgajivac stigao da iz svakog legla sebi ostavi najbolje stene. Mozda iz neke kombinacije, ali bas is svakog legla...

Elif, daj bože da imaš toliko zainteresiranih kupaca pa da možeš birati kome ćeš prodati! lucky
U nj. ovčarima je to gotovo utopija, hrpe štenaca sumnjive kvalitete posvuda, većina " uzgajivača " prodaje štence sa/bez rodovnika - fuj!

E da, Borra iz tvojih usta u Bozije usi. Kod boserona je to malo specificno, nisu atraktivna pasmina i nisu tako cesti. Ja sam imala slucajeva da mi jednostavno nisu htjeli prodat stene.... zivjela sam u stanu kad sam trazila stene, to nije "dom" za boserona,pa unatoc objasnjenjima da sam upravo u fazi preseljenja u kucu sa velikm dvoristem, bilo je: javite se kad preselite, pa moram doci po njega, niko ga nije htio slat samog avionom, pa onda pisana izjava i obecanje da nece biti kupirano i bla bla bla.. tak da velim i to ovisi od pasmine do pasmine. S tim da sam ja stvarno slala upite na recimo 10 ak najjacih uzgajivacnica. Kod drugih pasmina je to puno, po nekim pitanjima jednostavnije ali ujedno i gore. Sta si i sama navela...
Al ja sam stvarno imala srecu i to napominjem i sa uzgajivacem i odabirom.

Nikog nije briga kakvog je pas podrijetla, pa nj.ovčari više neznaju niti rukav ugristi, no u uzgoj ide sve...a ljude briga, samo da prođu što jeftinije i da imaju vučjaka.... icon_rolleyes

Da, da vidjela sam, nazalost, al  ne samo njemci neg i belgijaneri... svega ima. Ja sam zapravo sretna sta sam izabrala ovu ovcarsku pasminu, jer nije tako " unakazena" sa silnim stancerajem.... mada u zadnje vrijeme i ovdje se svasta desava.  icon_redface icon_twisted
-->
Evidentirano

Str: 1 ... 3 4 [5] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu