Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Sijeanj 23, 2018, 06:17:42
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  Psi naši najdraži:
| |-+  Zdravlje prije svega!!! (Moderatori: Gibb, Rijeka)
| | |-+  GUSTA KRV - kako pomoæi?
« natrag naprijed »
 Str: [1] Dolje Ispis
Autor Tema: GUSTA KRV - kako pomoæi?  (Posjeta: 9421 )
Artemis
Suspendirani korisnik
Our special friend

Spol: Ženski

« : Travanj 21, 2008, 08:34:58 »

heej  Danas sam dobila ovi mail i nemam iskustva sa neèim sliènim, zato sam se sjetila da možda ako postavim pisance ovdje, neko æe naæi barem neku ideju o èemu se radi?  lucky
Moj savjet je bio da promjeni hranu, možda za BARF... neznam
Svakako, stanje kujice je alarmantno, opasno za život a konaène dijagnoze još nema...
Ima li neko slièno iskustvo?
 icon_cry
Pozdrav!  Nisam Vam se dugo javljala.
Sa Yettom imamo problama pa sam Vas htjela pitati da li ste imali slicnih iskustava.
 Prosle godine se Yetta slucajno otrovala sa otrovom za stakore. Izvukla se, bila je na terapiji 6 tjedana. Slusali smo doktore i sve je bilo u redu.
 Prosli tjedan je pocela povracati. Ne puno ali svaki dan 1-2 puta. Otisli smo na Vet.fakultet jer smo tamo vec sve upoznali. Ustanovili su da ima gastroenteritis i gustu krv. Dali su joj infuziju jer su mislili da je krv gusca zbog dehidracije ali kad smo nakon 5 dana ponovo vadili krv hematokrit je bio jos gori. Trenutno je 61 a normala je 55.
Dr.Mayer se nada da je to prouzrokovala terapija antibiotikom zbog zeluca pa cemo ponovo vaditi krv za 10 dana.
 Jeste li imali mozda slicnih problema? Ako joj ostane takva gusta krv oslabiti ce joj srce.
Terapije bas i nema za takve slucajeve. Psima obicno pustaju krv.
 Primjetila sam da joj toplije vrijeme cini lose. Jucer je bio oko 25stC i malu setnju je tesko podijela.
 Mozda radim paniku prije vremena ali neznam kome da se obratim...
 Puno pozdrava  iz Zagreba
-->
Evidentirano
lidija g
Our special friend

Spol: Ženski

viši od 80 i brži od 60

« Odgovor #1 : Travanj 21, 2008, 08:51:30 »

Prvo bih naglasila da nisam ni vet ni nutricionist , ali imam znanja o anatomiji , fiziologiji , prehrani...

Zanima me dali su se kontrolirali bubrezi i hormonalni status ( eritropoetin kojeg izluèuju bubrezi , navodno po "komandi" hipofize , je zadužen za eritropoezu - stvaranje krvnih stanica ). Možda tu nekaj ne štima???

Drugo kaj mi pada na pamet je dosadašnja prehrana psa i unos K vitamina ( potrebno bi bilo unjeti manje vitamina K ) ...
Tablicu koju stavljam u prilog našla sam na netu - namirnice koje imaju uz svoje ime veæi broj ( odnosno , više K vitamina ) trebalo bi izbjegavati , pišem ovo jer i sama u BARF dodajem namirnice s ovog popisa ( naoèito špinat , brokulicu , karfiol - a tu ima najviše K vitamina ) ;
Citat:
SADRŽAJ VITAMINA K U NAMIRNICAMA

Namirnica Srednja vrijednost (mikrog/100g) Raspon
šparoge, sirove 57
brokula, sirova 200
cvjetaèa, sirova 3600
èaj, zeleni 712
govedina, kuhana 7
grah, zeleni, sirovi 290
grašak, zeleni u ljusci 300
grašak, zeleni, kuhani 260
jetra goveða, sirova 92