Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Listopad 22, 2017, 10:03:39
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Psi naši najdraži:
| |-+  Osnove uzgoja (Moderatori: JANA, Rijeka)
| | |-+  DNA analiza
« natrag naprijed »
 Str: 1 2 3 [4] Dolje Ispis
Autor Tema: DNA analiza  (Posjeta: 24967 )
Doajen
User
**

Spol: Muški

Lion, Lion...

« Odgovor #45 : Listopad 12, 2009, 04:22:07 »

Jaaaakooo zanimljivo...
Može li me netko prosvijetliti?
Koliko znam, nikada niti jednome hrvatskom ovèaru nije raðena DNA analiza, što znaèi da nigdje ne postoji baza podataka o stupnju srodstva jedinki u pedigriranoj populaciji. Rodovnice kao izvor informacija  klo  o èemu je HKS višekratno obavješæivan no svi se prave elefant. Tako da sam ziher da se ni sa ovim špringerom Maxom neæe ništa desiti punch osim u sluèaju da se vlasnik parnjaka baš opako zamjerio "nekome gore".
Sada me zaniima koliko bi stvaranje neke makar osnovne baze od npr. stotinjak jedinki bilo obiman posao i može li se možda naæi nekakva šema sponzorstva Ministarstva poljoprivrede ili tak nekaj?
Nema šanse da budu ljudi plaæali 50-100 eura kad toliko ne mogu dobiti za štene icon_redface
-->
Evidentirano

ALL THOSE WHO BELIVE IN PSYCHOKINESIS, RAISE MY HAND...
Buco
Super user
**

Spol: Muški

OKO MOJE GARAVO

« Odgovor #46 : Listopad 19, 2009, 04:52:52 »

Mislim da je radjena DNA hrvatskim ovèarima ali to nije za javnost, barem su meni tako priopæili neki izvori. Tako da sam i ja ostao prikraæen za te info

Vjerujem da æe se to promjeniti uskoro
-->
Evidentirano

mawlch
Mini user
*

« Odgovor #47 : Sijeanj 02, 2010, 05:12:25 »

Jaaaakooo zanimljivo...
Može li me netko prosvijetliti?
Koliko znam, nikada niti jednome hrvatskom ovèaru nije raðena DNA analiza...

DNA testovi postoje za puno stvari. Od profila, do nekih nasljednih karakteristika (poput boje) ili bolesti (npr. CEA koji radim svojim borderima).
Tesko da bi imalo smisla raditi DNA profil za hrvartice kad je HUR tako i tako otvoren, no za neke druge stvari o kojima rasporavljamo u jednoj drugoj temi... zasto ne.
-->
Evidentirano
Aki i Lady
User
**

Spol: Ženski

« Odgovor #48 : Sijeanj 03, 2010, 10:25:21 »

Super, odusevljena sam sto analize mogu da uradim u komsiluku, e sad mene zanima da li neka od ove dve klinike radi sledece DNA testove:

1. RD/OSD tj inherited retinal dysplasia ( karakteristicna bolest kod labradora i samojeda)
2. XL-PRA tj  X-linked form of progressive retnal  atrophy (karakteristicna bolest kod haskija i samojeda)

-->
Evidentirano

Pozdrav Sladja

MISS MARY
Maxi user

Do what you can,with what you have, where you are!

« Odgovor #49 : Sijeanj 26, 2010, 10:53:41 »

Za sve one koji  nisu vidjeli, kompletan cjenik za DNK testove za pse :

http://www.moderna-dijagnostika.hr/hrv/aktualne_teme/prikaz.asp?id=169

-->
« Zadnja izmjena: Sijeanj 26, 2010, 09:09:12 surefire » Evidentirano

The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.  ~Jimmy Johnson
Sancho
Maxi user

Konaèno apdejtali sajt :)!

« Odgovor #50 : Sijeanj 27, 2010, 09:05:01 »

Ja sam obavila DNK profiliranje svojih pasa u "Modernoj Dijagnostici" i mogu reæi sve najbolje za osoblje klinike, kvalitetu komunikacije te brzinu dobivanja profila. Svjetski, tj i bolje od toga jer sam radila dosta testova - što krvnih, što genetskih  u više europskih labosa i mogu reæi da  je MD najbolja klinika sa kojom sam suraðivala!  clap
-->
Evidentirano

Julija Leljak
New user
*

« Odgovor #51 : Veljaa 24, 2010, 11:16:05 »

Draga Sancho, drago mi je što si zadovoljna uslugom Moderna dijagnostike, ali moram ti reæi da je taj laboratorij samo posrednik izmeðu tebe i tih "europskih laboratorija" koje spominješ kao lošije. Moderna dijagnostika oglašava njihove testove kao svoje, a sve uzorke na analizu šalju van Hrvatske, jednako kao što si ti to sama do sada radila. Sama odluèi da li ti se isplati preplaæivati takvo nešto. 
-->
Evidentirano
NIVES
Maxi user

INYABU

« Odgovor #52 : Veljaa 24, 2010, 12:14:09 »

Julija,
Moderna Dijagnostika svakom svom klijentu toèno kaže gdje šalje njegov uzorak i iz èijeg æe laboratorija dobiti svoje nalaze.
-->
Evidentirano

Mirjana_Darsa
Our special friend

Darsa's Shades O'Blue

« Odgovor #53 : Veljaa 24, 2010, 12:55:20 »

Julija,
Moderna Dijagnostika svakom svom klijentu toèno kaže gdje šalje njegov uzorak i iz èijeg æe laboratorija dobiti svoje nalaze.

Potpisujem lucky
I ja sam radila DNK profil kod njih, zadovoljna sam brzinom pretrage i ljubaznošæu osoblja  lucky
-->
Evidentirano

daila
Super user
**

« Odgovor #54 : Veljaa 24, 2010, 08:04:15 »

Draga Sancho, drago mi je što si zadovoljna uslugom Moderna dijagnostike, ali moram ti reæi da je taj laboratorij samo posrednik izmeðu tebe i tih "europskih laboratorija" koje spominješ kao lošije. Moderna dijagnostika oglašava njihove testove kao svoje, a sve uzorke na analizu šalju van Hrvatske, jednako kao što si ti to sama do sada radila. Sama odluèi da li ti se isplati preplaæivati takvo nešto. 

Potpisujem !!!
-->
Evidentirano

www.fiumanas.com
Win with humility, lose without malice, judge without fears & favours !
Sancho
Maxi user

Konaèno apdejtali sajt :)!

« Odgovor #55 : Veljaa 24, 2010, 08:39:27 »

Neznam ja o èemu vi prièate, ali profiliranje je bilo više nego povoljno - 200-tinjak kuna po psu nema nigdje! Ono što meni treba - vWD ionako ne rade, ali reæu æu da svi DERU i to nenormalno jer je taman tamo oko uvoðenja eura umjesto marke  icon_cry taj isti test koštao cijelih 50 maraka a sada 100-130 euriæa s tim da neki traže iskljuèivo krv tj serum pa nadodjte troškove vaðenja krvi i slanja iz Ilirske Bistrice expres preporuèeno pa æe cifra biti da te zaboli glava!
Osim toga, naprimjer slavni Laboklin se niti nakon dva upita nije udostojio poslati mi èetkice za uzorkovanje a nikada nisam dobila napsimeni certifikat nego e-mail o vWD rezultatu  icon_evil  pa mislim da moja tvrdnja o poslovnosti "ovih" i "nekih drugih" itekako stoji.
-->
Evidentirano

Ivanaaa
New user
*

« Odgovor #56 : Travanj 05, 2016, 03:09:34 »

DNA testove rade i u Zagrebu, u svakom sluèaju je jeftinije i brže nego slati van (http://www.animalabs.com/hr/)
-->
Evidentirano
 Str: 1 2 3 [4] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglaavanje na forumu