Ljubimci Forum Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Prosinac 12, 2018, 11:11:03
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Novosti: U?ivajte u boravku na na?em forumu, zabavite se i educirajte kako bi i vama i va?im ljubimcima su?ivot bio lak?i i ugodniji. Posebnu pa?nju bismo vam htjeli skrenuti na Veterinarski kutak te na vrlo aktualnu temu Ne kupujte pse od ?vercera ili na farmama pasa.
O na?inu na koji forum funkcionira mo?ete vi?e nau?iti u podforumu O forumu, a molimo vas i da pa?ljivo pro?itate pravila foruma te se pona?ate u skladu s njima, tako da i dalje ostanemo najbolji, najve?i i najedukativniji forum o ku?nim ljubimcima u Hrvatskoj.

+  ljubimci-forum
|-+  FCI III - Terijeri
| |-+  Sekcija terijera (Moderator: elf)
| | |-+  AST kao radni/službeni pas?
« natrag naprijed »
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10 Dolje Ispis
Autor Tema: AST kao radni/službeni pas?  (Posjeta: 31174 )
An@
Maxi user

Spol: Ženski

Žicaroši

« Odgovor #120 : Prosinac 22, 2010, 04:10:24 »

heej Bubačica opet se slažem s tobom hehehe. Što se tiče skakanja u puštanja na rukav, da se naravno al opet kak si i sama rekla ne ide sa svakim i sigurno zahtijeva vise rada nego sa drugom pasminom. onaj link sa sivim stafom je dobar, pas je koncentriran i vesel i pušta na naredbu, no onaj dole sa žutim pitom il kaj vec je po meni ne valja jer su ga morali odvlačiti sa markiranta. Isto tako ne kužim se u to al vjerujem da je i drukciji način ugriza od jačine do načina malinoissa i jednog pita.
Isto tako i meni je prioritet i od mog psa i od te pasmine napraviti dobrog stabilnog pratioca, a tko želi nek se rekreativno bavi bilo kojim sportom sa njim. Ja osobno nebi voljela vidjet svoju Reu kao radnog psa i sumnjam da bi itko to htio svom psu, jer zna se kakav se odnos gradi sa pravim radnim psom da bi on bio dobar u svom poslu i sumnjam da moj pas teži tome, ljepše joj je pod dekicom i nateravat loptu i ptice po vani.
A s obzirom na društvo u kojem živimo i općenito na ljudski mozak nekako sumnjam da bi i u idealnom scenariju nakon recimo 10 il više godina kad bi pit i staf postali radni vrhunski psi i po tom poznati, izblijedila ljudima ta nekadašnja crtica da su nekad nekog napali i bili na lošem glasu. Na žalost ljudi su mutavi većinom i mislim da će ta neka predrasuda i kočnica u njihovim glavama prema tim pasminama uvijek ostati barem malo prisutna.
-->
Evidentirano

zrinjevac
User
**

« Odgovor #121 : Prosinac 22, 2010, 05:46:54 »

Samo bih se vrlo kratko osvrnula isključivo na ovaj dio o "ogromnoj masi".  icon_confused

Nije bio dio o ogromnoj masi, nego o ogromnoj masi u odnosu na siluetu.
Rot je za najmanje jedna (prije dva) broja veći pas od stafa.
Ne znam kakva su tvoja iskustva s rotovima, moja su poprilična.
Ne postoje lagani rotovi. Rotovi su debele životinje, koje mogu
biti u formi, pa imaju mnoštov mišića, il mogu ne biti u formi,
pa imaju mnoštvo sala, ali nisu 15 kila lakši od onih u formi.

Stafovi su pravi pravcati bilderi u svijetu pasa, i zaista
znaju izgledati impozantno. Vidjela sam masu stafova
kućnih ljubimaca, koji na izložbama ne bi imali šansi,
ali ti psi su isto bili mišićavi, samo nedovoljno, a nisu bili debeli,
iako se ništa s njima specijalno ne poduzima, osim šetnje.

Dakle, koliko sam ja vidjela, staf u formi je puno teži od zapuštenog stafa.
Dok je rotvajler u formi isto težak kao zapušteni rotvajler.

Tako da vjerojatno ipak kostur, ligamenti, hrskavice stafa
nisu dizajnirani za masu koju oni postižu, dok kod rotvajlera jesu.

Tako ja to teoretiziram, a takva su i moja iskustva sa stafovima,
koji čas idu operirati ovu tetivu, pa su na poštedi zbog ovog zgloba i tako.

-->
Evidentirano
bubačica
Maxi user

« Odgovor #122 : Prosinac 22, 2010, 06:02:49 »

E upravo to  heej...

Citat:
I na žalost, to  icon_confused
-->
Evidentirano

pas je čovjeku čovjek
An@
Maxi user

Žicaroši

« Odgovor #123 : Prosinac 22, 2010, 06:05:21 »

E to nisam znala uopće da je to tak učestalo, sad mi je drago kaj moja lijenost sprečava mog psa u aktivnostima  icon_mrgreen Iako je ona puno lakša i ima sitniju građu od tvoje Zare al opet...
-->
Evidentirano

Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #124 : Prosinac 22, 2010, 07:14:49 »

E ovo što piše zrinjevac o sve težim stafordima je upravo ono što mi se ne sviđa gdje ide pasmina.
Osnovno, u prvom standardu 1936. godine kad su priznati kao pasmina u Americi stajalo je za ženke cca. 18-20 kila a za mužjake čisto nešto više, ne previše.
Ja evo imam stafordice, jedna 20 druga varira 22-23 kile, a kad ih vidite u šetnji, pogotovo ovu jaču i veću, ne bi nikad rekli.
To je staf za rad.
Nije težak za svoju građu i može podnositi i brze i sporije kretnje bez beda.
Naravno da staf na gotovo isti kostur od oko 35 kila može imati problema, jer osnovno nije namijenjeno da bude toliko težak.
To je u zadnje desetljeće do dva počelo stvaranje malo po malo sve težih staforda, jer su valjda bili tako reprezentativniji a i dobivali su sve više nagrada takvi stafići na izložbama.
Često sam čitala prije godinu dvije rasprave uzgajivača iz USA koji imaju agilne i lakše staforde da su doživjeli i tamo(nije tako samo kod nas) nepravde na izložbama čisto zbog kilaže i zato jer psi nisu bili previsoki(zna se u standardu koliki trebaju biti i koliko teški).
Primijetila sam i za neke druge pasmine da je bilo izmjena, pa i kod rotića su se ljudi bunili za neke stvari, pa se pokušavaju uzgajati opet oni "stari", ali ne mogu pričati baš o drugima, jer nisam toliko proučavala.

Meni i jest krivo što slijedećeg staffa neću moći niti nabaviti kod nas jer ne želim psa od preko 30 kila, onda bih imala neku drugu pasminu, a baš za njihov kostur i veličinu mi se jako sviđa da su u onom originialu kako je bilo do negdje sredine dvadesetog stoljeća, puno lakši, aktviniji i vrlo agilni.
Takav staf je idealan za rad, još ako mu pomognemo stručno da sve posloži u glavi(zbog terijerske naravi možda treba malo ne više rada, nego drukčiji pristup u nekim stvarima).
Ali eto, s ovim se u biti slažem, stafovi nisu niti trebali ići u ovom smjeru u kojem idu već neko vrijeme, sve krupniji, i u visinu i po kilaži... mislim da se na taj način nije napravila usluga pasmini.
Dok sam pratila mnoge rasprave tih uzgajivača i izlagača u USA, baš su se za to bunili često i spominjali da i kod njih nestaje pomalo onaj orginalni staf i stvara se neki drugi.

Možda i zato što imam puno lakše stafordice od većine kod nas i polazim sa stajališta da su super za rad, jer moje stvarno i jesu. A sad... kad bi stvarno išla u rad, tražila bih iz uzgajivačnice koja još uvijek pazi na te lakše, više terijer tipa staforde, s kojima ne bi bilo baš ovih problema koje spominje zrinjevac.
Sve je u pripremi i pravom odabiru, a kod staffa je to postalo sve teže upravo zbog tih izmjena u standardu zbog kojih i jesu sve umorniji kad nešto rade i slično.
Moje ponavljam nisu, pogotovo starija, ona može biti aktivna satima, taj je tip staffa i jako voli rad općenito.
Drugo je što ja nisam s njom išla u to, to je do mene i tadašnjih okolnosti u životu, to nema veze s tim da ona može biti aktivna dugo i ako se zainteresira na pravi način, može imati koncentraciju dugo.
Čak i sad sa preko sedam i pol godina me ljudi po vani pitaju da li je to stafordica od dvije, tri godine.
Zato sam i pisala sve što jesam, jer sam polazila možda više od staforda tipa kakve imam ja a ne od onih dosta težih i automatski onih koji se puno češće umaraju.
-->
Evidentirano
bubačica
Maxi user

« Odgovor #125 : Prosinac 22, 2010, 08:29:43 »

E pa vidiš, u tom grmu leži zeko  icon_wink i to je ono što ja već dugo pišem i pričam, da staford od prije 10 ili 15 godina nije isto što i staford danas. Na njegovu štetu  icon_confused. U mojoj viziji, i onako kako ja staforda doživljavam, on bi trebao biti brz, okretan i vrlo agilan pas, a danas su takvi rijetki. A da takvi na izložbama izađu iz ringa i prije nego uđu, o tome ne moramo ni govoriti. Ja se toplo nadam da ću uspjeti naći psa kakvog želim, lakšeg kostura i manje mase, ono što kažeš više terijer tipa. Mene nimalo ne brine njihova koncentracija, vodljivost i aktivnost, to je sve moguće savladati, ali ako imaš teškog psa, krupne konstitucije, tu ne možeš puno napraviti.
-->
Evidentirano

pas je čovjeku čovjek
bizo
Super user
**

« Odgovor #126 : Prosinac 04, 2011, 07:07:18 »

U subotu 3.12.2011.Ispit poslušnosti po NP-S i NP-A u organizaciji KD Osijek na terenu KD Osijek
sutkinja gđa. Blaženka Jovanović
voditelj školovanja,voditelj tečaja,instruktor za školovanje pasa i kin.sudac za oblik i rad- g.Josip Novak

Ponosni smo što možemo priopćiti da su uspješno položili ispit NP-A dva američka stafordska terijera,
Bellobel Blue Blood i JCH.CH.Bellobel Black Tango.

Blue

Blitz

Veliko hvala svima koji su nam pomogli da dođemo do ovog rezultata.

Bellobel Kennel

-->
Evidentirano
bubačica
Maxi user

« Odgovor #127 : Prosinac 04, 2011, 10:52:26 »

To te ja pitam!!!! Velike čestitke!!!!
-->
Evidentirano

pas je čovjeku čovjek
bizo
Super user
**

« Odgovor #128 : Prosinac 05, 2011, 12:01:54 »

Hvala,da mi je netko prije dva i pol,tri mjeseca rekao da će Blitz i Blue ležati u odloživosti po 15 -20 minuta rekao bih da će to biti jako teško biti napraviti. icon_wink

-->
Evidentirano
Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #129 : Prosinac 05, 2011, 06:22:54 »

Iskrene čestitke na uspjehu i to sa dva staffa!  lgh
Ovo nije samo uspjeh pasa i vas kao ponosnih vlasnika, nego i ogromna stvar za pasminu koja se tek probija u radne vode na više strana(evo i forumašica Sanda se bavi treninzima sa svojim staffom za spasilačkog psa, sve više ljudi prepoznaju kvalitetu koju može dati pasmina).
Svaka čast.  icon_biggrin
-->
Evidentirano
Taiga
Mini user
*

Spol: Muški

Moja mala beštija

« Odgovor #130 : Prosinac 06, 2011, 07:21:23 »

Nije bio dio o ogromnoj masi, nego o ogromnoj masi u odnosu na siluetu.
Rot je za najmanje jedna (prije dva) broja veći pas od stafa.
Ne znam kakva su tvoja iskustva s rotovima, moja su poprilična.
Ne postoje lagani rotovi. Rotovi su debele životinje, koje mogu
biti u formi, pa imaju mnoštov mišića, il mogu ne biti u formi,
pa imaju mnoštvo sala, ali nisu 15 kila lakši od onih u formi.

Stafovi su pravi pravcati bilderi u svijetu pasa, i zaista
znaju izgledati impozantno. Vidjela sam masu stafova
kućnih ljubimaca, koji na izložbama ne bi imali šansi,
ali ti psi su isto bili mišićavi, samo nedovoljno, a nisu bili debeli,
iako se ništa s njima specijalno ne poduzima, osim šetnje.

Dakle, koliko sam ja vidjela, staf u formi je puno teži od zapuštenog stafa.
Dok je rotvajler u formi isto težak kao zapušteni rotvajler.

Tako da vjerojatno ipak kostur, ligamenti, hrskavice stafa
nisu dizajnirani za masu koju oni postižu, dok kod rotvajlera jesu.

Tako ja to teoretiziram, a takva su i moja iskustva sa stafovima,

Kako sam se pred 15 godina i sam takmičio u radu sa službenim rotom Don a radio sam u centru za obuku službenih pasa Vojne policije Dugo Selo nebih se složio sa tezom da zapušteni rot ima istu klažu kao i onaj radni dapače on je i do 10 tak kila lakši masom...U to vrijeme u centru je od 50 tak radnih pasa bilo 5 rotova od čega je samo jedan uvijetno rečeno deblji..1996 sam sa rotom na radnoj utakmici od mogućih 100 osvojio 98 bodova što mi se čini sve samo ne loš rezultat...Iz sebe sam ostavio mnoge malinoe i nj.ovčare..Dali to znači da je rot bolji radni pas od ostalih radnih pasmina...Ne....Samo da je u tom trenutku u spoju sa vodičem odradio nešto za što je potrebno jako puno truda i rada...
Prvu sam stafordicu Taigu imao još tamo 1993 kada su stvarno bili rijetki kao pasmina i u isto sam vrijeme rekreativno radio sa njom iste stvari kao i sa Don-om i mogu vam reći da je radila bolje i kvalitetnije nego Don a tamo se od pasa traže izuzetno zahtjevne stvari za koje neki nikada nisu čuli.
U ljeto 1998 smo u Rijeci radili na osiguranju Task Force 1 Američke vojske i tamo sam upoznao mnoge sadašnje prijatelje koji su radili sada su umirovljeni kao vodiči službenih pasa i nemoram vam reći koja je pasmina uz malinoa najzastupljenija za specijalne potrebe nekih elitnih postrojbi američkih vojske...naravno staff..
Dakle da sumiram..
Moje osobno mišljenje a radim aktivno sa psima nekih 20-tak godina da je najbitniji spoj pas i vodiča a ne pasmina sa kojim radiš...i naravno svakodnevni predani rad,rad,rad....

-->
Evidentirano

neki nikako da shvate
Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #131 : Prosinac 06, 2011, 07:56:10 »

Upravo upalila forum i vidim ovaj super tekst.
Posebno mi je drago čuti iskustva ljudi iz konkretnog dugogodišnjeg rada sa psima, a ne puko teoretiziranje i rekla-kazala priče.

Drago mi je što kažeš da je staff toliko zastupljen u nekim postrojbama, osobno me ne čudi, ali mi je jako drago čuti da ih ima u radu i to pravom radu(ne mislim tu na agility i slične aktivnosti koji su po meni više zabava u usporedbi s ovim).
Evo baš na drugoj temi piše forumašica da priprema svog staffa za rad u HGSS-u kao spasilačkog psa, iako nismo Amerika i mislim da nikad nećemo imati u tolikoj mjeri zastupljenu pasminu u radnim vodama, pomalo se ipak ljudi guraju i u kombinaciji staff s dobrim nagonima i kvalitetan vodič, stvar je pun pogodak!
-->
Evidentirano
samson
New user
*

« Odgovor #132 : Siječanj 15, 2012, 12:24:21 »

Samo bih želio dodati na ovu raspravu o kilaži rota - mišići su puno teži od sala, tako da će dva psa koja su, ajmo reći, ista dimenzijama, jedan zapušten (mnogo sala), a drugi u formi (mnogo mišića), ovaj s mišićima biti osjetno teži, čisto zbog sastava tkiva mišića i sala. Salo bi također trebalo moći plutati na vodi, dok mišići tonu, to vam dosta govori Wink
-->
Evidentirano
animax
Super user
**

animax angels of speedfighter

« Odgovor #133 : Listopad 30, 2012, 09:28:46 »

Prvi Amstaff kao službeni pas Hrvatske Gorske Službe Sašavanja sa položenom licencom 1.stupnja (traženje živih osoba) !!!!!! broj značke 031 icon_smile))))

Soul Soldier's Sergeant  heart  lgh
-->
Evidentirano

Georgia
Manager

Sula&Alba

« Odgovor #134 : Listopad 30, 2012, 02:55:54 »

WOW!
Čestitam, čestitam, čestitam!!!  lgh lgh lgh
Ovo ima posebnu težinu baš zbog toga jer ste to postigli sa 1. amstaffom do sada.
Svaka čast!  heart
-->
Evidentirano
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Marketing: oglašavanje na forumu