Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Svibanj 26, 2018, 08:59:13
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  O forumu i opæe teme:
| |-+  O forumu i opće teme (Moderatori: Gibb, Krešo)
| | |-+  Kamo postaviti slike i video snimke,kako ih staviti u post?
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 ... 5 Dolje Ispis
Autor Tema: Kamo postaviti slike i video snimke,kako ih staviti u post?  (Posjeta: 68353 )
Gibb
Moderator
Manager

Spol: Ženski

Anðeo & Zvijer

« : Travanj 05, 2006, 07:19:04 »

Postavljanje slika na internet

Da sliku možete staviti u post, ona mora biti na internetu. Za to postoje razlièiti web-ovi, poput:
Webovi za postavljanje slika:
Photo bucket
Image shack

Photo Rola
Image Upload
i još puno, ovo su samo neki od njih...

Postavljanje slika u post

Nakon što ste stavili željene slike na internet, možete staviti i u post:

1. Copy URL adresu slike i paste u post.
Kako to napraviti? Click-nete desnom tipkom miša na sliku (koju želite insertat-ati (ubaciti) u post), u menu-u koj dobite (zadnje) æete vidjeti Properties - i odete na tu opciju. U prozorèiæi koji vam se otvori (meðu podacima) vidjet æete Url adresu. Oznaèite tu adresu tako da mišem odete preko nje, opet desnom tipkom, pa select all. Te opet desnom tipkom na select-irano i copy.
Paste-ate selectirano (copy-rano) u post. Oznaèite mišemo, te pritisnete na iconicu => koju æete vidjeti u 'Dodaj BBC oznake' djelu.
Nakon toga treba vam izgledati ovako:
Kod:
[img]url adresa slike[/img]
Znaèi... pritiskom na slikicu Izbacuju vam se ovi znakovi - izmeðu koji mora stajati url adresa slike
Kod:
[img][/img]

Da vidite da li vam je uspijelo, prije nego što postate, pritisnite tipku Pregled.

Smanjivanje slika prije stavljanja na internet

Slike NE smiju biti šire od 640 pixela. Neke web-stranice dopuštaju smanjivanje slika, tj. automatsko smanjivanje slika koje forum ima, ali ne dopuštaju to sve stranice. Ukoliko su slike veæe od 640 pixela, slike æe biti pretvorene u linkove od strane moderatora.

Slike se smanjuju u programima kao što su Irfan view, neki photo shop, pa èak i obièan paint.

Filmiæe morate uploadati na net isto kao i slike (samo ih ne podržavaju svi webovi za upload):
Webovi za postavljanje filmiæa:
Zippy Videos
You tube
Google Video
Photo bucket
i još puno, ovo su samo neki od njih...
nakon što ih uploadate na net, samo postavite link u post i to je to.
-->
« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2011, 07:40:31 Krešo » Evidentirano

grunf
Maxi user

« Odgovor #1 : Travanj 18, 2006, 09:57:44 »

a kako slike stavim na net. Naime ja sam nova ovdje i skroz mi sve ovo novo, a bas bih vam pokazalaslike nog grunfa i ne znam kako ih staviti. Bit cu vam jaaaaaaaaaaako zahvalna ako mi objasnite kako ih staviti nanet, i jel se to placa, te kako dalje. hvala
-->
Evidentirano

"In a hole in the ground, there lived a hobbit", by John Ronald Reuel Tolkien
Gibb
Moderator
Manager

Anðeo & Zvijer

« Odgovor #2 : Travanj 18, 2006, 10:02:17 »

Odi na neki od gore linkova. Postoji puno besplatnih seitova koji podržavaju stavljanje slika. Jednostavan ti je http://www.my-album.us./

1. Enter a desired name for your photo album shelf in the field below:  - upišeš neko ime pa pretisni create shelf
2. ispuniš ono što te traži i tako si otvorila svoj account
Kada so otvorila svoj account, napraviš si jedan album, vidjet æeš da sastrane (kada uðeš u shelf ili ti account) da piše Create album, gdje upišeš ime pa create. Uði u taj album, a onda na dva naèina možeš stavljati slike. Ako imap javu odeš na upload photos (java), a ako ne upload photos (basic) gdje možep max 4 slike odjednom uploadati na net icon_wink
-->
Evidentirano

tonka
Manager

ne prodajem nasmiješene pse...

« Odgovor #3 : Travanj 21, 2006, 09:08:04 »

megahappy a uspio sam puno hvala

a kako da dobijem ovo - thumbnail na koji se klikanjem otvori veća slika?
-->
« Zadnja izmjena: Sijeanj 21, 2007, 11:58:04 Gibb » Evidentirano

Gibb
Moderator
Manager

Anðeo & Zvijer

« Odgovor #4 : Travanj 21, 2006, 09:19:35 »

Dva naćina... ili postavi sliku na Image shack gdje ti to samo nude, ili ovako za primjer:
Kod:
[url=http://www.my-album.us/slike/1923221/mLo5Jcesg31VnRSX.jpg][img width=150 height=160]http://www.my-album.us/slike/1923221/mLo5Jcesg31VnRSX.jpg[/img][/url]
Što ovako izgleda

visinu i širinu si sama odrediš, ovisi o dimenzijama slike...
znači ovako treba izgledati:
Kod:
[url=url adresa slike][img width=xxx height=yyy]url adresa slike[/img][/url]
-->
« Zadnja izmjena: Sijeanj 21, 2007, 12:29:48 Gibb » Evidentirano

Boogie
Super user
**

« Odgovor #5 : Svibanj 27, 2006, 07:04:51 »

imam problema sa uploadanje na you tube
moja teta ga je još davno snimala kamerom.
format je valjda ono AVSEQ icon_redface
-->
« Zadnja izmjena: Srpanj 31, 2007, 03:05:37 Gibb » Evidentirano

...all that I have is all that you've given me...
surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #6 : Svibanj 27, 2006, 08:25:40 »

Zeznut format, bilo bi idealno naći neki konverter i prebaciti ga u format koji je čitljiv svima (mpeg, avi, wmv i sl.)
-->
« Zadnja izmjena: Srpanj 31, 2007, 03:05:15 Gibb » Evidentirano

Krešo
Moderator
Developer

Spol: Muški

« Odgovor #7 : Svibanj 27, 2006, 09:33:54 »

Probaj s ovim konvertirati
http://www.vcdgear.com/download.html
ili sa
 pocketdivx encoder..
http://divx.ppccool.com/

procedure: create a folder in ur desktop. copy ur avseq in the folder that u have created.. open pocketdivx encoder. click the folder under 1 - file to encode. go to the folder wer u put the avseq then type avseq.. then encode.

just make adjustments in making ur video..

-->
Evidentirano
ri_jakša
User
**

Spol: Muški

CAO Portal

« Odgovor #8 : Prosinac 09, 2006, 03:08:59 »

Ima i google video, tu ima isto kao i u youtubeu, mozda i vise. Samo problem sto se nemogu downloadati (samo nekim posebnim programima) nego trose bandwidth na adsl-u...

Ima jednostavno riješenje za skidanje flash videa sa Youtube, Google videa i ostalih! Neznam da li je netko pisao veæ o tome pa æu bit kratak icon_mrgreen
Ovo je iskljuèivo za korisnike Firefoxa! Dakle ako koristite Firefox skinite plugin "VideoDownloader" i instalirajte. Restartajte browser.
Kad budete na tim stranicama gledali video u donjem desnom kutu æe vam se pojavit mala ikonica od video downloadera, kliknite na nju i slijedite daljnje upute. Skinuti file mora biti u .flv formatu ako je sluèajno u .html preimenujte ga u .flv.
Sad možete uzivati u skinutome videu ako imate flv player instaliran, ako pak nemate onda kliknite OVDJE za skinuti.

Za picajzle:
Ako ste picajzle kao i ja pa želite iz Flasha promjeniti u neki drugi format(mpeg, avi...) možete koristiti neki od bezbroj programa koje se nude za download.
-->
Evidentirano

suzy3
User
**

« Odgovor #9 : Oujak 17, 2007, 09:15:12 »

Help! Htjela bi staviti filiæ ali kada ga stavim ispadne mi ovako http://s161.photobucket.com/albums/t227/kira_lab/?action=view&current=FILM-boca.flv
a ja bi htjela da mi bude npr. ovako http://i130.photobucket.com/albums/p243/landodu/th_MovieRON.jpg
-->
Evidentirano

surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #10 : Oujak 17, 2007, 09:19:21 »

Za to treba koordinirana akcija, hehehe.  alim se. Prvo ubaci kodove url, za link. Iza prvog url koda, a unutar uglate zagrade, ubaci znak jednako = i odmah iza njega, bez razmaka, url filma. A unutar url koda mora biti img kod unutar kojeg æeš ubaciti url željene slike.
-->
Evidentirano

Artemis
Suspendirani korisnik
Our special friend

« Odgovor #11 : Travanj 19, 2007, 06:41:51 »

Prvo ubaci kodove url, za link. Iza prvog url koda, a unutar uglate zagrade, ubaci znak jednako = i odmah iza njega, bez razmaka, url filma. A unutar url koda mora biti img kod unutar kojeg ćeš ubaciti url željene slike.
icon_redface za mene jako komplicirano... može neki primjer?
Da staviš sve te oznake, ne snalazim se sa pisanom riječi - unutar url koda mora biti img kod -  icon_confused niš ne svačam  lmao
Ja sam više praktik nego teoretičar... icon_wink
 pusica surefire, ja bi isto sad htjela moje filmiće da stavim u topiče a neznam kako...

icon_biggrin I još sam htjela pitati, jel vi video snimke zipirate ili nekako drugačije smanjite, zato što mi se moj uradak jako dugo uploadingira a uobće nije dugačak...1-2 minute  lucky
 pusica hvala na pomoći
-->
« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2007, 03:32:53 Gibb » Evidentirano
Gibb
Moderator
Manager

Anðeo & Zvijer

« Odgovor #12 : Travanj 19, 2007, 09:57:40 »

icon_redface za mene jako komplicirano... može neki primjer?....

Znači ovako

Kod:
[url][/url] - su kodovi za link
Kod:
[img][/img] - su kodovi za sliku

Kod:
[url=adresa filmića][img]url_adresa_slike[/img][/url]
-->
Evidentirano

polly
User
**

« Odgovor #13 : Travanj 22, 2007, 04:43:07 »

opet ja  bounce e sad kad sam savladala postavljanje slikica, sad me zanima kako mogu stavit video u post?
-->
Evidentirano
suzy3
User
**

« Odgovor #14 : Travanj 23, 2007, 08:19:18 »

Ako skidate slike ili filmiæe preko photobucketa najjednostavniji naèin je ovaj. Ispod slikice koju ste uploadali pojavi se ovo
URL Link
HTML Tag
IMG Code

Kliknite na IMG Code i kopirajte ga u post (i za skidanje slikica i filmiæa).

Za slikice æe pisati IMG, a za filmiæ URL   lucky lucky lucky

-->
Evidentirano

Str: [1] 2 3 ... 5 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglaavanje na forumu