Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 20, 2018, 12:45:43
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Mali oglasi
| |-+  Mali oglasi (Moderator: Krešo)
| | |-+  Ne kupovati pse kod švercera, kućnih štancera ili na farmama pasa
« natrag naprijed »
 Str: 1 [2] 3 4 ... 112 Dolje Ispis
Autor Tema: Ne kupovati pse kod švercera, kućnih štancera ili na farmama pasa  (Posjeta: 524014 )
Ta-Da
Maxi user

Spol: Ženski

ex korina

« Odgovor #15 : Srpanj 13, 2004, 12:27:57 »

Treba pričati o tome jer činjenica je da ljudi stvarno NE ZNAJU! nisam ni ja znala dok nisam počela dolazit na forum "Svijet ljubimaca".A otkud da znaš ako prvi puta kupuješ.Ja,kad sam se počela malo raspitivati za cijene i to,nazvala sam za toy pudlu,maltezera i yorkija i svaki mi se put javila ista žena.Još ja naivno pitam (stvarno sam blesača) :"A to ste opet vi? Pa kaj vi imate više kujica?" ?ena mi naravno kaže da ima i ponudi mi štene sa i bez pedigrea!!
Ja danas idem po kujicu mini pudle,ali me ta žena odma pozvala kod sebe doma.Vidjet ću mamu,mogu i tatu (kaže da živi blizu),a pošto ih je bilo samo 3 u leglu,jedna je prodana tako da su još ostali moja i njen braco.Mama štenaca je od te gospođe kućni ljubimac,maza što ću i vidjeti jer po nju idem k njoj doma,tako da mislim da je sve ok.
-->
Evidentirano

U životu ti je onak kak si sam napraviš!
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #16 : Srpanj 14, 2004, 08:03:25 »

Da o švercerima nikad dovoljno priče, ali svejedno će se uvijek naći ljudi koji kao da baš žele biti izigrani i prevareni.
Znam ja neke koje sam osobno odgovarala od kupnje kod švercera i opet se nisu dali uvjeriti, sve dok se sami ne opeku.

Ljudi kupujte pse samo od provjerenih uzgajivača i uz garanciju!!!
I tražite vidjeti mati i ostatak legla, ili barem ostale odrasle pse!!!
-->
Evidentirano
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #17 : Kolovoz 03, 2004, 07:24:17 »

Naša nova članica Mihaela Majcenić pridružuje se pisanju o pažljivom izboru šteneta od odgovornog uzgajivača, ali zabunom je poslala post na moj private e-mail, pa ga ja ovjde kopiram:

Pozdrav! Ja sam tek od neki dan aktivni član forum-ekipe, pa bih voljela dodati još jedan detalj ovoj odličnoj priči o nekupovanju pasojeda od bilo koga. Naime, ovisno o pasmini koju si želite, postoje ogromne razlike i između uzgajivača. Nisu vam svi oni baš ok prema tim dlakavim genijalcima, no vjerujem da to većina već zna. Međutim, upravo način i uvjeti života tih pasa u generacijama ostavljaju itekakav trag, kao i ljudi koji s njima rade. Zato, kad dođete u uzgajivačnicu po psa pogledajte oko sebe, prostor, vlasnike, njihov odnos s odraslim psima, ima li previše strahopoštovanja, nervoze, i sličnog jer to će se odraziti i na vašeg malca. Njihove nastambe, boxovi, prostor za trku i kretanje itd., sve je to važno. Imam nekog iskustva s tim pa eto, svim novim vlasnicima želim sreću. i još samo jedno- čuvajte se muljaža sa parenjima i rodovnicama. Mihaela.
-->
Evidentirano
Toni
Maxi user

« Odgovor #18 : Kolovoz 23, 2004, 11:25:50 »

Obicno ti sverceri imaju pricu da ljude bacaju s nogu.Pasi i linije koje oni imaju su savrsenstvo,a uvjeti u kojima zive pasi su gori nego u konc logorima.Ja sam dosta puta na izlozbama imao priliku upoznati tu elitu i u pocetku ne znajuci o kome se radi znao bih s njima uci u pricu i oni o svakoj pasmini znaju sve.Jedan put sam zvao na oglas:nabavljam sve vrste pasa,cak i one egzoticne pa sam pitao gospodina da li mi moze nabaviti stene iz Argentine na sto je on odgovorio da moze,da to kosta ondasnjih 10000 maraka na sto sam ga upitao iz koje uzgajivacnice na sto je on odgovorio da mi to ne moze reci da je to poslovna tajna a onda sam mu ja rekao da ja isto to pratim i da znam cijene na sto se on uvrijedio jer on sebe smatra velikim znalcem svih pasmina.Jedan normalan uzgajivac uvijek mora dat garanciju na psa.Ja obicno ljudima dajem garanciju na oko,zubalo,da ce pas imat normalnu velicinu i kod mojih pasa to svi dobro znaju dajem na karakter s kojim se mogu svugdje pohvalit,za sad nemam vepra nego samo kozu a ubrzo ce stic i vepar pa ce svi moc to vidjeti uzivo tj. nece trebat ic u Argentinu.

PS.Ovo je Ljiljana dobro napisala za ljude koji se ne daju odgovoriti od kupnje kod svercera,ja znam neke koji su po 2-3 put za redom bili izvarani od svercera i ja sad uzivam u tome i uvijek im kazem da je ljudska glupost besmrtna.
-->
Evidentirano

...dogo wont start a fight but he will finish it...
Brandy Snaps
User
**

Spol: Muški

« Odgovor #19 : Kolovoz 24, 2004, 01:36:49 »

E da sad sam se sjetio...
U utorak kad sam išao u Zelinu iz busa na onoj farmi LA Paloma nisam vidio niti jednog psa isto kad sam se vraćao nisam opet vidio niti jednog psa...
Jel moguće da je taj farmer prestao to uzgajat????? :?
-->
Evidentirano
Lucas
Developer

« Odgovor #20 : Kolovoz 24, 2004, 01:59:09 »

Ja sam prije kojih dva mjeseca slučajno tamo nazvala, kad je frend kupovao njemačkog ovčara. čim je tip rekao "La Paloma" ja sam ga odje..la i to nimalo ne finjaka.. Dragi me je samo pogledao i nije moga vjerovati da sam se tak razgovarala s nekim kog ne poznam prek telefona.. ( andjeo ) Nisam ni ja, ali čim je rekao "La Paloma" jednostavno mi se "digao živac"..

Možda je imalo učinka..  icon_wink  ?ala.

Uglavnom, iskreno se nadam da je prestao "uzgajati" pse, samo se bojim kaj se dogodilo svim tim "rasplodnim" kujama i psima koje je imao..
-->
Evidentirano
nknafelj
Our special friend

Goldeni su zakon!

« Odgovor #21 : Kolovoz 24, 2004, 10:27:00 »

Na žalost nije, samo ih je povukao u boxove bliže kući jer navodno nešto nije u redu sa dogovorom za zemljište koje je mogao koristiti. Ali šta je sa nesavjesnim veterinarima, zašto to pitanje niko nije otvorio? Konkretno, mi smo prodali naše štene u Split, nakon tjedan dana štene je nešto pojelo, nije mu bilo dobro, i u strahu su ljudi odjurili u vrlo poznatu kliniku. ?tene je u mišić zadnje noge primilo 3 injekcije, zadnje noge su mu potpuno tkazale, postalo je invalid preko noći. Sada je kod nas, prima ljekove, malo je počeo hodati, ali ko zna kakve će posljedice to ostaviti na njegovo zdravlje kasnije.
-->
Evidentirano
VladoK.
Gost
« Odgovor #22 : Rujan 28, 2004, 07:00:57 »

Jeste li čuli za farmu pasa La Paloma ????
To vam je švercer nad švercerima .Mogli ste vidjeti na Kućnim ljubimcima prilog gdje je to sve"O.k" ali za pravo je to sve grozota.Poznajem čovjeka koji je tamo došao s namjerom da kupi rotwailera  (isto mu je reko da istog tog psa može kupiti s papirima i bez papira , ali cijene su  icon_eek )A kada je pas malo porastao vidjelo se da je to ustvari MJE?ANAC kojeg dobro debelo platio.Isto tako na emisiji ste mogli vidjeti da je nabavio Japanskog čina ženku i kada ga je ponoš pitao da li ima mužjaka u Hravatskoj on je reko ne ,ali je također reko da će joj tada nabaviti pekinezera za rasplod:shock: Možete li vjerovati??????????
-->
Evidentirano
Matea
Maxi user

FCR fan

« Odgovor #23 : Rujan 28, 2004, 09:44:25 »

Mislim da isti tip po oglasniku prodaje newfoundland-bernardinac, čistokrvnu kombiniranu štenad! hehehe
-->
Evidentirano

You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #24 : Rujan 28, 2004, 09:47:23 »

Pa kao što se lijepo vidjelo u "Kućnim ljubimcima" i drži ih zajedno, u istom boxu.
-->
Evidentirano

Tina
Manager

B a t d a v a l d i

« Odgovor #25 : Rujan 28, 2004, 10:24:43 »

Prijatelji uzgajivači ispričali su o La Palomi zgodnu pričicu ! Došli ljudi kupiti dobermana od kojih 6 mj i naravno odveli ga kući , kroz nekoliko mjeseci pas je počeo dobivati sijede i gubiti zube , i odvedu ga vlasnici veterinaru . Kaže im vet kao da nije to ništa čudno za psa u toj dobi , pitaju ovi u kojoj dobi , pa mali ima nešto preko godinu dana ? Ma kakvi kaže vet , pa taj vam je već u dubokoj starosti , ima on možda i preko 10 god !
-->
Evidentirano

Matea
Maxi user

FCR fan

« Odgovor #26 : Rujan 28, 2004, 10:30:00 »

A svašta... punch

Ma sami su si ljudi krivi... Prije nego što kupuju televizor ili mobitel raspituju se i proučavaju, a kada kupuju ljubimca niti ne razmišljaju icon_rolleyes
-->
Evidentirano

You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Valentina
Our special friend

« Odgovor #27 : Listopad 02, 2004, 09:59:04 »

ja kad sam kupovala Tess vidjela sam oglas za prodaju newfoundland-bernard štenaca  icon_lol i broj od La Palome...i tip počene pričati kako štenci imaju rodovnicu sve hrvatsku, pitam ja koje su boje a ono on meni pa Black and tan - to je najrijeđa boja i zato se njufiji zovu newfoundland-bernard  hehehe  hehehe
-->
Evidentirano

Frenchi
Moderator
Manager

Spol: Muški

Multi JCH Thornapple America The Beautiful - Maris

« Odgovor #28 : Studeni 10, 2004, 11:23:48 »

evo i ja osijecam poterbu napisati par rijeci u ovom topicu,
kupio sam psa kod PREPRODAVACA...doveo ga iz madjarske, ista prica kao i kod svih, imam rodovnicu ali nemam exportnu...

nasao sam oglas gdje se prodavao francuz,
nazvao, sve je bilo super, pas vrhunski, ovaj popljucao hrvatske uzgajivace....i neke od poznatih preprodavaca...

manjkalo mi je jos nesto love, pa sam morao raditi preko ljeta, dok sam ja skupio lovu tog psa je vec prodao, ali ponudio mi je nabaviti drugoga,
sve se odvilo jako brzo, on je buduci kinoloski sudac i kao, on i njegov stari rade vec s psima 25 god., zagarantirana kvaliteta...nije prosao ni jedan dan, nazvao me i rekao da mogu vec slijedeci dan dobiti stene iz madjarske, da mu je stari bas kod nekog uzgajivaca, kao, to je vrhunski pas, zdravlje zagarantirano....

obicni laik, u neostvarenom snu za psom, pristao sam jao brzo...
vec sam drugi dan imao stene, dao mi je knjizicu cijepljenja, ali bez rodovnice, to je bilo na nostrifikaciji i doci ce za mjesec dana, dok projdu godisnji odmori...inace rodovnicu sam tek nedavno dobio, bilo je uvijek "evo sutra dolazi"
...kakva sam budala bio, dao sam mu odmah sve novce, i napravio najvecu gresku,
psic je do sad imao samo jednu infekcijicu koze, to je bilo tek u pocetku kad se upoznao s vanjskim svijetom...od tada super raste i jako je inteligentan, zasad je sve super...
meni je ipak na prvom mjestu njegovo zdravlje, pa kvragu i sve i rodovnik i lova i ljudska pohlepa...

nedavno sam zvao tog PREPRODAVACA, onako ljut....moj je obraz cist, a njegov nikad ni nece biti u ovom gradu!
zalosno je sto taj isti po gradu seta s jednim malcem atraktivne pasmine, kojeg ce za dva mjeseca prodati...a kao svi se oni prodaju za neke ljubitelje...
najgore mi je sto tog prevaranta moram sretati po gradu svako malo...

a kad sam na ljubimcima prije cetiri mjeseca napisao slicnu pricu,
nazvao me slijedeci dan i kao , da on tu ispada preprodavac, a da je meni on izasao u susret...da ne radi on s psima, da mu to nije posao...

ja danas ljudima govorim kad me pitaju gdje uzeti francuza,
ni slucajno ne kupujte preko preprodavaca, ali ljudima udje u jedno i izadje kroz drugo uho, jednostavno ne shvacaju ozbiljnost potencijalnih preoblema...kao sto nisam ni ja...

upoznao sam neke francuze koji su takodjer dosli iz madjarske, preko preprodavaca,
ti psi ni ne kuze svoje vlastito ime,
vijerovatno su kupljeni u poppy mills, gdje se vec generacijama nitko ne bavi psihom pasa, oni ne znaju svoje ime...njihovi pretci, vec generacijama zive u krletkama izlozeni nepogodnim tjelesnim uvjetima...postaju skloniji bolestima i manje inteligentni...zenke francuza su cesto jako dugacke, jer takove mogu okotiti vise mladuncadi, najcesce 6, dok je normalno 3...
-->
Evidentirano

unna101
Administrator
Manager

FORNO STARR

« Odgovor #29 : Studeni 11, 2004, 01:33:48 »

Frenchi a šta na karaju sa tvojim nije u redu?
-->
Evidentirano

Str: 1 [2] 3 4 ... 112 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu