Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 10:40:37
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI III - Terijeri
| |-+  Sekcija terijera (Moderator: elf)
| | |-+  Brbljaonica o terijerima
« natrag naprijed »
 Str: 1 [2] 3 4 ... 17 Dolje Ispis
Autor Tema: Brbljaonica o terijerima  (Posjeta: 44042 )
Laa Laa
Maxi user

Bolje BOB nego ROB!

« Odgovor #15 : Prosinac 19, 2005, 12:07:55 »

Najbolje da ipak pričekamo da vidimo što će reći vlasnici...
Mene to oduvijek zanimalo samo nikada nisam nikog pitala.  icon_cool
-->
Evidentirano

Prodajem 1 kg Canivitona forte 30 za 300 kn!
Georgia
Manager

Spol: Ženski

Sula&Alba

« Odgovor #16 : Prosinac 19, 2005, 05:33:28 »

Kao vlasnica dva amstaffa i dosta dobar poznavalac te pasmine mogu reci samo da nemojte brkati niti slucajno agresiju tih pasa prema psima,macama i npr.misevima i prema ljudima.
Mozda neki nepoznavaoci pasmine ne znaju pa cu i ovdje to kratko ponoviti - americki stafordski terijer je jedna od rijetkih pasmina koja je jako dobra prema ljudima. To im pise i u standardu,to je napravila i selekcija otkada se pocelo sa uzgojem te pasmine.
Posto su bili davno koristeni za borbe pasa, radila se ostra selekcija pasa koji su imali bilo kakvu agresiju prema ljudima. Tako da su ljudi mogli uci u ring i izvaditi svog psa bez problema.
Ti psi mogu imati,ali isto tako i ne moraju,izrazenu netrpeljivost prema drugim psima. Ali se u njihovom standardu,tu govorim ISKLJUCIVO O CISTOKRVNIM AMERICKIM STAFORDIMA,ne o raznim mjesancima ili pitovima,ja ovdje govorim samo o pasmini koju imam i dobro poznam - spominje da moraju biti jako veseli i izuzetno dobri prema ljudima.

To ce vam i potvrditi svaki vlasnik staforda na ovom forumu i sire, jer je to i istina.

Agresija prema psima,tj.da se ona moze razviti kod takve pasmine to je istina, i to naravno treba znati kontrolirati. Pa posto je zapocet ovaj topic sa nekim napadima na ljude, ponovo cu reci - to su veliki iznimci i to zna svaki poznavatelj ove pasmine.

Za druge necu i ne mogu govoriti, to neka govore vlasnici drugih terijera.

Nadam se da sam pomogla malo razjasniti o stafordima. icon_wink

Iako smo poceli sa "opasnim pasminama" pisite malo o svojim terijerima, kakvi su prema drugim psima, da li imate u kuci mozda terijera i macu? Za neke znam da imaju papigicu i terijera,ne znam za vecinu ipak.

Da li puno laju? Evo recimo moj primjer:starija i nije neki lajavac, ali bogme mladja... icon_rolleyes Na najmanji zvuk evo nje, svakom loncu poklopac. icon_lol A onda se i starija ukljuci reda radi.
-->
« Zadnja izmjena: Oľujak 07, 2006, 08:22:05 Georgia » Evidentirano
kasja
Maxi user

šefica Zara

« Odgovor #17 : Prosinac 19, 2005, 09:29:59 »

Uh, poznato mi je to lajanje icon_smile Lajanje kroz prozor na čovjeka na biciklu, čovjeka s vrećicom (da ne spominjem čovjeka na biciklu s vrećicom), druge pse, sumnjive zvukove, sumnjive predmete... Ili jednostavno od sreće kad izađemo iz zgrade, neka se zna da smo vani. Bez obzira na to je li poslijepodne ili možda 5 sati ujutro. Doduše, ponekad zna biti zabavno pogađati na što ovaj put laje (npr. na veliki ručnik koji se suši na nečijem balkonu). O tvrdoglavosti radije ne bih. Ionako sam već komentirala da će jedna od nas dvije prije ili kasnije završiti na apaurinima. A najveći užitak joj je tražiti krtice i ostale podzemne životinje po livadi, loviti ih, kopati rupe. Ponekad joj pokažem neku rupu, pa ona sva sretna dojuri, ponjuši i onda me pogleda u stilu "joj, nikakva korist od tebe, pa šta ne vidiš da ovdje nema ništa" i ode.
S obzirom da je moja Zara samo mješanac s terijerom, kakvi su tek pravi, čistokrvni terijeri???
-->
Evidentirano

Tiva
umoran basenji = sretan vlasnik
SunBlade
User
**

Spol: Muški

« Odgovor #18 : Prosinac 19, 2005, 11:19:07 »

Ne mogu vam opisati kolčiko me boli kada na taj nacin pisete o APBT. Stvarno to vise ne mogu slusati. Svi u njima vide samo borce i odmah svakog APBT povezuju sa agresijom, a ne znaju koliko je ta pasmina privrzena ljudima. Svaki istinski poznavaoc pasmine ce vam to potvrditi.
APBT moze biti agresivan prema drugim psima, ali njegov odnos prema ljudima je nesto posebno. Toliko ljubavi ce vam rijetko koji pas pruziti. Ovo govorim iz nekoga nazovimo iskustva, posto mi APBT nije jedina pasmina koju sam imao. Niti jedan pas mi do sada nije pokazao toliko ljubavi i privrzenosti kao sto je to pokazao pit. Imao sam puno kontakata i sa borenim psima i svaki do jednoga su bili predivni prema ljudima. Vidio sam vrhunskog borca koji se uvijek vani u parku igrao sa drugim psima i nikada nije napao vani drugoga psa, ali kada je vidio ring znao je sta mu je posao. Ne, ne podrzavam borbe ako ste to pomislili i svoga psa nikada ne bi dao borit, ali samo vam hocu reci kako mnogi ljudi zive u velikoj zabludi sto se tice pitova. APBT moze biti  agresivan prema drugim psima, ali pravi pit NIKADA nece napasti covjeka i NIKADA nece drugoga psa napasti prvi....NIKADA! Stvarno vise ne mogu slusati tolike predrasude. Zasto u novinama ne pise kada NJO ugrize nekoga...ili labrador...ili....ma bilo koji drugi pas!? Naravno da ne pise kada to nije "atraktivno"! Zar nije tako? No, kada neki "pit" nekoga ugrize onda je to prava senzacija , zar ne!? Najcesece ni nije u pitanju pit, vec neki mjesanac izmedu tko zna cega. I dosta mi je sto ljudi pustaju sve one svoje pse da trce okolo, a kada netko sa pitom naide najradije bi svi da ga vodi na uzici dugackoj par cm. Ne daj Boze da ga pustis da se igra sa drugim psima. Jedan prijatelj ima rota i sece se sa njim i napadne ga neki  dalmatiner i sta sada!? Ovaj je pusten, a on mora bjezat sa svojim rotom! Ili ovo....prijatelj hoda sa pitom i napadne mu psa pusteni sarplaninac! I sta sada!? Zasto nije bilo u novinama kada je moga brata koji ima 7 god. ugrizao neki mjesanac!? No, sta da je bila rijec o pitu!? Garantiram vam da bi bilo sigurno u novinama! Ma joj, rekao bih sada toliko toga...ma uf...
Vjerujem da bi se te predrasude mogle promjenit i nadam se da cu jednoga dana moci mirno prosetati gradom bez da me ljudi izbjegavaju i da necu morati slusati razne zle komentare. Ma joj...radi pojedinaca je cijela pasmina dosla na zao glas.  icon_evil  Bilo bi zanimljivo provesti istrazivanje o tome koji psi imaju najvise zabiljezenih napada na ljude i na kojem bi mjestu bili APBT-i.
I definitivno sam za osnivanje neke udruge ili necega da se izborimo za svoja prava i prava nasih ljubimaca. Da ljudi napokon shvate da to nisu ubojice, vec upravo suprotno.
Sta vlasnici svih tih divnih i mirnih labija, retrivera i ostalih "obiteljskih" pasa rekli da vide ovu sliku.

Ma ne bi njihovi divni psi nikada tako nesto napravili, zar ne?
Da ne bi bilo zabune, volim sve pse samo ne volim kada ljudi toliko osuduju neke pasmine....bez razloga.
Nadam se da nisam ovim postom nikoga uvrijedio jer mi to nije bila namjera.
Ispricavam se vlasnicima labija i ostalih pasa koje sam naveo kao primjer, ali tih sam se prvo sjetio.
Evo i jedne  o pitovima od kuda sam uzeo ovu slikicu.

http://www.workingpitbull.com/aboutpits.htm

P.S.

Ispricavam se na duzini posta i jer sam skakao sa teme na temu, ali toliko toga bih rekao da sam se malo "pogubio".
 icon_wink
I kao sto bi Croralus rekao: "Pozdrav svim pitoljubcima".  icon_wink
No ja ovdje dodajem i pozdrav svim istinskim ljubiteljima pasa.  xyxthumbs
-->
Evidentirano

"Limits exist only in people's minds"

Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #19 : Prosinac 20, 2005, 12:02:26 »

Sunblade, uvijek se govorilo da je komunikacija nacin razbijanja predrasuda. Mi smo glasnogovornici nasih pasa,jer kad bolje pogledamo,psi u biti nemaju prava i obveze kao ljudi u ovom drustvu,zato smo mi tu. icon_wink Samo se nemoj zivcirati kad ti netko u setnji nesto kaze,znam da nije neka utjeha,ali vidjela sam ja da cak i bakicama sa pudlicama ljudi prigovaraju. Znam da je nama mozda vise,ali covjek se navikne jer je to jedini nacin da krenes dalje.
U doba(puno prije)dok je i mene to jako smetalo Sula je osjetila moju vibru itekako.Nije bila nikad opustena,bas je osjetila da sam ja nervozna.Sad(osim kad pucaju petarde)secemo veseli i zivahni jer sam ja neopterecena i vesela. A tko zeli pricati za nama,neka prica.

Kasja ovo sa kopanjem rupa mi je presmijesno. Moje su mami na moru potpuno unistile vrt. Pa se mama opametila i premjestila sve bolje biljke negdje drugdje,zna da nema pomoci. icon_lol Jedino cemo uskoro dobro ograditi vrt da mogu biti normalno pustene jer ima jako,jako puno maca na moru,cak tata ima jednu svoju.Pa da ih ne moram sve skupa loviti po otoku. icon_wink
-->
Evidentirano
serial
Mini user
*

« Odgovor #20 : Prosinac 20, 2005, 12:27:01 »

Evo malo fotkica... pošto ja imam bulove i am.staffa mogu govoriti za oboje...bitan je samo odgoj i vrijeme posvećeno psu... pa se sve može postići...
http://img304.imageshack.us/img304/9274/1121208img6hr.jpg

http://img446.imageshack.us/img446/7770/picture1762kd.jpg
-->
Evidentirano

Bullterriers rules!
Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #21 : Prosinac 20, 2005, 12:47:48 »

Koja dobra fotka njuskica o njuskicu sa malom macom.Predivno. ach-nee
-->
Evidentirano
max
Administrator
Manager

« Odgovor #22 : Prosinac 20, 2005, 12:53:11 »

Ajmeee,fotka sa bulijem i macom je presavršena icon_cool  love
-->
Evidentirano

"Dogs are not our whole lives, but they make our lives whole!"
dogylover
Our special friend

« Odgovor #23 : Prosinac 20, 2005, 01:10:37 »

Sve je stvar vlasnika i odgoja. U kvartu u kojem ja živim ima jedna pudlica koja stalno grize ljude i druge pse bez razloga, ali nije kriv jadan pas već neodgovorni vlasnici. Žao mi je što "opasni" terieri često dospiju u pogrešne ruke pa imaju strašan život, pun agresivnosti, no srećom ima ljudi kao što ste vi koji imaju ovu pasminu radi ljubavi i prijateljstva, a ne kao neki radi love.
-->
Evidentirano
Laa Laa
Maxi user

Bolje BOB nego ROB!

« Odgovor #24 : Prosinac 20, 2005, 08:46:10 »

Citat: Georgia
Kao vlasnica dva amstaffa i dosta dobar poznavalac te pasmine mogu reci samo da nemojte brkati niti slucajno agresiju tih pasa prema psima,macama i npr.misevima i prema ljudima.

Ok, to smo razjasnili, govorimo o dvije stvari.
E, sad, usredotočimo se onda na...

Ti psi mogu imati,ali isto tako i ne moraju,izrazenu netrpeljivost prema drugim psima.
Agresija prema psima,tj.da se ona moze razviti kod takve pasmine to je istina, i to naravno treba znati kontrolirati.

Georgia, koju to kvalitetu imaju am. staffovi kad si ti zbog njih spremna konstantno kontrolirati njihovu agresiju?
Mislim, budimo realni, životinja je životinja i nikada ne možeš biti siguran kako će reagirati. Prema tome, što to tebi toliko daju tvoji psi da te ne smeta što se ostali vlasnici pasa naježe čim ih vide? I što si svjesna činjenice da ukoliko dođe do nekakvog incidenta, da je tvoj pas toliko snažan i da mu se može pojaviti nagon da drugog psa ubije.

Dakle, ponavljam svoje razmišljanje koje samo potvrđuje Georgini postovi...

Citat: Laa Laa

Ja ne mogu nikako shvatiti kako netko doma može imati bilo što što u jednom trenutku, iz čistog mira može ugroziti tuđi život. Jednostavno to ne razumijem. I koliko god da je pas "impozantan", "lijep" itd. meni je i sama pomisao da posjedujem nešto takvo strana.

I pitanje na koje bi zaista voljela čuti odgovor:

Citat: Laa Laa

Koja je želja za imanjem takvog psa? Eksterijer? Ljepota karaktera?
Zbilja bih voljela da mi to netko objasni.

Zar nitko, osim Sunbladea, nije shvatio što me zanima. ??? On je lijepo objasnio da ga kod APBT-a privlači privrženost prema čovjeku i to mogu prihvatiti kao argument, jer vjerujem da je iznimna. No, što je s vama ostalima?
Nemojte mi sada reći da je i kod vasto razlog...
-->
Evidentirano

serial
Mini user
*

« Odgovor #25 : Prosinac 20, 2005, 10:29:44 »

Teško je objasniti šta nas privlači stafordima,bulovima ili pitovima...svatko od nas ima nešto šta mu se najviše sviđa kod neke pasmine, meni osobno kod bulova je njihova narav, njihov temperament, izgled... ma šta ja ljudi pričam...sviđa mi se sve kod njih icon_smile , to što se netko  "ježi" kad vidi pripadnika bull pasmine to je meni najmanji problem...i ja se ježim kad vidim neodgojenog i agresivnog psa... bez obzira na veličinu ili izgled... ne znači da bi sada odmah trebali prestati uzgajati pse...
-->
Evidentirano

Bullterriers rules!
Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #26 : Prosinac 20, 2005, 11:01:20 »

Ne razumijem pitanje da koja je moja zelja za imanjem takvog psa? To pitanje se moze postaviti svakom vlasniku bas svakog psa na svijetu. Koja je tvoja zelja za imanjem bas psa kojeg ti imas,koja je zelja nekoga tko ima labradora,njemackog lovnog terijera,americkog stafordskog terijera?
Ja ne dijelim pse na dobre i lose i u tome je moj odgovor. Jako puno vrsta pasa ima i svatko si bira sto mu je lijepo-njegov karakter,vanjski izgled,lijepe oci,to sto mu je dao pusicu kad ga je prvi put ugledao...Toliko toga ima.
Ja volim ovu pasmnu isto kao sto npr.netko sa foruma voli svog biglica,svog jazavcara,svog dogo argentino...
Na pitanje koju kvalitetu imaju da sam ja spremna kontrolirati stalno njihovu agresiju - na to cu ti odgovoriti da moji psi nisu agresivni i da agresivnost se moze naci u nekom mjesancu,amstaffu,malom pincu ili pak njemackom ovcaru. Agresivnost ne ovisi o pasmini, isto kao sto nisu kriminalci samo crnci,kako se nekad njima pripisivalo.

Ja jesam rekla da je moguce da ispolje agresiju prema psima, ali i da se to ne mora desiti - ponavljam, isto kao sto se to moze desiti nekoj drugoj pasmini. Npr. moju stariju stafordicu je napala prvo mjesanka border collija i par dana nakon je imala grozan susret sa agresivnom zlatnom retrivericom. Sula je bila bacena na ledja i u soku dok ju je goldenica htjela gristi. Taj put mi je bilo drago sto mi je pesica na lajni samo zbog njenog dobra jer je vlasnik goldenice uzivao i nije imao namjeru smiriti svog psa. Ja sam morala sa svojom na lajni se derati na njegovu pesicu i bjezati.

I jos jedan odgovor, napisala si da ne mozes zamisliti imati doma nesto sto moze nekome ugroziti zivot. Da li si mislila pseci ili ljudski? Vec ponovljeno sto puta - rijetko ce netko biti dobar sa ljudima i nemati agresiju prema ljudima kao jedan staford. To sto ljudi u to ne vjeruju jer zele i dalje vjerovati pricama, predrasudama, oni znaju najbolje a u biti ne zele cuti istinu, na to sam se naviknula, i necu niti u ovom topicu objasnjavati dalje. Mislim da sam sve ovim putem pojasnila sto se tice pasmine koju ja imam.

A posto sam moderator, molila bih da ako netko bas ima zelju jako raspravljati bas o amstaffu ili posebno o pitu, postoje bas topici odvojeni za te dvije pasmine. Ovaj topic je zamisljen kao pricaonica o svim nasim terijerima, pa da imaju sansu i ljudi koji nemaju samo ove dvije pasmine.
-->
Evidentirano
Laa Laa
Maxi user

Bolje BOB nego ROB!

« Odgovor #27 : Prosinac 20, 2005, 11:04:06 »

Koja je tvoja zelja za imanjem bas psa kojeg ti imas,

To što je malen, a mogu s njim trčati, planinariti i puno se šetati.
Praktičan mi je za transport, vesele je naravi, asviša mi se i njegov eksterijer.
-->
Evidentirano

Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #28 : Prosinac 20, 2005, 11:08:57 »

Posto sam moderator ne zelim ulaziti u daljnje rasprave jer mislim da sam jako dobro obrazlozila sve sto imam. Takodjer, imas topic o moje dvije cure, pa mozes i tamo pogledati ako te sto zanima.

Dalje ostavljam slobodan prostor da pricamo u o nasim terijerima,njihovim dogodovstinama dobrim i losim...
-->
Evidentirano
Pegi i Pia
Our special friend

Mikula i Zeko su se :usr***, ma jesu jesu

« Odgovor #29 : Prosinac 20, 2005, 11:25:49 »

Evo ja bi se ovde samo malo umišala...
Laa Laa, mislim da je bezveze postavljat takva pitanja jer sto ljudi sto cudi... Svi smo razliciti i svak ima pravo na svoje...
Isto tako bi ja sad mogla postavit pitanje: Zato ljudi imaju cistokrvne pse pored toliko prilipih i manje lipih, cak i gadnih al opet slatkih u svojoj ružnoći , "đukela" po ulicama i šinterajima??? Meni je to neshvatljivo....
Pa ipak nikoga to ne pitam jer mislim da svak ima pravo na svoje koliko god meni to bilo neshvatljivo,i od rijetkih trazim objašnjenje za to...
Toliko od mene icon_wink
-->
Evidentirano

Red dumm naughty
 Str: 1 [2] 3 4 ... 17 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu