Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Listopad 01, 2014, 11:11:46
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: Uživajte u boravku na našem forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i vašim ljubimcima suživot bio lakši i ugodniji. Posebnu pažnju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak u kojem na vaša pitanja odgovara Tamara Ferari Miškulin - Veterinarska ambulanta Kućni ljubimci te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od švercera ili na farmama pasa.
O načinu na koji forum funkcionira možete više naučiti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pažljivo pročitate pravila foruma  te se ponašate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najveći i najedukativniji forum o kućnim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI II - Pinčeri, šnauceri, molosi i švicarski planinski psi
| |-+  Sekcija pinčera i šnaucera (Moderatori: Iv@n, elf)
| | |-+  Patuljasti pinč
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 4 5 [6] Dolje Ispis
Autor Tema: Patuljasti pinč  (Posjeta: 59139 )
ikka.Zg
Mini user
*

Spol: Ženski

''Faca'' je napokon doma - 25.10.2010.

« Odgovor #75 : Studeni 01, 2010, 10:59:59 »

Hvala. I posrečilo nam se.. Faca je doma s nama icon_smile)
-->
Evidentirano
Zorica-malizmaj
User
**

« Odgovor #76 : Studeni 02, 2010, 07:45:11 »

Sto se tice kupiranja.... Pa, ja volim pinca svakako, kupiranog i nekupiranog, sa oborenim i podignutim usima. Najvise mi se dopada pas sa oborenim usima ako nije kupiran, ali sve ih volim. Iz iskustva znam da kupiranje za patuljastog pinca nije neka velika drama mada svoju stenad ne kupiram.

...Popularnost patuljastih pinčeva u matičnoj zemlji Nemačkoj je drastično opala ne samo kod ove rase nego i kod svih rasa kod kojih je tamo zabranjeno kupiranje.
Ovo nije tacno. Patuljasti pinc je veoma popularna rasa u maticnoj zemlji, toliko popularna da se izlozbeno stene prodaje za 850 eur a ljubimac za 600 - 650 eur. Kod nas se izlozbeno stene prodaje za 400-600 eur a ljubimac za 150 - 250 eur pa sad vi uporedite i recite samo ko je gde popularan. Razlika u ceni u Nemackoj izmedju ljubimca i izlozbenog psa je mala, zato sto se patuljasti pinc puno kupuje kao ljubimac. Takodje Nemci najcesce kupuju dva steneta u isto vreme ili u kratkom vremenskom razmaku, da ne bi pas bio sam u stanu kada vlasnici rade. Najcesce kupuju pse istog pola - dva muzjaka ili dve zenke.

...Još veći je apsurd dozvoljena sterilizacija, kao eto sterilizacija nije sakaćenje i ne boli....
Ne moze se porediti. Sterilizacija boli ali produzava zivot kuji koja se ne steni. Kod kuja koje nisu u priplodu su jako veliki problemi sa hormonima, laznim trudnocama i sl. koji na kraju dovode do piometre (gnojne upale materice), tumora i sl. problema. Sterilizacija kuju oslobadja stresa i produzava joj zivot jer eliminise opasnost od tumora dojki i materice kao i piometre. Svaka pincerica koja nije u priplodu trebala bi da bude sterilisana. Ja cak moje kuje kad izadju iz priploda, najcesce sterilisem. Jedino me nedostatak novca moze spreciti... ali smatram da treba.
-->
Evidentirano

Obozavam moje Male Zmajeve
www.malizmaj.co.rs
Dragan Grujin
User
**

Spol: Muški

« Odgovor #77 : Studeni 02, 2010, 08:07:17 »

Onda su patuljasti pinčevi najpopularniji u Hrvatskoj. Tu se može kupiti kuče za kućnog ljubimca za 100 kuna naravno bez rodovnice. Puni su oglasi istih.
Ne znam kako su toliko popularni patuljasti pinčevi u Nemačkoj kad je Nemačka odavno izgubila primat u kvalitetu kako izložbenih primeraka tako i priplodnih. Slučajno pratim Zwergpinscher forum gde se mogu videti rezultati sa nemačkih izložbi. Dobro je poznato da imaju jako malo pasa rase pat. pinč izvedeno na ocenjivanje. Čak kod nas ima više. E sad sledi odgovor o lenjosti nemačkih odgajivača koje je mrzelo da pare svoje kuje. Jedna žena poznati i uspešni nemački odgajivač napustila je odgoj i prodala sve pse i prešla  da gaji male pitone jer je to unosnije.
O kupiranju i sterilizaciji ne želim više da pišem jer je u pitanju primena duplih standarda dušebrižnika koji najčešće i nemaju pse.
-->
Evidentirano

Jeftinije možete naći uvek, kvalitetnije NIKAD.
www.kennel-gds.rs
kells
Super user
**

« Odgovor #78 : Studeni 13, 2010, 10:59:09 »

Većina pasa koje se tradicionalno kupira je na neki način oštećeno tim odlukama, jer ih se u matičnim zemljama zaista manje izlaže i uzgaja, puno je uzgajivača koji su jednostavno prestali uzgajati jer nekupirane pse nisu mogli prodati ( ili su prodani u zemlje gdje se kupira) , a nisu ih mogli ni zadržati, interes je pao i pomalo , posebno u njemačkoj iz godine u godinu je prijavljeno sve manje pasa tih pasmina
-->
Evidentirano
Dragan Grujin
User
**

« Odgovor #79 : Studeni 13, 2010, 11:55:21 »

Većina pasa koje se tradicionalno kupira je na neki način oštećeno tim odlukama, jer ih se u matičnim zemljama zaista manje izlaže i uzgaja, puno je uzgajivača koji su jednostavno prestali uzgajati jer nekupirane pse nisu mogli prodati ( ili su prodani u zemlje gdje se kupira) , a nisu ih mogli ni zadržati, interes je pao i pomalo , posebno u njemačkoj iz godine u godinu je prijavljeno sve manje pasa tih pasmina
Slažem se u potpunosti.
-->
Evidentirano

www.kennel-gds.rs
Sancho
Maxi user

Konačno apdejtali sajt :)!

« Odgovor #80 : Studeni 14, 2010, 09:19:42 »

Ne moze se porediti. Sterilizacija boli ali produzava zivot kuji koja se ne steni. Kod kuja koje nisu u priplodu su jako veliki problemi sa hormonima, laznim trudnocama i sl. koji na kraju dovode do piometre (gnojne upale materice), tumora i sl. problema. Sterilizacija kuju oslobadja stresa i produzava joj zivot jer eliminise opasnost od tumora dojki i materice kao i piometre. Svaka pincerica koja nije u priplodu trebala bi da bude sterilisana. Ja cak moje kuje kad izadju iz priploda, najcesce sterilisem. Jedino me nedostatak novca moze spreciti... ali smatram da treba.

To baš i nije prava istina. To je naša "spika" kad si želimo opravdati sterilizaciju jer nam je pun kufer tjeranja. Naravno da postoji i MEDICINSKA INDIKACIJA - npr. piometra ili neki razvijajući tumor. U 21. stoljeću postoji itekako razvijena tehnologija kojom možete otkriti ima li potrebe za tim zahvatom ili nema... Morate znati da nakon steilizacije dolaze određeni problemi a to su kod dobermanki skoro 100% INKONTINENCIJA ilitiga nekntrolirano mokrenje koje se u nekim slučajevima nemože kontrolirati čak ni lijekovima! Znam ja to dobro jer imam dvije (jedna je sad već pokojna) ženke koje su obje sterilizirane usljed medicinske indikacije i obje su nekontrolirano mokrile. Kod starije kuje nakon nekopg vremena ni tablete više nisu pomagale a kod druge lijekovi pomažu iako joj se često "omakne". I znam još jako puno ženki drugih pasmina koje su problematične sa inkontinencijom. Možda su pinčevi drugačiji ali onda ide drugo pitanje: tko sterilizira divlje životinje i tko je taj "bog" koji odlučuje o suvišnim dijelovima tijela? Uho, maternica, testis... ma ja mislim da je psu svejedno ali nam baš i nije. Životinja će ostati  bez "nečega" samo što je kupiranje uha fuj i memoralno ali zato maternica, testisi i ostale kozmetične operacije su prihvatljive  icon_rolleyes
Dakle, i pitanje sterilizaije je složenije kao i pitanje kupiranja i nema isključivosti!
Očito jedino što je konstantno u ovakvim raspravama jest baš to - nedovoljno znanja i isključivost tj. "vlastite istine".
Dragi moji, za sve postoji "za" i "protiv" a ja nekako mislim da bi mi kao ljudska vrsta u 21. stoljeću trebali biti pametni, objektivni i moralni u svakoj odluci koja se tiče našeg ljubimca.
BTW, nikad, ali ama baš nikad se nekupirani psi  pasmina koje su se prije kupirale  ne mogu uspoređivati sa kupiranim primjercima. Ma šta god vi pričali o tome  icon_wink
-->
Evidentirano

kells
Super user
**

« Odgovor #81 : Studeni 14, 2010, 10:59:10 »

Bogme, pravo zboriš icon_smile
-->
Evidentirano
Zorica-malizmaj
User
**

« Odgovor #82 : Prosinac 08, 2010, 11:23:02 »

Mislim da ste me pogresno razumeli. Ja nemam zapravo nista protiv kupiranja, imam i sama i kupirane i nekupirane pse. Ono sto meni smeta je na izlozbi izlaganje kupiranih i nekupiranih zajedno, jer tu nekupirani psi nemaju sanse. Pretpostavljam da se radi o psima slicnog kvaliteta i gradje. Svi znamo da glava sa kupiranim usima izgleda lepse, duze i elegantnije i da joj to zapravo nije prirodan izgled. Psi koji su nekupirani nisu u ravnopravnom polozaju sa kupiranim psima. Malo koji sudija bas tako zna rasu da moze oceniti kvalitet psa ne gledajuce na usi tj. da moze oceniti kupiranog i nekupiranog psa na adekvatan nacin. Cinjenica je da pas koji prirodno mozda i ne bi bio bas tako lepe glave, kupiran izgleda znatno bolje i sasvim prihvatljivo i cak mozda dopadljivije od nekupiranog psa cija je glava savrsena. Kod pincera je ta razlika jako uocljiva. Kupirani psi su ipak "nafrizirani". Ja licno volim i jedne i druge, ali bih volela da postoji pravilo pa su ili svi kupirani ili svi nekupirani i onda u ringu ravnopravni. Ko ce u svom dvoristu drzati kakve pse, nije relevantno.

Sto se tice problema sa mokrenjem posle sterilizacije, moje kuje zaista nikad nisu imale probleme. Ja imam tri rase, doduse sve tri male rase pasa: Patuljasti pinc, setlandski ovcar i kineski cubasti pas. Svaku kuju koja izadje iz priploda sterilisem i nikad do sada nije bilo problema. Koliko mi je poznato, Amerikanci sterilisu vec sa 6 meseci, pre prvog teranja... Ne prica se bas toliko o tim problemima kao brojnim, a tamo su drustva za zastitu zivotinja jaka... Mozda je stvar u strucnosti??? Ili se mozda velike rase pasa posle sterilizacije drugacije ponasaju??? U svakom slucaju, poredjenje sa prirodom nije adekvatno jer da se covek nije umesao mi bi svi imali mesance. Rase u prirodi ne postoje kao takve, sem mozda tipovi vezano za nadmorsku visinu, klimu i sl...

Sto se Nemacke tice.... Patuljasti pinc jeste popularna rasa tamo, oni su se vec godinama navikli na prirodnog pinca i kupirane smatraju unakazenim. Ukusi su razliciti zar ne, a ukus se i formira s godinama i okruzenjem... Svoje pincere slabo izlazu, iz vise razloga. Malo je odgajivaca sportski nastrojenih. Izlaganje pasa je skupo a u Nemackoj je jako mala razlika izmedju cene steneta prodatog za izlaganje i cene za ljubimca. Ljubimac kosta oko 650 eur, izlozbeni 850. U tim uslovima uopste se ne isplati izlagati a bas ih (vecinom) briga i za izgled, kad se prodaju i ovakvi i onakvi. Ko ce izlagati i bacati novac - neka to slobodno radi. To je njihova logika.  Uostalom, neki nasi odgajivaci koji bas to komentarisu - takodje ne izlazu svoje pse a ako izvedu - to je uvek jedan isti ili dva psa (od 30-40 koje imaju). Patuljasti pinc hteli mi to ili ne, jeste nemacka rasa i oni imaju pravo da menjaju i propisuju standard. Trenutno njih najvise interesuju usi i repovi.  icon_eek
-->
Evidentirano

www.malizmaj.co.rs
Dragan Grujin
User
**

« Odgovor #83 : Prosinac 08, 2010, 01:58:54 »

Nemačka je kroz istoriju upropastila mnoge stvari pa što ne bi i svoje rase pasa zabranom kupiranja. Kod nas ima jedan izlagač koji godinama izlaže jednog istog psa koji je najtitularniji pas Sveta. Svi mu zavide, a njega baš briga. Ja ove godine nisam izlagao moje pse iz ličnih razloga. Prethodnih godina, kad sam ih izlagao, poznati teoretičari su uvek bili pobeđivani  lgh

-->
Evidentirano

www.kennel-gds.rs
Zorica-malizmaj
User
**

« Odgovor #84 : Prosinac 12, 2010, 05:28:51 »

Evo, i mene. Dakle, da kažem malo o sebi. Zovem se Ivana, iz Zagreba sam. Tražim patuljastog pincha već dosta dugo. I svaki put kad zovem, budu rasprodani. Želim vas pitati gdje mogu pokušati s nabavkom? Preko oglasa i njuškala su svi rasprodani. Želim mužjaka, iz svima poznatih razloga. Već sam očajna od tolike potrage. Molim vas pomozite.. hvala unaprijed.
Malo sam se vratila unazad pa vidim da je stiglo malo odgovora na ovo pitanje. Hajde da dopunim i ja: www.malizmaj.co.rs sajt odgajivacnice Mali Zmaj iz Beograda.  lgh
-->
Evidentirano

www.malizmaj.co.rs
Quelebris
New user
*

« Odgovor #85 : Rujan 03, 2011, 08:45:22 »

I pored toga što je tema neko vreme neaktivna evo da se kratko predstavimo i ovde.

Pozdrav svim ljubiteljima rase, vlasnicima pasa kao i odgajivačima pat.pinčeva.
Odgajivačnica "Quelebris" nalazi se u Gornjem Milanovcu, 120 km južno od Beograda.
Vlasnici odgajivačnice su : Slobodan Petrović i Dragan Drašković.
Pse možete pogledati na sajtu odgajivačnice : www.Quelebris.com
-->
Evidentirano
Zorica-malizmaj
User
**

« Odgovor #86 : Veljača 17, 2012, 03:11:44 »

Vidim da je topic o patuljastim pincerima nacisto zamro.... Izgleda ima veoma malo ljubitelja ove pasmine u Hrvatskoj.....

Mi imamo novi sajt, pa eto da vas pozovem da pogledate nase stranice o pincerima. Doduse tu nedostaje nasa nemacka pincerica Samba Black Bohemia ali bice i nje jednog dana icon_smile Dakle, dobro dosli na: http://malizmaj.do.am/publ/zwergpinschers/6 nadam se da ce vam se nasi patuljasti pinceri dopasti.

Puno pozdrava svim malobrojnim ljubiteljima  pusica
-->
Evidentirano

www.malizmaj.co.rs
Zorica-malizmaj
User
**

« Odgovor #87 : Srpanj 01, 2014, 06:21:48 »

Vidim da ovde niko ne pise. Puno pozdrava svima iz Malog Zmaja icon_smile

-->