Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Listopad 17, 2017, 03:02:16
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Psi naši najdraži:
| |-+  Kako ih njegujemo, vježbamo i držimo? (Moderatori: surefire, max, Rijeka)
| | |-+  Snijeg - kako štitimo ljubimce od zime?
« natrag naprijed »
 Str: 1 2 [3] Dolje Ispis
Autor Tema: Snijeg - kako štitimo ljubimce od zime?  (Posjeta: 20450 )
peraklo
User
**

Spol: Muški

« Odgovor #30 : Oujak 01, 2010, 05:38:46 »

Moj pas sebi sam sredi dekicu koja ga stiti od hladnoce...

tu je bilo pred noc negdje cca -14 stupnjeva.
-->
Evidentirano

slobodan***
New user
*

« Odgovor #31 : Prosinac 16, 2010, 10:53:40 »

Sta sa malim psima koi zive u boksu ?  boks mi je 3x3 od betona plus unutra ima kucicu sa starim dzemerima jastukom...?inace imam pit bulla 3mj...
-->
Evidentirano
Andrej
Super user
**

« Odgovor #32 : Prosinac 16, 2010, 05:57:50 »

Prvo izbaci te džempere i ubaci sijeno ili slamu, a zatim stavi neku deblju tkaninu na vrata od kuæice. Provjeri i da na kuæici nema rupa.
PS. nemoj štedjeti na sijenu ili slami
-->
Evidentirano
Anyta
Mini user
*

Felix 28.01.2010.

« Odgovor #33 : Sijeanj 04, 2011, 08:20:28 »

sjeno je super, felix ga ima brdo i prihvatio ga je na prvu, a kad mu je dosadno ima po cemu "kopati"  icon_lol
-->
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2011, 08:29:44 max » Evidentirano

Anyta
Mini user
*

Felix 28.01.2010.

« Odgovor #34 : Sijeanj 04, 2011, 08:23:45 »

imam psa tornjaka ,koi nema problema sa zimom cak sto vise voli da se izlezava na snijegu jeri ima jaku poddlaku.tornjacima to ne smeta ili im vrucina itekako smeta.pozdrav

Ni rotwilerima, ja sam se cijelo ljeto bojala kako èemo po zimi, a imam feeling što ima više snijega njemu zabavnije.....

psima koji imaju podlaku nije zima na snijegu.......
-->
Evidentirano

Andrej
Super user
**

« Odgovor #35 : Sijeanj 05, 2011, 02:33:14 »

Nije zima nikakav problem ako je smještaj gdje pas spava adekvatan, ja imam maðarsku vižlu ( kratkodlaku ) i dogo argentino i oboje su vani bez ikakvih problema....izolirane kuæice natrpane sijenom i slamom i debelo platno na vratima
-->
Evidentirano
dinko dugec
New user
*

« Odgovor #36 : Sijeanj 26, 2011, 12:43:31 »

Ima medjutim nesto vazno u temperaturi za pse poput dobermana, bez poddlake, naime temperatura pri kojoj spavaju trebli bi biti iznad 10 stupnjeva, kako energija koju unose hranom ne bi odlazila na snadbijevnja tijela energijom nego na potreban razvoj.
A o mladim psima u krucijalnim fazama razvoja, 4-8 mjeseca, moze biti presudna.edavno sam bio u uzgajivacnici dobermana, u Novom Sadu, gdje svi psi imaju podno grijanje, a ljeti ih hlade klima uredjajima, radi nesmetane prehrane i odmora nakon treninga... to su vec neki visoki stupnji profesionalizma u uzgoju koje mi u hrvatskoj tek trbamo dosegnuti!!
-->
Evidentirano
Andrej
Super user
**

« Odgovor #37 : Sijeanj 26, 2011, 07:49:09 »

Nemoj misliti da takve uzgajivaènice postoje samo u nekim drugim državama..ima toga i kod nas.
-->
Evidentirano
lorijena
Mini user
*

Spol: Ženski

« Odgovor #38 : Prosinac 08, 2011, 06:02:50 »

Evo kod nas je pao snijeg i jako je hladno, ali morala sam Meda malo izvesti vani, tacno mu je dosadno u kuci... I moram priznati da se jako fino snasao... Ness sam se razmisljala da mu uzimam kakav dzempercic i cipelice, ali msm da je bolje da se ovako navikne malo, jer u januaru idemo sjevernije... icon_smile
-->
Evidentirano
jole-pas
New user
*

« Odgovor #39 : Veljaa 04, 2012, 07:54:51 »

možda se bezveze brinem.

Imam dugodlakog psa i obožava biti na snijegu, ali kada se vratimo doma noge i prsa su mu puna leda u dlaci.
Normalno da mu skinem led i zamotam ga u deku. ali me zanima dali mu se može javiti kakvi problemi....
-->
Evidentirano
Pepper
New user
*

Dea (Alaskan Malamute) and Neo (Cocker Spaniel)

« Odgovor #40 : Veljaa 04, 2012, 08:23:59 »

Koliko ja znam, ukoliko se poduzmu neke mjere, ne može mu štetiti. Ja imam malamuta, i Dea je stvorena za ovaj snijeg, ima dugu dlaku i uvijek joj se zalijepi snijeg i grudvice. Prije svakog islaska namažem joj šape vazelinom ili maslinovim uljem, a kad doðemo kuæi i kad se osuši opet uzmem malo vate i maslinovog ulja i namažem. Do sada nismo nikad imali problema, jer i kad smo vani a njoj smeta ona sama sebi zubima skine grudvice i nastavi s trèanjem. So koju pospu po snijegu da se ne kliže je puno opasnija, ako hodate po snijegu na kojem ima soli, obavezno mu operi šape kad doðete kuæi i onda namaži. icon_biggrin
-->
Evidentirano

jole-pas
New user
*

« Odgovor #41 : Veljaa 04, 2012, 08:38:00 »

nisu bacali sol ode, tako da s tim nemam problema. hvala ti  na odgovoru
-->
Evidentirano
Nerci
New user
*

« Odgovor #42 : Rujan 16, 2012, 03:05:44 »

Nera ne voli snijeg baš previše, a niti ne možemo u šetnju jer "princezica" neæe iæi bez dekice,tako da kad idemo van  5 min. je  na snijegu, poslije poène drhtati i trk nutra icon_razz Ako idemo u šetnju moram uzeti dekicu zbog toga jer joj se šapice smrznu pa je poslije moram zamotati u dekicu i nositi icon_razz  Asu snijeg nije ništa posebno, a u podrumu smo mu napravili sobu koja ima krevetiæ, dekicu i grijanje, pa ako hoæe u kuæu, a ne može, ide u podrum i tamo pajki icon_smile Sara obožava snijeg pa je poslije jedva natjeram da ide u kuæu icon_razz
-->
Evidentirano

fico20doAsa
New user
*

« Odgovor #43 : Veljaa 14, 2017, 08:30:08 »

Moja je Lena tibetanski terijer, pa joj je snijeg i zima zapravo genetski prirodno okruzenje. Ono sto nitko nije spomenuo... Za suncanih dana na snijegu ne treba previse setati sa psom. Razlog nije hladnoca, nego bljestavilo i svjetlina koja moze smetati ocima. (ljudi ce na skijanju koristiti suncane naocale)
-->
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglaavanje na forumu