Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Rujan 26, 2018, 12:22:53
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI VIII - Retriveri, šunjkavci i psi za vodu
| |-+  Sekcija retrivera
| | |-+  Sekcija retrivera - Slike naših pasa (Moderatori: Old Yeller, Gibb)
| | | |-+  Vigo
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 240 241 [242] Dolje Ispis
Autor Tema: Vigo  (Posjeta: 200568 )
Tihomir
Manager

« Odgovor #3615 : Studeni 11, 2012, 06:07:13 »

icon_redface joj, kasnimo...

Sretan rodjendan, najdrazi Vigo....  pusica
-->
Evidentirano
Mina_
Developer

Spol: Ženski

In Dog I Trust

« Odgovor #3616 : Studeni 11, 2012, 05:19:21 »

Vigo dragi  heart uživaj sa svojima i stvarajte one vaše pustolovne bajke (ili basne) još jako dugo  pusica  pusica
-->
Evidentirano

U spomena na mog najdražeg Maksa * Taj divni Maks *
***  The Man Who Planted Trees  ***  ¤  ***  Into The Wild  ***
Lando
Manager

Spol: Muški

« Odgovor #3617 : Studeni 21, 2012, 07:03:53 »

icon_redface icon_redface ajoj , kasnimo puuuuuno puno

Dragi Vigo  heart budi dobar , zdrav i vesel još dugo dugo  pusica pusica . Smiješi se onako kako ti znaš  icon_biggrin  , uveseljavaj svoje drage S i B i vodi ih u šetnje po svojim livadama , Jelenovačkim bregima , Tuškancu , ......... puno puta još otplovi sa Sagittom u Vigove vale , u Sv Jurja , na Plavnik , ......... otkrivaj nove predivne plaže , škripe , mrkijente , prelijepe krčke plaže . 

Vigo volimo te ,

tvoji dubrovčani
-->
Evidentirano

golden shine
Developer

« Odgovor #3618 : Prosinac 03, 2012, 11:10:35 »

Hvala vam  najljepša

od Viga  pusica i mene.

-->
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2012, 12:26:48 max » Evidentirano

MELODIA
Maxi user

« Odgovor #3619 : Prosinac 04, 2012, 08:19:55 »

Ajme, kad sam vidjela svijeću, srce me strefilo! Onda shvatih; advent! I vidim  pusica od tebe i Viga... Ufff, dobro je!  icon_biggrin

Zaboravih reći, ja imam slično; plitku široku okruglu vazu - zdjelu, nasipala sam srebrni "šljunak" i stavila bijele školjke i bijele plutajuće svijećice. Izgleda da nam objema fali more  icon_biggrin
-->
Evidentirano
golden shine
Developer

« Odgovor #3620 : Prosinac 04, 2012, 11:34:52 »

Melodija, to je filmić, ali nema veze.
Obrisati ću ga, da ne smeta nikome za  heart.

-->
Evidentirano

benedikt
Manager

bitanga i šišmišica

« Odgovor #3621 : Prosinac 08, 2012, 02:44:36 »

veeeelika  pusica dragom Vigu i njegovim cimerima, od svih nas.  heart
-->
Evidentirano

Tihomir
Manager

« Odgovor #3622 : Prosinac 13, 2012, 04:27:00 »

Vigo, danas daj posebno veliku pusu gazdarici  icon_biggrin pinklove1
-->
Evidentirano
golden shine
Developer

« Odgovor #3623 : Studeni 08, 2013, 11:37:40 »

Još jedna, deseta...ne posustaj maleni moj.

Volim to tvoje neposustajanje.
Tvoju iskrenu  radost,
zanos kojim iskazuješ ljubav,
odanost.
Volim tvoju smirenost i blagost.
Male, zbrčkane, ozvučene snove.
Spremnost davanja.
Strpljenje.
Volim pratiti tvoj korak i pogled hvatajući detalje ljepote koji mi promiču dok nisi uza me.
Razumijevanje.
Podsjećanje da  pripazim na rižu koja se kuha.
Nezamjenjivost.
I sve čemu me učiš, i čemu si me naučio....ako ja pomalo odustajem, ne daj mi. Ne posustaj.
Jer i kada nema nikog, kad svi odu, i kada nemam ništa, imati tebe znači imati putokaz.
Putokaz za srce.

Sretan ti rođendan moja srećice draga  heart

-->
Evidentirano

Lando
Manager

Spol: Muški

« Odgovor #3624 : Studeni 09, 2013, 12:30:33 »

kao da je jučer bilo  icon_biggrin

Dragi prijatelju sve najljepše ti želim  pusica . Još puno godina veselja sa svojim najmilijima , puno zdravlja , igre , plivanja , blata , lokvica , Jelenovca , Livade , ......  sve

volimo te dragi Vigo

pusica
-->
Evidentirano

Tihomir
Manager

« Odgovor #3625 : Studeni 09, 2013, 04:27:25 »

Sretan rodjendan dragi Vigo  pusica

Lijep si kao i prije  heart

I mazen i pazen  pinklove1
-->
Evidentirano
Mina_
Developer

In Dog I Trust

« Odgovor #3626 : Studeni 18, 2013, 09:53:52 »

srečica prelijepa  heart  heart

predivne riječi  heart  icon_cry

drži se sunčeko mamino, i budi joj putokaz još puno godina  pusica
-->
Evidentirano

U spomena na mog najdražeg Maksa * Taj divni Maks *
***  The Man Who Planted Trees  ***  ¤  ***  Into The Wild  ***
golden shine
Developer

« Odgovor #3627 : Kolovoz 01, 2018, 08:52:36 »

Vigo Golden Shine
8. studenog 2003. – 30. srpnja 2018.

Moram pisati. Ne znam gdje. Ovo je mjesto tvoj virtualni dom, ovdje su zapisi tvoga života.  Ovdje te nitko više ne pozna, nitko više tu ne navraća. imam potrebu pisati. Pokušati samoj sebi nekako pomoći. Forum je gluho, tiho mjesto i upravo stoga primjereno. Prolazi treći dan bez tebe. Osjećam se tako beskrajno shrvano. Boli me srce, utroba, sve. Tako jako, jako, jako i ne znam kako bi si pomogla. Sve je postalo besmisleno. Navažno. Marginalno. Pred krevetom nema tvoje prostirke, Parket zjapi i vrišti svojojm tamninom. Noću, kad se prenem iz kratkog sna, pažljivo spuštam noge jer ne znam ležiš li tako da bi mogla stati na tebe. I krenu suze. Krenu u hodu, bez razloga. Samo me stisne. Voljela bih da sam se mogla pripremiti na tvoj odlazak. Možda bi mi tako bilo lakše. Nisi bio bolestan, bio si star, onemoćao. Ne znam je li te boljelo kad si se saplitao, ne znam jeli nošenje po strepenicama bilo zapravo mučenje, je li to što smo ti zadnjih dana morali pomoći da se osoviš na noge za tebe bilo bolno. Nisi pokazivao patnju, nisam imala osjećaj da te boli. Nekad mi se samo činilo da te malo strah što ne možeš ustati a onda, kad bi te osovili i utješili, radosno si gurao glavu nama među ruke. Možeš ti to Vigo, ajde, znam da možeš. Jedino nužda, to nisi više mogao. I to je bilo strašno. Možda je i kretanje bilo strašno za tebe, a meni se samo činilo da nije. Ja bi tako da si još tu, i ništa mi ne bi bilo teško. Ni oprat te, ni počistiti, ništa. Bio si dio mene, moj alter ego. Poticao si u meni sve najbolje što ljudsko biće može u sebi nositi. I volio si me. Tvoj pogled, tvoje oči bile su čisi izraz ljubavi. Uvijek, baš uvijek. Nije te bilo briga jesam li zaposlena, užurbana, umorna, razdražljiva. Pogledao bi me i kao da si rekao: ne brini, ja sam tu. I volim te. Znao si rastumačiti svaki moj pokret, znao si kako se trebaš ponašati u svakoj, baš svakoj situaciji. A ja sam osjećala to tvoje silno razumijevanje i kad bi sve napravila, sjela bi kraj tebe na pod i mazila te, pričala ti, šaptala kako si predivan i dobar, moja mala draga bubica, moj Vigo. Nekad bi me gotovo osupnula svijest da postoji netko tko me tako bezuvjetno voli. Bezgranično, bezuvjetno i trajno. Kako ću sada bez tvoje ljubavi? Osjećam se kao netko tko se naglo razbolio i život mu se iz temelja mora promijeniti. Osjećam se kao da mi je srce napola puklo pa sad kuca samo da me održi na životu, a ja ne vidim kako ću posložiti taj budući život. Jednostavno ne znam. Sve naše navike, rituali, sve je nestalo. Bio si slatka obaveza, radost života. Bio si dobar duh našeg doma. Tih i samozatajan, spavalica mala S NEOPISIVO POZITIVNIM DUHOM. Sve je bilo puno tebe. Bio si ljubav, stvarao si ljubav, spajao si nas s drugima ljubavlju. Kažu da praznina koja nastane odlaskom nekog dragog  služi da bi je ispunili nečim novim , nečim lijepim, Što je to, mili moj Vigo, što može zamijeniti ljubav? Bez ljubavi, sve što imaš je ništa. Ta me spoznaja obeshrabruje. Čovjek voli, i voljen je. Osobito ako je dobar, tolerantan, pun razumijevanja, uljudan, požrtvovan, drag, veseo. Puno toga treba dati da bi te drugi voljeli. Ti si samo volio. Bez uvjeta. Utješit ću se s vremenom, znam. Čovjek se uvijek utješi.  Znam da će s vremenom ta neizmjerna bol popustiti. Počet ću jesi, počet ću obraćati pažnju na stvari oko sebe, na ljude oko sebe, na sebe. Sada sam jedan veliki bolni grč. Ne osjećam vrijeme, sve mi je mutno, nevažno i prazno. Potpuno prazno i besmisleno. Kao, trebala bi se potruditi da ne budem takva. Trebala bi jesti, pospremiti stan, spakirati se za more, pokupovati hrpu stvari, opeglati, oprati....a meni je sve toliko  teško. I boli, jako, jako boli. Toliko mi silno, silno, silno nedostaješ.

Odlazak
/ Postoje Vigove priče. Ovo je posljednja. To mu još jedino mogu dati./
Trči, trči najdraži moj Vigo, trči ! Trči  koliko te noge nose nebeskim plavetnilom. Sada to možeš. Ne moramo ti više pomagati, ne trebaju ti više naše ruke da te podignemo kad padneš ili posrneš. Nećemo ti više govoriti čekaj ni stani.  Nekad, kad se zaneseš i pojuriš,  možda će ti  učiniti da čuješ tisuću puta ponovljenu Boranovu rečenicu: Vigo, gdje ti je Sanja ? Tako te on prekidao u pretraživanju livade za bačenim komadićima kruha. Možda zastaneš na tren i osvrneš se. I ja ću zastati, osvrnuti se i osjetiti tvoju prisutnost. Tu sam, mili moj. Volim te. U mislima milujem tvoju prelijepu glavu, zaplićem prste duboko u dlaku ispod vrata, masiram te, polako ali odlučno ne bi li ti pomogla da lakše hodaš. Čučnem pored tebe, a ti se prevališ na hi znajući što sljedi. Zatvaraš oči, kao spavaš. Odaje te osmijeh koji ne možeš zatomiti. Ili ću u tvojim valam bacati oblutke u more, slikati more, panorame i zalaske, plivati – ne predaleko, bježati od nenadanih valova, prebirati po sitnom žalu... Ljubavi mala. Toliko zajedničkih godina, toliko sreće s tobom. Listam slike, čitam priče koje sam ti pisala, prebirem po pričama koje su ostale u mojim mislima. Zadnjih godina u kojima si onemoćao za landranje, nije bilo trenutka ni mjesta da nisi bio s nama u mislima kamo god pošli. Dočekivao nas  me doma pa bi ti pričali   o gradu, gužvi i ljudima, o  Palagruži, plažama, žalu, valovima, vjetru, Andrejevom vjenčanju, parkovima,  o sljemenskim stazama, Botaničkom i Zrinjevcu. A ti ? Tebi je jedino  bilo važno  da smo zajedno. Znao si sve naše rasporede, radno vrijeme, vikende. Pratio si me po cijelom stanu radeći mi društvo dok kuham i pospremam. A kad bi Boran došao, smjestio bi se zadovoljo  pored nas, siguran i miran. Jutarnje kave začinio bi zahvalnošću za šetnju i doručak. Glavu bi nam gurnuo među dlanove, pa još, još, još malo... prvo do jednog  pa do drugog. Dan bi dobio smisao jer bi započinjao tvojom radošću . Poslije ručka bi odmarali. Zaspao si tako čvrsto uz naš krevet da sam ponekad provjeravala dišeš li. Umor bi postao manji kad bi nas ti dočekao na vratima. Ma kako teško bilo, ti si nam vraćao osmijeh na lice i radost u srce. Obogatio si naše živote s bezbroj zajedničkih, neopisivih,  predivnih trenutaka. Tvoja nas je plemenitost, umilnost, dobrota nadahnjivala. Usrećio si nas beskrajno. Od danas nisi više ovdje s nama. Boli nas, jako, jako.  Riječi začvorane u grlu, stisnuli smo se svako u svoje misli. Suze, naviru u valovima.
Snašla te starost, tijelo je oslabljelo ali duh nije.  Ponižavajuće je biti tako nemoćan u osnovnim potrebama. Sramio bi tada, ma koliko to rijetko ili često bilo  se i  zvao da očistimo kad „ti je pobjeglo“. Danas više nisi mogao ustati, maknut se, pozvati....nisi ti dostojan takvoga života, mili moj. Trči sada Vigo moj! Gore je mala Lu koju si tako ludo volio i trčao joj u susret preko cijele livade. I Dina, uvijek spremna za igru. Nikita, Cezar, Tedi...i mala Mo. Trči, trči Vigo ! Valjaj se po nebeskim livadama, plave su poput mora koje si toliko volio. Lovi oblake, igraj se i smij se.  Ljubavi si imao za 100 života. Bio si više od prijatelja. Živjeli  smo zajedno  ugađajući strune života  poput žica na instrumentu. Sklad, uzajamnost, strpljivost, zahvalnost, bezuvjetno uzajamno davanja i   ljubav. Hvala ti Vigo, hvala na tebi.
Spustio si glavu legnuvši kao što uvijek legneš kad želiš spavati i sasvim tiho, mirno otišao zauvijek s ovog svijeta. Držala sam ti lice među dlanovima i ljubila čelo. Grlili smo te i šaptali koliko te volimo.  Nježna naša  srećice.  Sad ti je dom u našim srcima. Tu živiš, tu te čuvamo. Volimo te mili naš  Vigo !  Volimo te.

-->
Evidentirano

Str: 1 ... 240 241 [242] Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu