Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 19, 2014, 12:00:40
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: Uživajte u boravku na našem forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i vašim ljubimcima suživot bio lakši i ugodniji. Posebnu pažnju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak u kojem na vaša pitanja odgovara Tamara Ferari Miškulin - Veterinarska ambulanta Kućni ljubimci te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od švercera ili na farmama pasa.
O načinu na koji forum funkcionira možete više naučiti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pažljivo pročitate pravila foruma  te se ponašate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najveći i najedukativniji forum o kućnim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Mali oglasi
| |-+  Mali oglasi (Moderator: Krešo)
| | |-+  Ne kupovati pse kod švercera, kućnih štancera ili na farmama pasa
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 ... 112 Dolje Ispis
Autor Tema: Ne kupovati pse kod švercera, kućnih štancera ili na farmama pasa  (Posjeta: 374712 )
surefire
Administrator
Manager

Spol: Ženski

Istina iznad svega

« : Studeni 11, 2003, 05:36:46 »

Mislim da ovdje možemo nastaviti priču i prozivati sve neodgovorne uzgajivače i vlasnike.

mateja piše:
Citat:
ako ih misliš kao male predstavljati budućim vlasnicima kao kokere to ti nije u redu tako je jedan čovjek u mom gradu prodavao chow-e za 1000 kn bez rodovnice a kuja se nije parila s chow-om nego nekim koji je naletio da bi sad ti štensi kada imaju već7 mj izgledali ni malo kao chow a kao bebe od mj su bili kao pravi pa sad si zamisli šta je novi vlasnik očekivao i platio aa šta je dobio

Zamisli, mateja, i ja sam na njega naletjela dok sam tražila štene za sebe. Našla sam oglas da tip poklanja chow chowa zbog nemogućnosti prodaje i javila se, no uspjela sam ga dobiti tek nakon par dana, tada mi je rekao da ih ipak ne poklanja nego prodaje za tisuću i pol kuna. Tvrdio je da je ostao samo još jedan muški štenac i zamolila sam da mi pošalje sliku. Ono što je na slici došlo sasvim sigurno nije sličilo na chow chowa: posve kratkodlako štene, duge njuške nalik ovčaru. Sigurna sam da je to taj isti tip, neću mu sad spominjati ime...

Od njega sam dobila slike ženke, koja izgleda ofucano zato što je izgubila svu dlaku nakon koćenje, i štenca koji donekle izgleda kao kratkodlaki chow, ali jednostavno je nemoguće da cijelo leglo bude takvo i pogotovo od dugodlakih roditelja koji sasvim sigurno nemaju niti jednog kratklodakog chowa u precima. Dakle, ovo je križanac.

-->
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2006, 01:27:14 surefire » Evidentirano

surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #1 : Studeni 11, 2003, 05:57:37 »

Ovako bi trebali izgledati štenci chow chowa:

kratkodlaka (smooth) varijanta:
http://chowswho.free.fr/pedigree/photos/mightyquinn.jpg
-->
« Zadnja izmjena: Srpanj 12, 2007, 05:15:09 Krešo » Evidentirano

unna101
Administrator
Manager

FORNO STARR

« Odgovor #2 : Oľujak 15, 2004, 05:24:57 »

Citat: Ljiljana
Evo neka ovo bude mali podsjetnik za kupce i buduće vlasnike .....
Razmislite dobro o ovom što ćete moći pročitati u topicu .....

link http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=155

kao i u sljedećim postovima koji će se nizati u ovom topicu!

Psa ne kupujete za mjesec dana niti kao još jedan novi par cipela koji ćete nositi par mjeseci - pas je živo biće, vaš prijatelj koji će s vama dijeliti sljedeće godine i godine vašeg života.

Pas je jedini prijatelj koji se može kupiti novcem i zato razmislite prije kupnje dobro da se kasnije ne biste gorko kajali.

Ljiljana sto mislis kako bi to bilo da svi (nadam se) sa ovog foruma potpisemo nekakvu peticiju..skupimo fino dosta potpisa naravno i sa ostalih foruma i onda posaljemo...? negdje ..di bi to mozda postiglo kakav efekt. npr na kinoloski, Tv, novine ( i Latinu zasto ne) kucne ljubimce.. bi li se sta pokrenulo?
-->
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2006, 03:15:00 Krešo » Evidentirano

unna101
Administrator
Manager

FORNO STARR

« Odgovor #3 : Oľujak 15, 2004, 05:35:10 »

Ups......... Prvo sam procitala ovo a onda naisla i na topic o svercu pasa, pa vidim da je dosta toga vec poduzimano.
I sta je sada sa svim tim dopisima je li se sta pomaklo, koliko vidim Uzalud vam trud sviraci.. icon_sad
Ma nema frke ako treba trubit evo i ja sam tu nema problema, ali sta je sa skupljanjem potpisa pa 1000- 2000 potpisa se lako da skupit jos ako su tu i uzgajaci, koji sudac, par njih iz kinoloskog i svi koji imaju ljubimce i koji vole zivotinje...Bi li potpisi i peticija cta pokrenuli pa barem na forumu nije problem skupit potpise
-->
« Zadnja izmjena: Studeni 05, 2006, 10:33:12 max » Evidentirano

surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #4 : Oľujak 15, 2004, 11:09:09 »

A puno se toga može postići i usmenom predajom, gotovo svatko od nas je doživio da mu se za pomoć pri nabavi obrati neki prijatelj ili vas ljudi presretnu na ulici raspituući se za vašeg psa. Barem se meni to stalno događa...
-->
Evidentirano

Ivan
Mini user
*

« Odgovor #5 : Oľujak 16, 2004, 01:49:21 »

Ja isto sumljam da peticija može imati nekakav efekat. Kako zabraniti šverceru da šverca ? Može ga se jedino strpati u zatvor.

Opet, ako ih želimo izbjegnuti, moramo ih znati prepoznati. Sada vi recite kako ih prepoznati ?
-->
Evidentirano

unna101
Administrator
Manager

FORNO STARR

« Odgovor #6 : Oľujak 16, 2004, 05:35:50 »

Evo Ljiljana mi je zadnjim postom dala ideju...kad je napisala da ih razotkrivamo: to bi trebalo napravit barem preko interneta objavljivat njihova imena i upozoravat kupce u sta se upustaju, a preko neta mozemo i u tiskana izdanja! Pa onda im nece trebat zatvor kad nestane kupaca nestat ce i sverc!
-->
Evidentirano

Valentina
Our special friend

« Odgovor #7 : Oľujak 16, 2004, 08:22:57 »

Baš tako, ovo usmenom predajom je dobra ideja samo npr. prije će sure tebe pitati netko o kupnji nego mene sa kokerom i pekinezerom jer se chow ne vidi toliko često na ulici, a koker se može vidjeti svaki dan !
-->
Evidentirano

Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #8 : Oľujak 16, 2004, 09:22:43 »

Citat: Ljiljana
Joooooooj ima tako puno načina, ali sada je već jako kasno, sutra ćemo o načinima na koje se najlakše otkrije švercera.

šverceri, čuvajte se, mi vas razotkrivamo bez ostatka!

Jooj da, evo me tek sada ovamo - cijeli dan mi je prošao 'u vitru' i u telefoniranju  icon_redface  icon_redface

Dakle evo po čemu ćemo najlakše otkriti da netko ne prodaje pse iz svojeg uzgoja već da je obični švercer:

- najčešće se šverceri prepoznaju po oglasima u novinama tipa "prodajem sve pasmine, svih starosti i svih uzrasta" ili nešto od ovoga - ne mora biti baš svo troje ......

- KONTAKT se ostvaruje isključivo preko mobilnog telefona koji gotovo nikada nije nigdje prijavljen!!! Vaš navodni "uzgajivač" nema ADRESE, KUĆNOG, FIKSNOG TELEFONA, a ponekad nema niti imena ..... da ne govorimo da nema WEB adrese ili e-maila (da, ima ponekad e-mail, ali to su oni 'jednokratni' anonimni e-mail hostinzi preko yahooo-a ili hotmail.com-a).

- kod švercera uglavnom nećete naći ni ostatak legla, ni mati, a pogotovo oca .....

- možete ih prepoznati po čudnoj i najčešće protivuriječnoj priči koju pričaju ako im postavite pitanje gdje su ostali štenci, gdje je majka legla ...

- šverceri češće prodaju BEZ papira, a ako psići imaju nekakve papire to uglavnom nisu rodovnice, pogotovo NISU valjane rodovnice, već su to neki bezvezni papiri ili se pod "papire" uvaljuje veterinarska knjižica za psa (ako je uopće ima) i kojekakve druge svjedodžbe o zdravlju ili zdravstvenoj ispravnosti 'robe'.

- NAJčEšćE uopće nećete imati pristupa kućnoj adresi - već će kao mjesto "isporuke robe" biti utanačeno neko neutralno mjesto u gradu ili prigradskoj okolici, a sve pod sto i jednim izgovorom zbog čega VI ne možete doći doma pogledati gdje se vaš psić 'uzgajao'.

- VAS taj navodni "uzgajivač" ništa neće pitati - niti jednog pitanja o daljnjem držanju pasa, o vama općenito - ništa -> stil "uzmi robu i vozi, samo prethodno daj LOVU!"

- beskrajno su rječiti, vi  od njihova brbljanja niste u stanju niti MISLITI, a naročito niste u stanju IšTA PITATI, cijelo vrijeme kontakta navodni  "uzgajivač" ne prestaje pričati ...... o šampionskom porijeklu, o prekrasnim roditeljima, o prekrasnom karakteru, o predivnom psu kojeg kupujete ...... - SVE DIVNO, SVE JE PREKRASNO!!!

- ako ipak kupite psa od nekog takvog, nakon kupnje se više NITKO ne javlja na broj mobitela kojeg ste ranije kontaktirali i dobijali svaki dan.
-->
« Zadnja izmjena: Srpanj 24, 2007, 11:09:12 unna101 » Evidentirano
Ivan
Mini user
*

« Odgovor #9 : Oľujak 17, 2004, 01:24:58 »

To je jako važno znati... I sada si mislim kako postoje oni koji kupe psa po povoljnoj cijeni i prodaju ga skuplje.  Znači preprodavač proda psa skuplje i uzme si razliku u džep. Tako ima čistu zaradu. Vjerujem da je mnogo onih koji se bave takvim poslom.
-->
Evidentirano

Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #10 : Oľujak 17, 2004, 01:31:54 »

Cijene psića na pijaci u prekograničnim mjestima Mađarske se kreću cca:
pekinezer - 300 kuna
jorkširac - 350 kuna
maltezer - 350 kuna
...

ovdje su ti psi kod švercera barem tri ili četiri puta skuplji, razlika je netto zarada! čista računica, a slično je ili isto s ostalim pasminama ...
-->
Evidentirano
Mars
User
**

Spol: Muški

« Odgovor #11 : Oľujak 17, 2004, 09:36:03 »

Kod nas je jedan veliki švercer i nitko mu ništa ne može. Bilo je več na TV. Ima firmu kao neki zoo shop, sve je registrirano a pod tom imenom prodaje pse. Naravno svih pasma, sa ili bez pedigreeja, ima on gsm, ima sve papire, da može to radit ima kuču, može se iči do njega. Ima on tamo puno svih pasma, i pita te ako uzmeš sa pedigreejem (cijena negdje oko 4300 kuna) ili bez pedigreeja (cjena 2300 kuna) a proda ti istog psa! Naravno pedigree ne valja ili je od  nekog drugog psa, koji možda nije više živ ili nešto drugo . Tetovaže nema. Majke i oca ne možeš vidjet, jer jih nema, naravno. A taj čovijek stalno mijenja svoje pričice i odgovore na razna pitanja kad ga pitaš o poreklu, zdravlju psa i tako dalje i tako dalje i tako dalje. štenci su bolestni (tvrdi da su zdravi) i stari 5 možda 6 tjedana (tvrdi da su 8 i več tjedana), kad jih proda, ljudi koji ne znaju o čime se radi kupuju a onda uz par tjedana štene umre. I to se događa svaki dan.
-->
Evidentirano

..and nothing else matters..
Totti
User
**

« Odgovor #12 : Oľujak 17, 2004, 10:05:55 »

U 9 mjesecu smo se raspitivali za Westyje...uglavnom SVI koje smo nazvali jer nitko nije bio iz Rijeke ili okolice psa od 2mjeseca (ako) dostavljaju tako što ga stave na autobus, tako onaj iz Karlovca ali tako i onaj iz međimurja i dalje, znači 10h se štene vozi u škatuli...ne možeš vjerovati. Zato je Totti iz blizine Rijeke i mi smo ga doveli kući iako bih to učinila i da je iz npr. Iloka
-->
Evidentirano
Old Yeller
Moderator
Manager

Spol: Muški

Labrador never had a bad day

« Odgovor #13 : Oľujak 17, 2004, 11:04:17 »

Ja sam za uzeti Buru prošao 2 puta po 1000 i nešto kilometara,a u planu je bio i treći odlazak,između,ali sam odustao.Ukupno sam na putu bio više od 10 dana.Prvi put 3 dana,a drugi put cijeli tjedan(dobro spojio sam nešto i par dana stao bez veze i čekao,da se ne vraćam).
Da ne spominjem da sam je rezervirao u 4 tom mjesecu a uzeo u 12 tom.
U povratku smo putovali od 9-10 ujutro do sutra iza podne smo bili doma.Morali smo nočiti radi broda.

I šta kazat.Znam da ovo djeluje ko da sam fanatik,ali ne uzimam psa ko čarape.Nego bar na desetak,a valjda i više godina da bude sa mnom.
Mogao sam naći nekoga da mi ga donese negdje na neko raskršće blizu kuće ili u park,možda i na vrata,gurne u ruke,ja njemu pare,on meni priču.

I ko bi mi onda bio kriv da mi se odmah dešavaju problemi.
Dobro ne treba pljucat po ljudima koji su prevareni,ali šta se više o tome govori više se ljudi educiraju i bit će manje žrtava.A i psi su tu žrtve i to najveće.
Ima jedna uzrečica,glasi:"neće te nitko prevariti ako mu sam ne dozvoliš".
Problem je šta ljudi ne znaju na šta paziti,pa ih lako obrlate svakakvi prevaranti.
-->
Evidentirano

Totti
User
**

« Odgovor #14 : Oľujak 17, 2004, 11:25:10 »

Apsolutno točno!!!!!!!!
Unatoč svemu što sekasnije dogodilo sa hranom mi smo svaki tjedan bili kod tottija, upoznali mu mamu, tatu i tetu kokericu.....prvi sam ga put vidjela kad je imao 10 dana samo ga nisam smjela dirati..a ovi da u škatulama šalju pse i to ih još vozač/šofer stavi ispod sica/sjedala
-->
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 112 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu