Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Studeni 18, 2018, 12:09:49
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI I - Ovčarski i govedarski psi (osim Švicarskih govedarskih pasa)
| |-+  Sekcija njemačkih ovčara (Moderatori: Frenchi, JANA)
| | |-+  podizanje uha
« natrag naprijed »
 Str: 1 [2] 3 Dolje Ispis
Autor Tema: podizanje uha  (Posjeta: 34945 )
Mihaela
Manager

Spol: Ženski

« Odgovor #15 : Oľujak 13, 2008, 09:56:26 »

istina - ne uzgaja se samo sa kujom Wink
čak štoviše, kad uparimo sa VA, MA PA super extra svemirskim tatekom onda se na sva zvona viče njegovo ime i prezime, zar ne?  icon_cool

a razumijem i ogorčenje vlasnika koji su imali iskustva sa "razumnim" uzgajivačima, mada i mi kupci znamo imati svoje muhe....
-->
Evidentirano

lafica
Our special friend

« Odgovor #16 : Oľujak 14, 2008, 12:09:41 »

istina - ne uzgaja se samo sa kujom Wink
 razumijem i ogorčenje vlasnika koji su imali iskustva sa "razumnim" uzgajivačima, mada i mi kupci znamo imati svoje muhe....
Nek' mi neko doda Pips! lmao
Razumijem naravno vlasnike koji su dobili nešto falično a ono što mene zanima je:na šta bi sve trebalo dobit/dat garanciju?
Sviđa mi se tema  icon_biggrin

-->
Evidentirano
borra
Maxi user

« Odgovor #17 : Oľujak 14, 2008, 12:13:18 »

nek se nađe jedan napuhani pametnjaković koji mi može zagarantirat da će njegov pas bit u redu i bez ikakvih mana
kad počnu pse uzgajat preko gmo, onda traži zamjenu psa ili povrat love, jer očito da malo znaš o uzgoju
opako se palim na one koji krenu odmah osobno pljuvat....
iskreno, boli me đon što TI misliš o meni ( i znaš li išta o meni i o mom uzgoju kad tako pretenciozno lupetaš s činjenicama )
no, reći ću ti slijedeće, što i jest poanta ove rasprave: naravno da nitko nemože znati i garantirati da će pas biti savršen ( ako hoćeš znati točne karakteristike kupiš odraslog psa ), no dužnost je svakog uzgajivača kupcu garantirati OSNOVNE karakteristike pasmine, da to konkretnije nazovem TIPIČNOST
također smatram zanimljivim da niti jednom nisi graknuo na dio kad nas je nekolicina spomenula da su isti ti psi i plaćeni, pa te ponovno pitam: smatraš da je u redu nešto platiti, a nemati apsolutno nikakvu garanciju na to?
-->
Evidentirano

Mihaela
Manager

« Odgovor #18 : Oľujak 14, 2008, 12:24:34 »

izađite nekad iz svojih uzgajivačnica i pogledajte druge pse, ima mješanaca koji su 5 puta ljepši/pametniji od čistokrvnih

sad si već zabrazdio u totalno dvadesetdrugu temu ... pitanje je zašto? icon_cool

a mogli bi malo i proširiti naslov teme - da se ne dotičemo samo ušiju....
nešto tipa "NJO - netipičnosti (mane, greške) - kako ispraviti, što poduzeti?" ili tak nekak  icon_redface

i HfG, ajmo se držati teme, a ne mješanaca i sl...
-->
Evidentirano

borra
Maxi user

« Odgovor #19 : Oľujak 14, 2008, 12:29:44 »

nisam ja kriv šta nisi nikad vidjela njo bez rodovnice

ps : i to postoji icon_wink
p.s, naravno da ne postoji!
Konačno smo se složili u jednom: istina je da ima hrpa mješanaca koji su i 10 puta ljepši i pametniji od čistokrvnih, no to nije tema ovog topica, zar ne?

a kad te čistokrvni nj.o. tak smetaju, zašto si uzeo jedan tako pretenciozan nick, umjesto da si se npr. nazvao Floki ili Balto?
-->
Evidentirano

Mihaela
Manager

« Odgovor #20 : Oľujak 14, 2008, 12:36:33 »

p.s.prebrzi ste za mene,'ajmo raja fajront! lmao

lmao ... daj ti do jutra sklepaj onako uzgajivački sa iskustvom - kaj bi kod NJOfčara trebalo biti pod garancijom uzgajivača, a kaj se može pokvariti od strane vlasnika ...
sad će me HfG prorešetati da pas nije fićo ... koji se kvari ...  icon_lol
-->
Evidentirano

lafica
Our special friend

« Odgovor #21 : Oľujak 14, 2008, 12:42:35 »

daj ti do jutra sklepaj onako uzgajivački sa iskustvom - kaj bi kod NJOfčara trebalo biti pod garancijom uzgajivača

Da,da do jutra icon_mrgreen,mogla bi napisat kako je to kod nas...nekad bilo a kako je sad!
-->
Evidentirano
borra
Maxi user

« Odgovor #22 : Oľujak 14, 2008, 12:45:09 »

hm, garancija na određene nedostatke, mane, je vrlo sklizak teren, i fest dugačka tema o kojoj se da poprilično dugo i opširno razglabat.
Ja bih , za početak ukratko ( pak ondak odoh hranit juniore icon_wink, moj bioritam je , hm, malko čudan ) rekla da je prvenstveno bitno odrediti što smatramo genetskim manama, u smislu pasminske atipičnosti i genetskih mana vezanih za određene bolesti koje mogu bitno ugroziti zdravlje i život psa. Na takve stvari bi svakako trebalo dati nekakvu garanciju .
S obzirom da je ovaj topic ipak o ušima, krenimo od toga: mislite li da je to stvar genetike ( pitanje upućeno razumnima icon_mrgreen)?
-->
Evidentirano

borra
Maxi user

« Odgovor #23 : Oľujak 14, 2008, 01:20:28 »

gle ak psa uzme netko ko će ga stalno dragat po ušima, taj nema šanse da će mu se ikad dignut uši
I ja bih svakako smanjila postotak tih " vanjskih  čimbenika ", a ova teorija s diranjem po ušima ti je skroz neutemeljena i stvarno nema apsolutno nikakve veze s dizanjem ušiju .
-->
Evidentirano

Samir Dobric
User
**

Spol: Muški

« Odgovor #24 : Oľujak 14, 2008, 02:29:43 »

Evo da se i ja ukljucim malo u diskusiju.
Ja sam odgajivac. Nisam od onih JAKIH icon_lol icon_wink nadam se postati.
Do sada od 5 (znam da nije neki veliki broj ali je neko mjerilo) legala koji su izasli iz moje odgajivacnice (od 2004. godine) nisam imao niti jedno dugodlako niti stene koje nije diglo usi. Za dobijanje tih 5 legala (u prosjeku 6 stenadi) koristene su 2 zenke i 4 muzjaka.  To je ZA SADA  lucky. Vidjet cemo sta ce biti dalje. Vjerovatno ce biti i toga, ima vremena icon_confused icon_wink
Sto se tice dugodlakosti, koliko je meni poznato oba roditelja trebaju biti nosioci tog gena pa da se dobije dugodlako stene. Ispravite me ako grijesim.

Sto se tice USIJU ne bih tacno znao ali mislim da je GENETIKA cak u 90% slucajeva razlog.

Garancija za kupce pasa? Mislim da je POSTENO da kupcu damo garanciju za nesto za sto je izdvojio finu svoticu. Ta garancija  Sto borra rece, za pocetak hajmo vidjet sta to odgajivac moze garantirati? Koliko ima ljudi koji su spremni garantirati i izvrsiti kompenzaciju.
-->
Evidentirano

Sto vise upoznajem ljude to su mi psi sve drazi
majdo
New user
*

« Odgovor #25 : Oľujak 14, 2008, 04:22:22 »

Tako! Evo i mene upravo sam se vratio s aerodroma u Pešti.
Vozio sam  svog njo  na avion ,ode za Miami.
ovih dana ću vam nastojat uslikat svog njo,iz moga uzgoja ali na žalost ja nisam uzgajivač pa nemam što bi se reklo papire za njega,ali da vidite njegove uši ogledni primjerak,a nisam mu ništa lijepio i dirao. A ni boks baš nije adekvatan za njo ima žicu od armature kroz koju ČAK gura glavu non stop cijeli dan, nutra,van pa nije zeznuo nijedno uho.
a samo da kažem da je iz Pakrosove linije.
-->
Evidentirano
ATINA
Mini user
*

« Odgovor #26 : Oľujak 16, 2008, 12:03:27 »

Moj prijatelj ima odgaivacnicu radnih n.ovcara(sivih i zelenih),to su psi izuzetnog karaktera,zelje za radom a usi dizu bez ikakvog problema i bez bilo kakvih pomocnih sredstava.Uodgajivacnici ima 11zenki i 2muzjaka a godisnje ima 1-2legla a uslovi za uzgoj maksimalni.Obiso sam dosta odgaivacnica i video puno pasa al stence sa takvim usima nisam nigde video.
-->
Evidentirano
Mihaela
Manager

« Odgovor #27 : Oľujak 18, 2008, 09:15:19 »

negdje smo bili pisali koliko je za nepodignute uši genetika "zaslužna", a koliko vanjski faktori - pa da se složim s onom: genetika gro % ...
i nekak sam sve više sklona vjerovati da je to čeprkanje po ušima stvarno više priča iz zbirke pripovjesti "kad psu naraste kost u glavu" ..... (kak je borra rekla negdje)...
jer svih ovih godina čula sam samo pričice o tome i to uglavnom od ljudi koji se služe i ovom "kosti u glavu" i "od sirovog mesa pas postaje ubojica", a nikad nisam tako nešto čula iz prve ruke, ili od uzgajivača (ma kakvi oni bili)...
a ako ćemo realno, u uzgajivačnicama su štenci uglavom dosta dugo skupa u boksovima - pa tko se više poteže i grize za uši ako ne oni Wink
-->
Evidentirano

ATINA
Mini user
*

« Odgovor #28 : Oľujak 18, 2008, 09:28:16 »

Ja sam znao jednog psa koji je osvojio sve sto se osvojiti moze u bivsoj jugi a i na zapadu.Nikad nije dao ni jedno dobro stene.Tu je bilo problema sa usima,kukovima a bogami isa zubima.Nemoguce da niko nije znao othraniti psa.znaci genetika!
-->
Evidentirano
josip
User
**

« Odgovor #29 : Oľujak 18, 2008, 09:38:56 »

Osobno ne bih žurio sa ljepljenjem ušiju, što neki rade vrlo rano pa dođe do neplanirane upale uha i  ručno pravljenih kalupa (onako od oka i lošeg materijala). Ja sam skloniji laganoj i svakodnevnoj  masaži uha, a ako treba "pomoći" samo malo dovoljan je i flaster poput onoga što se stavlja na nos radi lakšeg disanja. U flasteru je meka plastika koja uho drži gore, nije teško, ne iritira uho i drži čvrsto a ipak je lakše skinuti nego zaljepljene kalupe.
Genetika je naravno jako bitna za spuštene ili krivo nošene uši, ali i naša brzopletost i nervoza, jer ne možemo dočekati da uši budu gore. Treba se malo držati i onoga "strpljen-spašen". icon_biggrin
-->
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu