Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Rujan 23, 2018, 09:36:33
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Naše autohtono blago
| |-+  Pastirski i ovčarski psi (Moderatori: bubica, Rijeka)
| | |-+  BUCAK - The Tornjak
« natrag naprijed »
 Str: 1 2 3 [4] 5 Dolje Ispis
Autor Tema: BUCAK - The Tornjak  (Posjeta: 16853 )
Iv@n
Moderator
Developer

Spol: Muški

« Odgovor #45 : Lipanj 08, 2005, 10:48:16 »

Buck je predivan, meni osobno najljepši tornjak, jer mi ima super boju, glavu i stav. Mislim da je on čak bio čak prvi tornjak kojeg sam vidio u časopisu Moj pas i u knizi Šandora Horvata (Pas u kući i što sad), odma sam  wow  ach-nee  love3  love3  love3  love3
-->
Evidentirano
Ljiljana
Our special friend

« Odgovor #46 : Lipanj 08, 2005, 11:28:19 »

Ivane to u Šandorovoj knjizi nije Bucak, to je bio Cvito prvi tornjak ikad doveden u Zagreb, ali vrlo, vrlo nalik na Bucka ili točnije Bucak je vrlo nalik na Cvitu.
Svatko tko ne zna lako može zamjeniti ta dva psa, jer samo je Cvito imao krzno poput mog Bucka.

Zato se i vidi ovako dobro kakve je u stvari on građe tijela, što inače onako bujna dlaka strašno sakriva i iskrivljuje.

Otud i dolaze oni famozni komentari raznih "stručnjaka i poznavatelja" da on ima duga leđa i kratke podlaktice wnk

Uff, kad smo kod građe tijela mog Bucka, moram postaviti još jednu sliku, samo da ju pronađem u dokumentima ...

Ne mogu naći tu sliku, na žalost očito je nemam poskeniranu, ali to je slika s "duplerice" starog (odavno presahlog) časopisa Svijet pasa i kućnih ljubimaca ... Oni koji su nekad davno čitali taj časopis znat će za tu sliku. A kad se malo snađem i otkrijem di mi je, poskenirat ću je i staviti ovdje, čisto za usporedbu.

Evo je, ipak sam je našla  icon_redface  icon_redface

Popravila sam većinu slika koje se nisu vidile s Lycosa  icon_cool
Uskoro planiram ubaciti i malo novih slikica wnk
Bucak danas broji već gotovo punih deset godina i toliko je obrastao dlakom da je to čista koma. Svaki puta kad se sjetim da bi ga tribala "malo" počešljati, unaprid me leđa zabole ...  :?
Ali šta je, tu je, tu nema pomoći.
Neki tornjaci imaju manjka dlake, a moj zato ima i viška. Dakle napravit  ću za koji dan još jedan "photo-session" s mojim dragim veteranom, da vidite kako sada ta mrga od psa izgleda.

Ovako je odlakan zbilja bio samo Cvito i evo danas Bucak i njegovi potomci.

Pa bio on kratkih podlaktica i dugih leđa, mene to ne opterećuje nimalo.

Evo pozdravljam vas i idem češljati Bucka wnk
-->
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2007, 06:04:14 Rijeka » Evidentirano
Gibb
Moderator
Manager

Spol: Ženski

Anđeo & Zvijer

« Odgovor #47 : Lipanj 08, 2005, 03:37:33 »

Pročitala sam sve duge, ali predivne tekstove koje si napislala o Bucku i kako si nabavila svog prvog psa i .... Bilo je stvarno jako ugodno za čitati. Makar sam nekoliko puta morala ići on i off sa interneta jer sam sve dobro htjela pročitati, a da se ne troše impulsi dok ja čitam. icon_lol
Bucak je preeedivan, a to već i jako dobro znaš love3 love3
Jedva čekam novi photo-session da ga vidim kako izgleda, i nadam se i kako ostali izgledaju icon_wink
-->
Evidentirano

Iv@n
Moderator
Developer

« Odgovor #48 : Lipanj 08, 2005, 07:31:02 »

Citat: Ljiljana
Ivane to u Šandorovoj knjizi nije Bucak, to je bio Cvito prvi tornjak ikad doveden u Zagreb, ali vrlo, vrlo nalik na Bucka ili točnije Bucak je vrlo nalik na Cvitu.
Svatko tko ne zna lako može zamjeniti ta dva psa, jer samo je Cvito imao krzno poput mog Bucka.

icon_redface  icon_redface  icon_redface  sory na pogešci,ali znam da sam negdje vidio Bucka i tada sam to povezao
-->
Evidentirano
Tija
Super user
**

« Odgovor #49 : Lipanj 08, 2005, 07:47:25 »

Ma Bucak je prekrasna dobričina , trebate upoznat to stvorenje love3
A mi Ljiljana čekamo NOVE SLIKE ....... icon_wink
-->
Evidentirano

Zry
Developer

« Odgovor #50 : Lipanj 08, 2005, 08:41:13 »

Vidjela sam sve Ljiljine pse dva puta u razmaku od godinu dana.
Bucak je za mene definitivno No.1!!!!!!!
-->
Evidentirano

surefire
Administrator
Manager

Istina iznad svega

« Odgovor #51 : Lipanj 08, 2005, 09:21:23 »

I meni je on definitivno najljepši...
-->
Evidentirano

Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #52 : Lipanj 08, 2005, 10:04:32 »

Sad sam vidjela fotke i stvarno je prepredivan! icon_biggrin
-->
Evidentirano
Andre@
New user
*

« Odgovor #53 : Lipanj 09, 2005, 04:21:22 »

imeni se jako svidja
pozdrav drago.
-->
Evidentirano
moby
Super user
**

« Odgovor #54 : Lipanj 19, 2005, 11:24:34 »

Citat: Tija
Ma Bucak je prekrasna dobričina , trebate upoznat to stvorenje love3
A mi Ljiljana čekamo NOVE SLIKE ....... icon_wink

dakako kad uvatiš vrimena Ljiljo znaš da ceš nas oduševit novim fotkama
lipotana
-->
Evidentirano
Antares
Super user
**

« Odgovor #55 : Kolovoz 03, 2005, 07:55:46 »

Ovo je jednostavno jedano prekrasno bice. Obozavam pse ovako bujne dlake a on je jednostavno tako medast. Sve vise sam na strani tornjaka, mislim da ga nabavim kada budem imala uvjete.
-->
Evidentirano

"The soul is the same in all living creatures, although the body of each is different"
Maki
Our special friend

Zlato

« Odgovor #56 : Kolovoz 03, 2005, 08:12:50 »

Ljiljana pas ti je stvarno prekrasan!!!!!  xyxthumbs
-->
Evidentirano

...once cocker owner, forever cocker owner...

lp,
Marina
Jeti
New user
*

« Odgovor #57 : Rujan 01, 2005, 06:48:55 »

Onaj tko nije vidio Bucka u živo, taj je propustio vidjeti veličanstven prizor. U svojoj kolekciji fotografija tornjaka koje sam ujedno vidio jer sam ih sam i slikao, te s obzirom na fotografije tornjaka koje su drugi radili ali sam i te pse vidio uživo, nedavno sam komentirao kako slika (pogotovo rađena digitalcem) često ne prikaže neke nedostatke koje bi pojedini tornjak mogao imati. Nedavno sam slikao kuju staru 5 godina koja je u svibnju ove godine preboljela štenećak. Kuja je u živo izgledala jako loše, međutim kasnijim pregledom fotografija nitko ne bi zaključio kako je preboljela štenećak. Izgledala je sasvim "normalno", čak po slikama se doimala dosta lijepom kujom. Slična stvar, samo obrnutim smjerom, se može reći za Bucka. Bucak je na slici prekrasan pas, ali uživo je veličanstven, a usuđujem se reći da je izgledom KRALJ TORNJAKA.
-->
Evidentirano
Hyla
Moderator
Manager

« Odgovor #58 : Rujan 02, 2005, 09:41:29 »

Nisam vidjela Bucka u živo, ali vjerujem ti da je tako! I na slikama je apsolutno zadivljujući ach-nee
-->
Evidentirano

Money will buy you a pretty good dog, but it won't buy the wag of his tail...
elf
Moderator
Manager

« Odgovor #59 : Prosinac 09, 2005, 11:07:26 »

Iako sam potpuni laik za ovu pasminu, mogu reći da je Bucak DEFINITIVNO najljepši tornjak kojeg sam vidio (a vidio sam ga na izložbama uz mnoštvo drugih tornjaka). Ne mogu reći da li je on najtipičniji i najbolji, ali kad bi se težilo takvom psu u standardu, tornjak bi mi sigurno bila jedna od najdražih pasmina.

Ne znam kakav bi veći kompliment mogao dati ovom ljepotanu.
-->
Evidentirano

Za sve to vridi, ma ne i za nas...
 Str: 1 2 3 [4] 5 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu